کلاهبرداری دوباره مهناز از اعضای صندوق قرض الحسنه
کد خبر: 971259
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044fT
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۷
زن سابقه‌داری که پس از راه‌اندازی صندوق قرض‌الحسنه ۳۰۰‌میلیون‌تومان پول اعضا را سرقت کرده و گریخته‌بود به دام افتاد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: به گزارش جوان، این پرونده از ۲۶‌تیرماه امسال و همزمان با شکایت علیه زنی به نام مهناز در کلانتری‌۱۰۱ تجریش به جریان افتاد. یکی از شاکیان در شرح ماجرا گفت: من کارگر یک کارگاه تولیدی هستم. چندی قبل یکی از کارگران که زنی به نام مهناز است، گفت که یک صندوق قرض‌الحسنه راه‌اندازی کرده و به من و همکاران پیشنهاد داد که در آن عضو شویم. از آنجا که همگی با مشکلات مالی درگیر بودیم پیشنهاد مهناز را قبول کردیم و هر ماه سهم خودمان از وام را پرداخت کردیم. مهناز هم هر ماه مراسم قرعه‌کشی را انجام می‌داد و پول را به برندگان منتقل می‌کرد تا اینکه از مدتی قبل او سر کار حاضر نشد. شاکی ادامه داد: اعضای صندوق قبل از آخرین قرعه‌کشی مبلغ ۳۰۰‌میلیون تومان به حساب مهناز واریز کرده‌بودند، اما از آن زمان دیگر خبری از او نشد. ما هر چه با تلفن همراهش تماس گرفتیم گوشی او خاموش بود. آنجا بود که فهمیدیم مهناز پول را به جیب زده و فرار کرده‌است، برای همین تصمیم گرفتیم تا از او شکایت کنیم.

بعد از مطرح شدن شکایت پرونده به دستور بازپرس شعبه یکم دادسرای ناحیه‌یک تهران در اختیار تیمی از کارآگاهان پایگاه یکم پلیس‌آگاهی قرار گرفت. آن‌ها در اولین گام سوابق مهناز را بررسی کردند و متوجه شدند که او یکبار دیگر به همین شیوه از اعضای یکی از صندوق‌های قرض‌الحسنه کلاهبرداری کرده و با پول آن‌ها فرار کرده بود. در شاخه دیگری از تحقیقات کارآگاهان پلیس موفق شدند شوهر مهناز را شناسایی و از او بازجویی کنند. مرد جوان گفت: من و مهناز مدتی قبل بود که از هم طلاق گرفتیم. وی ادامه داد: من از ماجرا کلاهبرداری خبر ندارم و آدرس تازه‌ای را که مهناز در آنجا زندگی می‌کند هم ندارم.

بررسی‌ها در این باره ادامه داشت تا اینکه مأموران پلیس موفق شدند مخفیگاه مهناز را در محله نیاوران شناسایی و سرانجام او را بازداشت کنند.

مهناز وقتی مورد تحقیق قرار گرفت به کلاهبرداری اعتراف کرد و در شرح ماجرا گفت: از چهار سال قبل در یک کارگاه تولیدی مشغول کار شدم. از مدتی قبل تصمیم گرفتم تا یک صندوق قرض‌الحسنه راه‌اندازی کنم. بعد موضوع را با همکاران مطرح کردم که همگی قبول کردند که برای خودشان یا بستگانش در صندوق سرمایه‌گذاری کنند. مطابق توافق قرار شد که هر کس پنج‌ماه پس از سرمایه‌گذاری دو برابر سپرده‌اش را وام بگیرد که مورد قبول اعضا قرار گرفت. متهم ادامه داد: من قصد کلاهبرداری نداشتم، اما بعضی از اعضا بعد از برنده شدن دیگر اقساطشان را پرداخت نمی‌کردند. بدقولی آن‌ها سبب شده بود تا دیگر اعضا من را تحت فشار بگذارند، آنجا بود که تصمیم گرفتم باقی مانده پول را که ۳۰۰ میلیون تومان بود برای خودم بردارم. متهم گفت: بعد از برداشت پول از صندوق در خانه یکی از دوستانم پنهان شدم تا آب‌ها از آسیاب بیفتد. با شوهرم هم تبانی کردیم که ادعا کند از هم طلاق گرفته‌ایم تا دیگر کسی مزاحم او هم نشود، اما سرانجام گرفتار شدم.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی گفت: متهم در بازجویی‌ها به جرمش اعتراف کرده و تحقیقات پرونده در این باره کامل شده‌است. وی گفت: مهناز با تعیین قرار قانونی به دستور قضایی روانه زندان شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار