بازپرداخت تسهیلات ارزی با نرخ نیمایی
کد خبر: 971284
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044fs
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۰
یک مقام مسئول از ابلاغیه بانک مرکزی برای بخشش سود و جرایم وام‌های کمتر از ۵۰ میلیون تومان خبر داد و گفت: بازپرداخت تسهیلات ارزی با توجه به افزایش نرخ ارز به نرخ نیمایی خواهد بود.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: حسین مهری در نشست خبری با اشاره به ابلاغیه بانک مرکزی مبنی بر بخشش جرایم وام‌های کمتر از ۵۰ میلیون تومان گفت: بر اساس تصمیم بانک مرکزی که ابلاغ شده، مقرر شده تا سود و جرایم تسهیلات بانکی کمتر از ۵۰ میلیون تومان بخشوده شود که این کار انجام شده و منتظر ابلاغیه بانک مرکزی برای بخشودگی جرایم وام‌های تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان هستیم.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن افزود: بر اساس هماهنگی‌های به عمل آمده با بانک مرکزی، مقرر شده تا بازپرداخت تسهیلات ارزی با توجه به نوسانات قیمت دلار طی سال گذشته به نرخ نیمایی محاسبه شود، اگر چه بسیاری از تسهیلات گیرندگان به دلیل همین نوسانات در بازپرداخت دچار مشکل هستند.

وی تصریح کرد: با افزایش قیمت ارز ظرف یک سال و نیم گذشته، بسیاری از متقاضیان و تولیدکنندگان توانایی بازپرداخت وام‌ها را ندارند و با توجه به اینکه منابع ارزی این بانک از محل صندوق توسعه ملی تأمین می‌شود و منابع این صندوق نیز شرایط خاص خود را دارد، مقرر شد که متقاضیان صادرات انجام دهند و از محل صادرات خود این تغییر نرخ ارز را جبران کنند. مهری گفت: اکنون برای برخی از شرکت‌ها به دلیل تحریم‌های صورت گرفته امکان صادرات نیز وجود ندارد و به همین دلیل بازپرداخت وام‌های ارزی با مشکل مواجه شده است.

این مقام مسئول در نظام بانکی خاطرنشان کرد: بر اساس بخشنامه بانک مرکزی که با هماهنگی صندوق توسعه ملی صادر شده قرار بر این است که متقاضیان با نرخ نیمایی وام‌های خود را بازپرداخت کنند، اما همچنان مشکل در وصول مطالبات وجود دارد.

وی افزود: میزان مطالبات ارزی ما هم چالش دیگر است که میزان وصول مطالبات ارزی ما ۹۳ درصد کاهش داشته است، چراکه با افزایش قیمت ارز، افراد نمی‌توانند اقساط خود را پرداخت کنند.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن با اشاره تعهدات ۵ /۸ میلیارد یورویی فاینانس این بانک تصریح کرد: متقاضی نمی‌تواند در سررسید بدهی خود را پرداخت کند و به بانک فشار می‌آید، چون اگه متقاضی اقساط خود را نیاورد بانک مجبور به پرداخت است به همین دلیل بانک تاکنون مجبور شده ۱۶ هزار میلیارد ریال تأمین برای پرداخت این موارد داشته باشد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار