۷۵ درصد بیکاران ۱۸ تا ۳۵ ساله هستند
کد خبر: 972807
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00454R
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۳
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: جدیدترین نتایج آمارگیری نیروی کار نشان می‌دهد بیشترین جمعیت بیکاران کشور در گروه سنی ۱۸ تا ۳۵ سال قرار دارند و سهم ۴/ ۷۵ درصدی از جمعیت بیکار را به خود اختصاص داده‌اند.
به گزارش مهر، در بین جمعیت ۲ میلیون و ۸۹۴ نفری بیکار طبق نتایج آمارگیری نیروی کار در تابستان، گروه سنی ۱۸ تا ۳۵ سال بیشترین گروه بیکاران را در کشور به خود اختصاص دادند.
بر این اساس، حدود ۲ میلیون و ۱۸۴ هزار نفر از جمعیت بیکار کشور در گروه سنی ۱۸ تا ۳۵ سال قرار دارند که این میزان به نسبت کل بیکاران، ۴/ ۷۵ درصد است. البته نرخ بیکاری در این گروه سنی ۲ درصد نسبت به تابستان سال گذشته کاهش پیدا کرده است، اما «جمعیت بیکار» به‌رغم کاهش «نرخ بیکاری» افزایش داشته که دلیل آن رشد نرخ مشارکت است، به عبارتی به افرادی که آماده ورود به بازار کار برای انجام فعالیت اقتصادی هستند، اضافه شده، اما این افراد موفق به جست‌وجوی شغل نشدند.
نرخ مشارکت اقتصادی (جمعیت فعال اقتصادی) از مجموع افراد شاغل و بیکار کشور حاصل می‌شود که حتی اگر رشد این نرخ، به جای جمعیت شاغل به جمعیت بیکار اضافه کند، باز هم نشانه مثبت برای اقتصاد است، چراکه که نشان‌دهنده تمایل افرادِ در یک جامعه، به انجام فعالیت اقتصادی است.
همچنین بررسی جدول آماری از وضعیت نیروی کار، نشان می‌دهد از کل جمعیت ۲ میلیون و ۸۹۲ هزار نفری بیکار کشور، حدود یک میلیون و ۲۶۸ هزار در گروه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی قرار دارند.
برچسب ها: بیکاران کشور
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار