افزایش انگیزه و انرژی و تاثیر آن در موفقیت
کد خبر: 972051
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044sF
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۶
یکی از مهمترین موارد در زمینه موفقیت و رشد فردی نیروی انگیزه می‌باشد که این نیرو همان نیرویی است که باعث می‌شود فرد صبح زود و پر انرژی از خواب بیدار شود همان نیرویی است که به فرد جسارت ورود به بورس و موفقیت در بورس را می‌دهد.
اگر موفقیت را به فیزیک تشبیه کنیم، در واقع انگیزه، انرژی است که به جسم وارد شده و آن را به حرکت وا می‌دارد، و تا زمانی که این انرژی تبدیل یا خنثی نشود شی به حرکت خود ادامه خواهد داد. انگیزه هم در رابطه با موفقیت همین نقش را ایفا می‌کنند. به این معنی که شما تا زمانی که انگیزه داشته باشید حرکت می‌کنید، و زمانی که انگیزه نداشته باشید حرکت برای شما بسیار سخت به نظر میرسد. به طور مثال افرادی که مصاحبه شغلی دارند یا قصد ورود به بورس و موفقیت در بورس را دارند مادامی که انگیزه و انرژی کافی نداشته باشند موفق نخواهند بود.
 
افزایش انگیزه و انرژی و تاثیر آن در موفقیت
باور اشتباهی که در این رابطه وجود دارد این است که ابتدا باید انگیزه‌ی زیادی وجود داشته باشد تا ما عمل کنیم. اما در واقع این موضوع برعکس است. در واقع ما میتوانیم برای اینکه انگیزه کسب کنیم دست به عمل بزنیم و یک قدم کوچک در آن هدف برداریم. این قدم هرچند هم که کوچک باشد باعث ایجاد و افزایش انگیزه و انرژی و تاثیر آن در موفقیت فرد قابل مشاهده خواهد است و انرژی لازم برای انجام قدم‌های بعدی را در فرد ایجاد می‌کند.

نیرو انگیزه درونی چیست؟

یکی از مهمترین موارد در زمینه موفقیت و رشد فردی نیروی انگیزه می‌باشد که این نیرو همان نیرویی است که باعث می‌شود فرد صبح زود و پر انرژی از خواب بیدار شود همان نیرویی است که به فرد جسارت ورود به بورس و موفقیت در بورس را می‌دهد همان مسئله‌ای است که باعث می‌شود یک فرد ساعت‌های مداوم کار کند و خسته نشود. به عبارت دیگر می‌توان گفت باعث افزایش انگیزه و انرژی و تاثیر آن در موفقیت فرد می‌شود.

نیروی انگیزه درونی خود را چگونه بیشتر کنیم؟

برای داشتن یک نیروی انگیزه درونی خوب که در طول روز انرژی مصاعف و مثبتی را داشته باشید نیاز به یک هدف کاملا مشخص و واضح دارید. مواردی همچون پولدار شدن، ماشین خوب داشتن و ... هدف واضح و مشخص نیست.
مثلا من یک معلم هستم و میخواهم بهترین معلم شهر باشم. من میخواهم در بورس به این میزان سود دست یابم و...

راه کار‌های افزایش انگیزه و انرژی

گاهی اوقات حتی با رعایت تمامی موارد لازم بازهم ممکن است برای رسیدن به هدف به انگیزه نیاز داشته باشید در این گونه شرای نکات زیر را باید مد نظر داشت:
 
افزایش انگیزه و انرژی و تاثیر آن در موفقیت
۱- از خودتان بپرسید چرا؟

اگر خودتان را به انجام کاری وادار کنید که به نظرتان کسالت‌آور است، این تمرکز اجباری تأثیری در جذاب‌تر شدن کاری که انجامش می‌دهید، نخواهد داشت. پس اگر کاری را انجام می‌دهید که مورد علاقه‌تان نیست و جذب‌تان نمی‌کند، اندکی به خودتان فرصت بدهید و سعی کنید بفهمید چرا باید خودتان را برای انجام کاری که ترغیب تان نمی‌کند، به زحمت بیندازید. باید دلیلی پیدا کنید تا کارِ در دست انجام را برای تان جذاب‌تر کند. اما اگر فکر کردید و به هیچ دلیل واضحی نرسیدید، پس شاید بهتر باشد از انجام کار مورد نظر دست بکشید. همانگونه که در مثال بالا گفتیم در صورتی که فردی به امور چالش برانگیز و ریسک پذیر علاقه نداشته باشد ورود او به دنیای بورس و انتظار موفقیت در بورس برای چنین فردی اشتباه است.

۲- خودتان را به یک چالش ۵ دقیقه‌ای دعوت کنید:
فقط برای پنج دقیقه شروع به کار کنید. همین پنج دقیقه برای شروع کار کافی است.

۳- به جنب و جوش بیفتید تا انگیزه و انرژی بیشتری برای کار و موفقیت در خود حس کنید.
هنگامی که برای انجام کاری مشتاق باشید، به لحاظ جسمی هم سرشار از انرژی خواهید بود. این اشتیاق برای افزایش انگیزه و انرژی و کمک به موفقیتتان مفید خواهد بود.

۴- به مرحله بعدی کارتان بیندیشید
تا زمانی که کار یا پروژه‌ای را انجام نشدنی تصور کنید از انجام ان سر باز زده و از زیر بار مسئولیت شانه خالی خواهید کرد. بهتر است به مرحله بعدی فکر کنید و کار یا پروژه‌ی محوله را به قسمت‌های کوچک و انجام پذیرتر تبدیل کنید.

۵- عامل یا عوامل بی انگیزگیتان را شناسایی کرده و برای رفع آن‌ها تلاش کنید.
۶- بر ترس هایتان غلبه کنید
۷- از یک دوست، انگیزه بگیرید
۸- روزتان را با برنامه شروع کنید
۹- کتاب بخوانید و مطالعه کنید
۱۰- از ابزار‌های کارآمد استفاده کنید
۱۱- حتی پیش پا افتاده‌ترین مشکلات را بررسی و حل نمایید

۱۲- از مانترا‌ها الهام بگیرید
مانترا کلمه، عبارت یا جمله‌ای است که به صورت ذکر خوانده می‌شود. سعی کنید چند نمونه مانترا پیدا کنید و با تمرکز روی این مانترا‌ها انگیزه بگیرید. مانترایی که تکرارش می‌کنید را می‌توانید از کتاب‌ها یا پوستر‌های انگیزشی استخراج کنید. مانترا حتی می‌تواند چند کلمه‌ی خیلی ساده باشد که فرد را راهنمایی می‌کند. اگر نمی‌دانید از کجا باید شروع کنید و هنوز هیچ مانترایی پیدا نکرده‌اید، می‌توانید فعلا از این جمله انرژی بگیرید: "همین الان پاشو انجامش بده"

۱۳- از موفقیت‌های کوچک بهره بگیرید
موفقیت، موفقیت می‌آورد. وقتی در کاری موفق می‌شوید به قدری انرژی می‌گیرید که حس می‌کنید از عهده‌ی هرکاری بر می‌آید و انگیزه تان برای ادامه‌ی کار دو چندان می‌شود. موفقیت‌های کوچک همچون قبولی در مصاحبه شغلی یا موفقیت در بورس هرچند کوچک و... باعث افزایش انگیزه وانرژی شده و تاثیر بسزایی در موفقیت دارد.

در موارد بالا به مواردی اشاره شد که باعث افزایش انگیزه و انرژی و تاثیر آن در موفقیت می‌شود. در واقع فردی که انگیزه‌ی بالاتری دارد و بیشتر تلاش میکند در مقایسه با کسی که مهارت‌های بالایی دارد، شانس بیشتری برای موفقیت خواهد داشت. انگیزه بالا باعث می‌شود که فرد انرژی بیشتری صرف هدف خود کرده و این انرژی و انگیره باعث موفقیت او در رسیدن به اهدافش خواهد بود.

عواملی که در مطالب فوق ذکر کردیم علاوه بر افزایش انگیره در فرد و موفقیت شغلی موجب موفقیت در بورس نیز می‌شود.

منبع: سابلیمیران – مرجع آلبوم‌های برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه – سابلیمینال و بیوکنزی
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار