تخفیف مالیاتی برای برخی صاحبخانه‌ها
کد خبر: 972860
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00455I
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۵
وزیر راه و شهرسازی از اعطای تخفیف مالیاتی برای صاحبخانه‌هایی که مراعات مستأجرین را می‌کنند، خبر داد.
سرویس اقتصاد جوان آنلاین: به گزارش «ایسنا»، محمد اسلامی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به طرح اقدام ملی مسکن گفت: این موضوع مسیر طبیعی و رو به رشد خود را طی می‌کند و در استان‌های مختلف مهم‌ترین کار ما در این طرح نیازسنجی بر اساس تقاضا‌های قابل استناد است. وی افزود: بر اساس این طرح برای هر شهر در قالب سامانه GIS تعریف مشخصی کردیم که این مرحله پشت سر گذاشته شده‌است و در مرحله تحویل نهایی، آماده‌سازی و احداث ۱۸۰ هزار مسکن هستیم.

اسلامی با اشاره به اینکه همه دستگاه‌ها باید در این زمینه به مأموریت خود عمل کنند، تأکید کرد: تا پایان سال ۴۰۰ هزار واحد مسکن را که قرار است در طرح اقدام ملی مسکن عملیاتی شود، آغاز خواهیم کرد و امیدواریم تا اتمام سال ۹۹ این پروژه به ثمر برسد. وی در پاسخ به سؤالی درباره وضعیت قیمت منازل استیجاری و توصیه‌اش به صاحبخانه‌ها گفت: ما همیشه پاسخ روشن داده‌ایم و نکته مهم این است مالکین و صاحبخانه‌ها باید مراعات مستأجرین را بکنند هر چند این رابطه متقابل است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: اعطای تخفیف مالیاتی برای صاحبخانه‌هایی که مراعات مستأجرین را می‌کنند هم اکنون در دستور کار است و این موضوع در هیئت دولت به تصویب رسیده و به مجلس ارسال شده‌است که قرار است اصلاحیه آن انجام شود. اسلامی در پاسخ به این پرسش که تدابیر وزارت راه برای جلوگیری از گرانفروشی بلیت هواپیما‌ها در ایام اربعین چیست، تصریح کرد: من از مردم خواهش می‌کنم بلیت را از دفاتر معتبر خریداری کنند، نه از دفاتری که به ایرلاین خاصی متصل نیستند. قیمت بلیت مصوب ۲‌میلیون‌و‌۲۰۰ و ۲ میلیون و ۸۰۰ است که اعلام شده و بر اساس مسافت است. وزیر راه ادامه داد: به اندازه کافی پرواز وجود دارد پس مردم از خود ایرلاین‌ها بلیت بخرند تا واسطه‌ها حذف شوند. تعزیرات هم برخورد می‌کند، ولی خود مردم هم امیدواریم که توصیه‌ها را جدی بگیرند.

اسلامی در پاسخ به این پرسش که برای افزایش تعداد بلیت اتوبوس و قطار چه تصمیمی در نظر گرفته شده، اظهار کرد: به اندازه کافی اتوبوس هست و قطار هم وجود دارد. ممکن است در روز خاصی کسی دیر اقدام کرده باشد و برای خرید بلیت کمی معطل شده باشد. ما روزانه ۵۵ قطار به مقصد استان‌های مرزی داریم و در همدان، کرمانشاه و اهواز و خرمشهر حدود ۴۵۷ هزار صندلی سفر پیش‌بینی شده که امیدواریم کسی با مشکل مواجه نشود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار