بورس تهران هفته معاملاتی را چطور سپری کرد؟
کد خبر: 971933
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044qL
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۲
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: در پنج روز کاری هفته پیش در بورس تهران شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بار دیگر شاهد کانال شکنی‌های جدید بود، به‌طوری‌که این بار توانست کانال ۳۲۶ هزار واحدی را پشت سر بگذارد.
در پایان معاملات هفته گذشته و به منتهی به ۱۰ مهرماه ۹۸، شاخص کل با ۲۰ هزار و ۲۴۳ واحد افزایش نسبت به هفته قبل، به رقم ۳۲۶ هزار و ۱۱۷ واحد رسید. شاخص کل هم وزن با ۴ هزار و ۸۵۷ واحد افزایش معادل ۵ /۳۱ درصد، رقم ۹۶ هزار و ۴۰۸ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص بازار اول با ۸ هزار و ۱۹۴ واحد افزایش به رقم ۲۳۶ هزار و ۸۵۹ واحد بالغ شد و شاخص بازار دوم با ۲۵ هزار و ۲۲۳ واحد افزایش، عدد ۶۶۳ هزار و ۸۷۴ واحد را تجربه کرد و به این ترتیب شاخص بازار اول، ۳/ ۵۸ درصد افزایش و شاخص بازار دوم با ۳/ ۹۵ درصد افزایش نسبت به هفته قبل همراه شدند. در پنج روز کاری هفته گذشته، ارزش کل معاملات اوراق بهادار به ۱۴۰ هزار و ۷۵۹ میلیارد ریال بالغ شد که نسبت به هفته قبل ۳۱/ ۶۹ درصد افزایش یافت. در ضمن تعداد ۳۵ هزار و ۵۳ میلیون انواع اوراق بهادار در بیش از ۲ میلیون و ۹۳۷ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت و به ترتیب ۳۸/۳ درصد و ۲۷/۷ درصد افزایش را نسبت به هفته گذشته تجربه کردند.
این در حالی است که تعداد ۹۷۵ میلیون واحد از صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۱۰ هزار و ۲۶ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت و به ترتیب با ۷ درصد و ۳ درصد کاهش نسبت به هفته گذشته همراه شدند.
در بازار بدهی که اوراق مشارکت، گواهی سپرده و صکوک معامله می‌شود، تعداد ۲ میلیون و ۲ هزار برگه اوراق مشارکت به ارزش کل بیش از ۲ هزار و ۱۵۶ میلیارد ریال معامله شد.
برچسب ها: بورس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار