ترافیک مهرماه آزمونی برای طرح‌های پولی شهرداری
کد خبر: 969681
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044G1
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۱
پیش‌بینی افزایش ۴۰ درصدی ترافیک مهرماهی از سوی معاون حمل‌ونقل ترافیک نشان از آن دارد که اقدامات شهرداری در محدودکردن تردد وسایل نقلیه در شهر نتوانسته است کارساز باشد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: حالا شهرداری در نظر دارد با بسیج امکانات حمل‌ونقل شهری و کاهش سر فاصله حرکت مترو و با کمک پلیس، غول ترافیک مهرماهی را تحت کنترل درآورد.

محسن پورسید آقایی که به منظور تشریح اقدامات شهرداری در استقبال از مهر، نشست خبری برگزار کرده بود با بیان اینکه با آغاز مهرماه ترافیک شهر حتی تا ۴۰درصد افزایش می‌یابد، تصریح کرد: بر همین اساس برنامه‌ریزی‌های زیادی در خصوص مهار ترافیک در مهرماه انجام شده است. وی افزود: محدودیت برخی خودرو‌های توزیع بار از جمله کامیونت‌ها را از ساعت ۶ تا ۹ صبح داریم، به گونه‌ای که این خودرو‌ها حق تردد در شهر را ندارند و در هر نقطه‌ای از شهر که دیده شوند ریمه خواهند شد و دوربین‌ها نیز آن‌ها را رصد می‌کنند.

پورسید آقایی در مورد شناورشدن ساعات کار ادارات بیان کرد: دو سال است که پیشنهاد شهرداری در مورد شناورشدن ساعات کار در مهرماه به‌خصوص در هفته ابتدایی تصویب می‌شود، اما پیشنهاد دادیم که برای امسال ساعت کار از ساعت ۷ تا ۹صبح شناور شده و در عصر نیز به متناسب تأخیر صبحگاهی ساعت کار شناور شود.

معاون شهردار تهران افزود: معاون اول رئیس‌جمهور در مورد شناورشدن ساعت کار دستور مساعد داده، اما هنوز تصمیم نهایی اخذ نشده است. پورسید آقایی با بیان اینکه تمام ظرفیت حمل‌و‌نقلی خود را برای پوشش آیین بازگشایی مدارس به کار خواهیم بست، گفت: برای اولین بار با تعمیر اتوبوس‌ها، میزان اتوبوس‌های متوقف شده به دلیل نیاز به تعمیر به زیر ۱۰ درصد رسیده و این در حالی است که همیشه حدود ۲۰ درصد ناوگان به خصوص بی‌آر‌تی به دلیل کمبود قطعات در صف تعمیر قرار داشته‌اند، اما حالا ظرفیت ۹۰ درصدی اتوبوس‌ها فعال هستند.

وی با بیان اینکه امسال دو خط ۶ و ۷ به مدار بهره‌برداری رسیده است و می‌تواند نیاز‌های ترافیکی مردم را رفع کند، افزود: خط ۶ از تربیت مدرس تا کوهسار تا پایان سال افتتاح خواهد شد و ایستگاه میدان امام‌حسین (ع) نیز به‌زودی وارد مدار بهره‌برداری می‌شود.

وی با بیان اینکه سرفاصله حرکت قطار‌های مترو در خط ۶ و ۷ به زیر ۱۰ دقیقه رسیده است، اظهار کرد: در خطوط یک، دو و چهار نیز پیش از این سرفاصله را به کمتر از چهار دقیقه رسیده و در حال حاضر سرفاصله در خط ۳ هشت دقیقه است.

همه تمهیدات در نظر گرفته شده را باید آزمونی دانست برای شهرداری در روان‌سازی ترافیک پایتخت.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار