از دست رفتن چهارمین سهمیه المپیک با حذف شعبانی
کد خبر: 970088
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044Ma
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۳
نماینده وزن ۹۷ کیلوگرم ایران با حذف از رقابت‌های قهرمانی جهان، سهمیه حضور در المپیک توکیو را از دست داد.
سرویس ورزشی جوان آنلاین: در ادامه رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۱۹ در قزاقستان، الیزبار اودیکادزه آزادکار وزن ۹۷ کیلوگرم گرجستان که پیش از این مقابل علی شعبانی از ایران به برتری رسیده بود، در مرحله یک چهارم نهایی برابر شریف شریف‌اف قهرمان جهان و المپیک از آذربایجان ۶ بر صفر شکست خورد تا با این نتیجه، شعبانی نیز از دور رقابت‌ها کنار برود. با این حساب شعبانی چهارمین سهمیه المپیک را هم از دست داد تا کشتی آزاد ایران در مسابقات جهانی تنها در اوزان ۵۷ و ۸۶ کیلوگرم سهمیه المپیک بگیرد و در ۴ وزن دیگر باید به فکر مسابقات گزینشی باشد.

شعبانی در دور نخست مقابل ابراهیم جیفتجی قهرمان زیر ۲۳ سال اروپا از ترکیه با نتیجه ۹ بر یک به پیروزی رسید، اما در دومین مبارزه برابر الیزبار اودیکادزه دارنده مدال برنز جهان از گرجستان به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه ۱۱ بر ۸ شکست خورد و چهارمین کشتی‌گیر ایران در این رقابت‌ها بود که از دور مسابقات حذف شد و سهمیه المپیک را از دست داد.

پیش از این امیر محمد یزدانی در ۶۵، رضا افضلی در ۷۴ و یدالله محبی در سنگین وزن نیز با شکست مقابل رقبایشان حذف شدند و کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو را از دست دادند.

نتایج دیدار‌های یک چهارم نهایی ۴ وزن پایانی کشتی آزاد قهرمانی ۲۰۱۹ جهان:

۶۱ کیلوگرم:

بهنام احسانپور (ایران) ۱۳ – احمد نبیگوارزاتیلوف (آذربایجان) ۱۲

ماگومد رسول ادریسوف (روسیه) ۱۱ – آبوس احیموف (ازبکستان) ۰

راهول آواره (هند) ۱۰ – رسول کالیف (قزاقستان) ۷

بکا لومتادزه (گرجستان) ۳ – تایلر گراف (آمریکا) ۱،

۷۹ کیلوگرم:

تیموراز سالکازانوف (اسلواکی) ۴ – جیتندر (هند) ۰

رشید قربانوف (ازبکستان) ۸ برنده – گریگور گریگوریان (ارمنستان) ۸

کایل دیک (آمریکا) ۵ – گاجی نبیف (روسیه) ۱

جبرئیل حسن اف (آذربایجان) ۱۳ – گالیمژان اوسربایف (قزاقستان) ۴،

۸۶ کیلوگرم:

حسن یزدانی (ایران) با ضربه فنی آرتور نایفونوف (روسیه) را شکست داد.

دیپاک پونیا (هند) ۷ – کارلوس مندز (کلمبیا) ۶

مایلز آمینه (سن مارینو) ۴ – احمد دوداروف (آلمان) ۲

استفان ریچموت (اتریش) ۲ – تیموراز فریف (اسپانیا) ۱،

۹۷ کیلوگرم:

شریف شریف اف (آذربایجان) ۶ – الیزبار اودیکادزه (گرجستان) ۰

کایل اسنایدر (آمریکا) ۱۳ – ماگومد ابراگیموف (ازبکستان) ۳

آلیشر یرگالی (قزاقستان) ۱۰ – باتزول اولزیسایخان (مغولستان) ۰

عبدالرشید سعدالله یف (روسیه) ۶ – ماگومد گاجی نوروف (مقدونیه) ۰

برنامه دیدار‌های نیمه نهایی:

۶۱ کیلوگرم:

بهنام احسانپور (ایران) - ماگومد رسول ادریسوف (روسیه)

راهول آواره (هند) - بکا لومتادزه (گرجستان)

۷۹ کیلوگرم:

تیموراز سالکازانوف (اسلواکی) - جبرئیل حسن اف (آذربایجان)

رشید قربانوف (ازبکستان) - کایل دیک (آمریکا)

۸۶ کیلوگرم:

حسن یزدانی (ایران) - مایلز آمینه (سن مارینو)

دیپاک پونیا (هند) - استفان ریچموت (اتریش)

۹۷ کیلوگرم:

شریف شریف اف (آذربایجان) - کایل اسنایدر (آمریکا)

آلیشر یرگالی (قزاقستان) - عبدالرشید سعدالله یف (روسیه)
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار