هند دوباره مشتری نفت ونزوئلا شد
کد خبر: 973034
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004586
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰
سرويس اقتصادی جوان آنلاين: پالایشگاه هندی ریلاینس اینداستریز پس از چهار ماه وقفه، قرار است بارگیری نفت ونزوئلا را در اکتبر از سر بگیرد.
به گزارش رویترز، امریکا در ژانویه صنعت نفت ونزوئلا را هدف شدیدترین تحریم‌ها قرار داد و واردات نفت این کشور را متوقف کرد، اما به این بسنده نکرد و در آگوست تحریم‌هایش را با تهدید شرکت‌های غیرامریکایی به مجازات در صورت کمک مالی به دولت نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا تشدید کرد.
این تدابیر چندین مشتری بزرگ شرکت نفتی دولتی PDVSA ونزوئلا و اپراتور‌های نفتکش را به وحشت انداخت و باعث انباشت نفت به فروش نرفته شد و در نتیجه این شرکت ماه گذشته ناچار شد تولیدش را کاهش دهد. سخنگوی شرکت ریلاینس اعلام کرد: این شرکت اجازه یافته است سوخت‌های مجاز تحت تحریم‌های امریکا از جمله دیزل را برای ونزوئلا تأمین کند و در قبال محصولات نفتی، نفت خام این کشور را دریافت کند. بنا بر اسناد و آمار کشتیرانی که توسط رفینیتیو آیکان گردآوری شده است، شرکت ملی نفت چین و زیرمجموعه‌های این شرکت خرید نفت ونزوئلا را در آگوست متوقف کردند. سایرین از جمله ریلاینس تا همین اواخر نفت ونزوئلا را از شرکت روس نفت روسیه خریداری می‌کردند.
ریلاینس به نفت ترش سنگین ونزوئلا نیاز دارد، زیرا پالایشگاه‌های این شرکت برای فرآوری این نوع نفت تجهیز شده‌اند. تحریم‌های امریکا علیه ونزوئلا و ایران، دسترسی پالایشگاه‌ها به این گرید نفتی را دشوارتر کرده است. طبق اسناد شرکت PDVSA، شرکت ریلاینس دو کشتی برای بارگیری نفت در اواخر اکتبر به بندر خوزه ونزوئلا فرستاده است. این نفتکش‌ها در حال عبور از کانال سوئز هستند.
شرکت انی ایتالیا نیز یک نفتکش سوئزمکس برای بارگیری یک میلیون بشکه نفت سنگین Merey ونزوئلا در اواسط اکتبر، اعزام کرده است.
برچسب ها: خریدار نفت
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار