معلولان در مبلمان شهری دیده نمی شوند
کد خبر: 970015
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044LP
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۶
رئیس سازمان بهزیستی کشور:
دکتروحید قبادی دانا گفت: نیروها و کادر درمانی و حمایتی مستقر در این مرکز به مشکلات روحی، روانی، اقتصادی و اجتماعی فرد معتاد و خانواده او می پردازند تا هر گونه سدی برای روی آوردن دوباره اعتیاد برای فرد وجود نداشته باشد.

به گزارش ناهید ایزدی خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان،رئیس سازمان بهزیستی در آیین افتتاح نخستین مرکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد مبتنی بر تداوم درمان درنشست خبری با اصحاب رسانه با تقدیر از نمایندگان برای تصویب قانون جامع حمایت از افراد معلول بااشاره به جمعیت یک میلیون و ۴۵٠ هزار نفری معلولان زیر پوشش این سازمان اظهارداشت : بر این اساس با انجام معاینات و غربالگری، معلولان عادی از معلولانی که در اثر حوادث و اتفاقات اکتسابی دچار معلولیت شدند شناسایی می‌شوند.

دکتر وحید قبادی دانا بیان داشت: در صورتی که خروجی مرکز جامع درمان اصفهان به عنوان الگو در کشور خوب و میزان عود اعتیاد کم باشد در استان کرمانشاه به عنوان دومین مرکز و سپس در استان های قم و تهران این مرکز ایجاد می شود. . ‎

 وی ذکر کرد: برای قرار گرفتن فرد در گروه های همتا و روان درمانی از دیگر اقدامات مهم این مرکز است وسعی بر این شده ورزش را به عنوان عامل پیشگیری از اعتیاد مورد توجه جدی قرار دهیم ودر حال حاضر۱۰ درصد افراد دارای اعتیاد را خانم‌ها تشکیل می دهند که ۳۰ درصد مراکز اعتیاد نیز به آنها اختصاص دارد.

دکترقبادی دانا گفت : معتادان بهبود یافته صنعت‌گر و حرف آموخته و نیازمند اشتغال هستند واگر پس از بهبودی دارای شغل  نباشند واز سوی خانواده و جامعه مورد پذیرش قرار نگیرند دوباره به چرخه اعتیاد باز می‌گردند

رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: یکی از موارد مهمی که بسیاری از معتادان کارتون خواب رادر بر می گیرد عدم تاب آوری آنها در مقابله با مشکلات زندگی است و اگر جامعه از مهدکودک ، مدرسه، دانشگاه و محیط کار با عدم تاب آوری مقابله نکند کوچکترین مشکلی افراد را به دام اعتیاد می کشاند.

وی تصریح کرد: نیروها و کادر درمانی و حمایتی مستقر در این مرکز به مشکلات روحی، روانی، اقتصادی و اجتماعی فرد معتاد و خانواده او می پردازند تا هر گونه سدی برای روی آوردن دوباره اعتیاد برای فرد وجود نداشته باشد.

دکترقبادی دانا با انتقاد از بی توجهی به وضعیت معابر و مبلمان شهری برای تردد معلولان ابراز داشت : مناسب سازی حوزه حمل و نقل و مراکز اقامتی تجاری و ساختمان ها برای معلولان باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد .

رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه سونامی سالمندی در سال‌های آینده گریبانگیر کشور خواهد شد، گفت اگر به این مهم از اکنون پرداخته نشود تک تک افراد جامعه با مشکل در آینده مواجه خواهند شد.

قبادی دانا، کل مبلغی را که در سال ۹۷ به کارت‌های بانکی مددجویان واریز شد یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان ذکر کرد و بیان نمود:  این در حالی است که ۶ ماه دوم سال ۹۷ تعداد مستمری بگیران به دو برابر رسیده اند.

وی همچنین با اشاره به اینکه ۱۷۸ هزار خانواده خانوار زیر پوشش بهزیستی حق دارند بر اساس بعد خانواده مستمری بگیرند خاطرنشان کرد: بر اساس پیگیری های صورت گرفته و با کمک دولت و سازمان مدیریت ۷۱۰ میلیارد تومان برای این موضوع اختصاص یافته شد.

قبادی دانا با اشاره به سختی کار پرسنل بهزیستی کشور گفت :  این در حالی است که د دستمزد این قشر در کشور از آخر رتبه دوم را پس از پرسنل جنگلها و مراتع دارد.

‎ وی با تاکید بر رعایت حق استخدام سه درصدی معلولان در دستگاه های دولتی گفت: سال گذشته از طریق آزمون ١١۵ نفر از معلولان در کشور پذیرفته شدند.

در ادامه این نشست مدیرکل بهزیستی اصفهان از ظرفیت پذیرش ۵٠ نفری این مرکز به عنوان نخستین مرکز در کشور خبر داد و گفت: در آینده امکان پذیرش تا یکصد نفر افزایش می یابد.

دکترمرضیه فرشاد افزود: پذیرش این مرکز که دارای بخش های کامل روان درمانی و مددکاری اجتماعی علاوه بر سم زدایی است به صورت خود معرف است .

وی یادآور شد: این مرکز ظرف مدت سه هفته با دستکم ۴٠٠ میلیون تومان هزینه تغییر ساختار داد و به مرکز جامع درمان مدار تبدیل شد.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار