مخالفت تئوریسین اصلاح‌طلب با لیستی رأی دادن
کد خبر: 972115
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044tH
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۱
محمدرضا تاجیک، تئوریسین اصلاح‌طلب به خبرآنلاین گفته: «من با لیست و لیستی رأی دادن مخالف هستم. لیستی رأی دادن یعنی اینکه من می‌خواهم حداکثر را داشته باشم و هر کسی را در لیست بگنجانم که لیست پر شود. معتقد به استراتژی اقلیت مؤثر هستم. دو نفر داشته باش، دو نفر یل داشته باش، نه انبوهی که بالاخره ۷۲ ملت هستند و فردا باید کج راه رفتن‌شان، کج تصمیم‌گیری‌شان را تدبیر کنید.»

او همچنین اصلاح طلبان را دعوت کرده تا از قدرت فاصله بگیرند: «تحلیلم این است که اصلاح‌طلبان به یک دوران دور از خانه قدرت احتیاج دارند؛ یعنی این فضا مجال دیدن، محاسبه نفس و نقد خود را از آن‌ها گرفته و احتیاج دارند مدتی از این فضا خارج باشند و خودشان را ریکاوری کنند تا آن منزلت و شأنیت اجتماعی از دست رفته را با آن مقبولیت و مشروعیتی که خدشه‌دار شده، به شکلی باز بگردانند.» تاجیک در عین حال گفته: «تردید ندارم که جریان اصلی اصلاح‌طلبی در انتخابات شرکت خواهد کرد و برای کسب اکثریت و برای پیروزی هم شرکت خواهد کرد.»

نحوه مشارکت اصلاح طلبان در انتخابات گذشته مجلس که به هر قیمتی و حتی با بهره گیری از افراد غیراصلاح طلب، لیست بستند و با «تکرار می‌کنم» خاتمی همگی بی آنکه افراد لیست را بشناسند، به آن‌ها رأی دادند، انتقادات بسیاری را متوجه آنان کرد. این انتقادات وقتی آغاز شد که همه افراد لیست با اصلاح طلبان همراهی نکردند و همین امر، رأی نیاوردن عارف برای ریاست مجلس و رئیس شدن لاریجانی را رقم زد. گفتنی است، در انتخابات خبرگان، وضعیت اصلاح‌طلبان بدتر هم بود و رسماً به کسانی رأی دادند که در جبهه رقیب آنان بودند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار