قیمت مجوز دفتر اسناد رسمی به خاطر انحصار تا ۷/ ۱ میلیارد تومان رسیده است
کد خبر: 973033
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004585
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۲
سرويس اقتصادی جوان آنلاين: رئیس مرکز ملی مطالعات وزارت اقتصاد با بیان اینکه مجوز دفتر اسناد رسمی در تهران اگر با ملک باشد تا ۷ میلیارد تومان هم قیمت دارد، گفت: این ارقام محصول انحصار است.
علی فیروزی، رئیس مرکز ملی مطالعات، پایش و بهبود محیط کسب و کار وزارت امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به این پرسش که چرا رتبه ایران از نظر سهولت کسب و کار ۷۶ پله سقوط کرده است؟ گفت: این مربوط به همه مجوز‌های کشور نیست، بلکه فقط از نظر ثبت شرکت است. گواهی عدم سوء‌پیشینه حدود ۱۵ روز طول می‌کشد و مواردی مانند این موجب این سقوط رتبه شده است.
رئیس مرکز ملی مطالعات، پایش و بهبود محیط کسب و کار وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: هر جا وزراء شخصاً به ماجرای مجوز‌ها ورود کردند مشکلات و زمان دریافت مجوز‌ها کاهش یافت. برخی مجوز‌ها از ۲۰۰ میلیون تومان تا ۷ میلیارد تومان خرید و فروش می‌شوند، برای مثال مجوز دفتر اسناد رسمی در تهران یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان قیمت دارد و اگر با ملک باشد تا ۷ میلیارد تومان هم قیمت دارد این چیزی جز انحصار نیست. فیروزی گفت: در قوه مجریه سه وزارتخانه مجوزهایشان کامل نیست. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (سازمان غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی)، وزارت علوم، و وزارت امور خارجه، سازمان برنامه و بودجه مجوزهایشان را در پایگاه اطلاع‌رسانی مجوز‌ها ثبت نکردند. وی افزود: بنیاد مسکن و نیروی انتظامی، بنیاد مستضعفان، مرکز مشاوران قوه‌قضائیه، کانون وکلای دادگستری هم مجوز‌های خود را در پایگاه اطلاع‌رسانی مجوز‌ها ثبت نکرده‌اند و همکاری اندکی داشته‌اند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار