قوه قضائیه نگذارد خون عماد پایمال شود
کد خبر: 969813
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044I9
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۶
سعید احمدیان
وزیر ورزش و رئیس فدراسیون فوتبال دقیقاً کجای ماجرای مرگ دلخراش عماد شش ساله در ورزشگاه آزادی هستند؟ سه روز از مرگ دردناک پسربچه گذشته است و نه مهدی تاج و نه مسعود سلطانی‌فر به عنوان مدیرانی که متولی فوتبال و ورزش کشور هستند، واکنشی به این ماجرا نداشته‌اند و حتی از ابراز یک تأسف ساده هم دریغ کرده‌اند. یک پسر شش ساله بر اثر سوءمدیریت مدیران زیرمجموعه فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش جانش را از دست داده است، اما مدیران ارشد این دستگاه‌ها معلوم نیست چه برنامه مهم‌تری از جان دادن یک پسربچه عاشق فوتبال دارند که آفتابی نمی‌شوند و نمی‌آیند توضیح دهند که چرا فوتبال ایران در چنین سوگی نشسته است؟!

سکوت مهدی تاج و مسعود سلطانی‌فر تأسف‌انگیز است. دو مدیری که برای کوچک‌ترین اتفاق در فوتبال نسخه می‌پیچند، امروز، اما روزه سکوت گرفته‌اند و درباره چنین اتفاق دردناکی که نه‌تن‌ها خانواده صفی‌یاری، بلکه کل اهالی فوتبال را سوگوار کرده است، صحبتی نمی‌کنند.

بی‌تفاوتی وزیر ورزش و رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص چنین اتفاقی آزاردهنده است. در حالی این دو نهاد به دادن دو پیام تسلیت اکتفا کرده‌اند که جامعه در انتظار برخورد عملی با متخلفان اصلی این فاجعه از کوچک‌ترین تا بالاترین رده است. طنز تلخ ماجرا اینجاست که وزارت ورزش پس از حوادث فینال جام حذفی در اهواز که کشته‌ای هم نداشت به سرعت محمدرضا داورزنی را شبانه برای بررسی ابعاد این حادثه و شناسایی متخلفان راهی خوزستان می‌کند، اما در ماجرای مرگ عماد شش ساله کاملاً کنار کشیده و نه خبری از جلسه فوق‌العاده‌ای در این وزارتخانه برای بررسی این حادثه است و نه وزیر ورزش در دستوری فوری خواستار روشن شدن ابعاد این فاجعه شده است. این در شرایطی است که پسربچه‌ای شش ساله قربانی سوءمدیریت‌هایی شده که ریشه آن را باید در همین دست روی دست گذاشتن‌ها و برخورد نکردن‌ها با مقصران و عدم نظارت‌ها جست‌وجو کرد.

چنین اهمال‌هایی سبب می‌شود حوادث تلخ فوتبال هرچند وقت یک‌بار تکرار شود. این‌بار، اما دیگر خبری از سر شکسته یا چشم آسیب‌دیده نیست، بلکه سوءمدیریت‌ها جان هواداران فوتبال را نشانه رفته و جنازه روی دست فوتبال می‌گذارد. اهمال و بی‌توجهی وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال با توجه به سابقه‌شان در پرونده‌های مشابه قبلی که خبری از برخورد با متخلفان نشد و مدیران متخلف با دست بازتر به محل کار برگشتند آشکار است. با این شرایط نباید این‌بار هم امیدوار بود که مرگ عماد شش ساله درس عبرتی برای مدیرانی شوند که تنها راه اهمال و چشم بستن بر سوءمدیریت‌ها را بلدند و اراده‌ای برای برخورد با متخلفان ندارند.

چنین رویکردی در وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال سبب شده امروز دیگر هواداران از امنیت جانی هم در ورزشگاه‌ها برخوردار نباشند. این در شرایطی است که با وعده‌های پرطمطراق فدراسیون و وزارت قرار بود استادیوم‌ها جای امنی برای تماشاگران و لذت بردن از فوتبال شود.

با توجه به بی‌تفاوتی وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال نسبت به مرگ عماد شش ساله به نظر می‌رسد قوه قضائیه باید ورود جدی نسبت به این حادثه تلخ داشته باشد و با ریشه‌یابی و معرفی متخلفان اجازه ندهد که خون عماد پایمال شود. در این راستا مدیران وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال باید در دادگاه پاسخگوی سوءمدیریت‌هایی باشند که سبب شده یک کودک قربانی شود. با توجه به رویکرد جدید قوه قضائیه که با حضور آیت‌الله رئیسی در رأس آن صورت گرفته، این امیدواری وجود دارد که به پرونده اتفاق تلخ دوشنبه شب در ورزشگاه آزادی به دقت و سرعت رسیدگی شود و هر کدام از مقصران این اتفاق با توجه به سهمی که در این ماجرا داشته‌اند، مجازات شوند.

برخورد قاطع با عوامل چنین حوادث تأسف‌برانگیزی سبب خواهد شد تا دیگر مدیران فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش نسبت به جان هواداران فوتبال بی‌تفاوت نباشند و مانند امروز نباشد که مرگ یک کودک شش ساله حتی تکانشان هم نمی‌دهد و قدمی برای برخورد قاطع و محکم با عوامل اصلی سوءمدیریت‌های مرگبار بر نمی‌دارند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار