شرکت هپکو از مالک فعلی پس گرفته شد
کد خبر: 970593
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044Uj
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۵
شرکت هپکو با مدیریت سازمان خصوصی‌سازی در حال فعالیت است تا قرارداد واگذاری این شرکت با مالک فعلی به صورت رسمی فسخ شود.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: رئیس سازمان خصوصی‌سازی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: شرکت هپکو پیش از این افتخارات بسیاری در تولید داشته، اما متأسفانه پس از واگذاری با مشکلاتی رو‌به‌رو شده، برنامه جدی ما این است که این شرکت را دوباره به ریل بازگردانیم.

علیرضا صالح گفت: روز گذشته در سیصد و پنجاه و دومین جلسه هیئت واگذاری قرار شد تا به صورت علی‌الحساب از طریق تسهیلاتی که از بانک ملی دریافت می‌شود دو ماه حقوق معوق کارکنان، حداکثر تا اواسط هفته آینده پرداخت شود و از همین امروز مدیریت این شرکت به مدیری که از طرف سازمان خصوصی‌سازی تعیین شده انتقال یابد.

صالح افزود: در حال حاضر با رضایت سهامدار فعلی هپکو، این شرکت از این سهامدار باز پس گرفته شده و ایشان دیگر هیچ دخل و تصرفی در مدیریت این شرکت ندارند و تا زمانی که قرارداد واگذاری هپکو به صورت قانونی فسخ شود این شرکت توسط سازمان خصوصی‌سازی و مدیر منصوب از طرف این سازمان اداره خواهد شد.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی تأکید کرد: پس از فسخ قرارداد، سازمان خصوصی‌سازی حتماً حسابرسی ویژه‌ای را انجام خواهد داد تا مشخص شود که مالک فعلی در زمان مدیریت خود اموال این شرکت را به فروش نگذاشته باشد و در صورتی که معلوم شود در اموال شرکت هپکو تغییراتی ایجاد شده بازپرداخت آن حتماً از مالک فعلی مطالبه خواهد شد.

وی افزود: در جلسه دیروز هیئت واگذاری، مصوب شد که برای سرپا شدن شرکت هپکو به غیر از تغییر مدیریت و تغییر مالکیت این شرکت، کمیته‌ای تشکیل شود تا در واگذاری بعدی، این شرکت تنها به اشخاصی واگذار شود که قبلاً فعالیت در این زمینه را داشته باشند ضمن اینکه قرار شده است که به هیچ‌وجه این شرکت به شخص حقیقی واگذار نشود و فقط به شرکت‌های حقوقی قابل واگذاری باشد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار