رو شدن حساب‌های اجاره‌ای در اعتراض یارانه‌بگیران!
کد خبر: 972680
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00452O
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۲
سخنگوی ستاد حذف یارانه با بیان اینکه، نصف معترضان به حذف یارانه نقدی مسئولیت تراکنش‌ها را نپذیرفتند، گفت: در موضوع سوء‌استفاده از کارت‌های بازرگانی یکبار مصرف، یک سری اسناد و املاک نیز به نام افراد محروم ثبت شده‌بود تا رد سودجویان پاک شود.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: حسین میرزایی در گفتگو با «تسنیم»، با بیان اینکه ۴۷ درصد از معترضان به حذف یارانه نقدی مسئولیت تراکنش‌های خود را نپذیرفته‌اند، گفت: از طریق سیستم بانکی امکان دریافت حساب و کارت برای شرکت وجود ندارد، اما به هر حال مدیر مجموعه امکان نظارت روی تراکنش‌های مربوط به کارت بانکی را خواهد داشت.

به گفته میرزایی، تراکنش‌های صوری نیز به هیچ عنوان برای ستاد قابل‌قبول نبوده و حتماً این افراد در صف حذف یارانه قرار خواهند گرفت. سخنگوی ستاد حذف یارانه در پاسخ به پرسشی درباره برخورد با حساب‌های اجاره‌ای در جریان حذف یارانه پر درآمد‌ها گفت: موضوع سوء‌استفاده از کارت‌های بازرگانی یک‌بار مصرف به کرات در جریان شناسایی پردرآمد‌ها دیده می‌شد، اما نکته قابل‌توجه این بود که به صورت ماهرانه‌ای املاک و سایر دارایی‌ها نیز به نام مالک کارت بازرگانی یکبار مصرف زده شده‌بود تا ردی از صاحبان اصلی پیدا نشود.

میرزایی گفت: بنابراین در بحث کارت بازرگانی تنها بحث گردش مالی مطرح نبوده‌است و به گونه‌ای صحنه‌سازی و سند‌سازی صورت گرفته‌بود تا تمام شواهد علیه آن فرد محروم یا روستایی باشد. برای ورود به مباحث تجاری باید یک سری شرایط وجود داشته باشد و بر همین اساس متأسفانه با این سند‌سازی‌ها نیز مواجه می‌شویم.

وی افزود، اعتراض‌های صورت گرفته انواع مختلفی داشته است به عنوان مثال فردی خانه‌اش را در یک منطقه گران‌قیمت تهران تعمیر کرده‌است و به ستاد مراجعه می‌کند و اعتراض می‌کند، اما مجموع شاخص‌های هزینه- درآمد نشان می‌دهد جزو دهک‌های پر درآمد محسوب خواهد شد. همانطور که اشاره شد مجموع هزینه، دارایی و درآمد عوامل اصلی حذف یارانه پر درآمد‌ها بوده‌است و در زمان اعتراض نیز تراکنش‌های بانکی بررسی خواهد شد.

وی گفت: از تعداد ۲۰۰ هزار نفری که در مرحله اول طرح حذف یارانه پر درآمدها، یارانه نقدی آن‌ها حذف شده حدود ۶ درصد اقدام به ثبت اعتراض خود در سامانه ستاد کرده‌اند. سخنگوی ستاد حذف یارانه با ارائه این آمار از اعتراض برخی افراد با درآمد‌های نجومی، به حذف یارانه نقدی گفت: کارخانه داری که حدود ۲۰‌میلیارد تومان واریز سالانه داشته، اعتراضش را ثبت کرده و پس از بررسی حساب بانکی او مشخص شد که حدود ۲۰ میلیارد تومان متوسط گردش مالی حساب این فرد بوده‌است. میرزایی ادامه داد، در مثال دیگر فرد معترض دیگر نمایندگی فروش خودرو داشته که این فرد هم جزو افراد با گردش مالی بالای ۲۰ میلیارد تومان بوده‌است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار