مصوبه وزارت بازرگانی با قانون اساسی مغایرت دارد
کد خبر: 972439
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044yV
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۹
سرويس اقتصادی جوان آنلاين: عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: برخی از اعضای شورای نگهبان در خصوص مغایرت و برگشت مصوبه تشکیل وزارت بازرگانی به مجلس با ما هم عقیده هستند و ادله ما را برای برگشت این مصوبه به مجلس کافی می‌دانند.
نصرالله پژمانفر در نشست تخصصی «تصویب وزارت بازرگانی در سال رونق تولید، راه یا بی‌راهه» گفت: طرح تشکیل وزارت بازرگانی از سال ۹۵ کلید خورد و پس از چند نوبت این طرح در مجلس طی این سال‌ها در نهایت در سه مهر ماه ۹۸ موافقت مجلس را جلب کرد و در مجلس به تصویب رسید.
وی بیان داشت: با این شرایط از لحاظ ما این طرح مصوب نیست و ما تلاش می‌کنیم تا این برداشت غلط اصلاح شود.
وی با بیان اینکه تولید محصولات استراتژیک در تمام دنیا برای کشور‌های مختلف حائز اهمیت است، بیان داشت: در تولید محصولات استراتژیک باید به درجه خودکفایی برسیم حتی اگر قیمت تمام شده بالاتر از قیمت جهانی آن محصول باشد. وی اظهار داشت: با ادغام در وزارتخانه بازرگانی و صنعت هم هیچگاه بازرگانی تعطیل نشد و توانست مازاد بر نیاز را تولید کند، اما تفکیک به شدت تولید را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و کشاورزان و برنج‌کاران ما بار‌ها از این مسئله ضربه خورده‌اند، زیرا واردکننده فقط به اندازه مازاد وارد نمی‌کند و همیشه انبار‌ها را پر کرده است و این مسئله‌ای است که باید مورد توجه قرار گیرد و هیچ تضمینی وجود ندارد که دوباره این اتفاق نیفتد. وی با بیان اینکه در فضایی که یک مدیریت واحد بر بخش بازرگانی و صنعت بود، مشکلاتی وجود داشت، گفت: به عنوان مثال مسائلی که برای قطعه‌سازان به وجود آمد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار