تبدیل کارخانه های قدیمی کرج به شرکت دانش بنیان
کد خبر: 969428
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044Bw
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی البرز خبر داد
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی البرز گفت: پیشنهاد تبدیل کارخانه های قدیمی کرج به شرکت های دانش بنیان و استارتاپی را ارائه كرده ايم.

محمدامين فرشي با بيان اينكه در هسته مرکزی کلانشهر کرج بیش از سه شرکت تولیدی و صنعتی با قدمت بالای ۷۰سال  وجوددارند ،افزود: کارخانه تولید روغن جهان، پارچه بافی جهان چیت و کارخانه لوله پولیکا در چند سال گذشته به علت فرسودگی تجهیزات، جا به جایی خط تولید و مشکلاتی دیگر فعالیت آنها متوقف شده است.

وي ادامه داد: وجود این کارخانه ها ظرفیت مناسبی برای نوآوری در تولید و اشتغالزایی درکلانشهر کرج است که با تبدیل آنها به شرکت های دانش بنیان و استارت آپ فرصت جدیدی برای رونق اقتصادی به وجود آورد.

فرشي با اشاره به اينكه درنقاط مختلف جهان چنین مکان هایی که سمبل تولید و اشتغال محسوب شده را تبدیل به محلی برای جوانان کارآفرین می کنند ،اظهار كردبه عنوان مثال اراضی شرکت «استیشن اف فرانسه» به مساحت ۳۴هزار مترمربع از محل دپوی راه آهن به بزرگترین فضای استارت آبی این کشور تبدیل شد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی البرز افزود:کارخانه نوآوری آزادی تهران که در محل کارخانه«الکترودسازی آما» سابق  به  مساحت ۱۸هزار متر مربع  راه اندازی شده، يك نمونه داخلي است.

وي با تاكيد بر اينكه استفاده از ظرفیت استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان به عنوان کسب و کارهای جدید که به طور عمده برمبنای فناوری شکل گرفته اند، یکی از راه های بهبود اشتغال در شرایط کنونی کشور است،خاطر نشان کرد: به همین منظور پیشنهاد تبدیل کارخانجات قدیمی کرج که به عنوان هویت صنعتی استان محسوب می شوند به مراکز نوآوری از سوی شرکت شهرک های صنعتی البرز داده شده است.

 

برگزاري دوره هاي آموزشي در شركت شهرك هاي صنعتي استان البرز

 

مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي استان البرز  در بخشی دیگر از برگزاري دوره هاي آموزشي به منظور ارتقاي سطح آگاهي صنعتگران خبر داد.

محمد امين فرشي با بيان اينكه در راستای توانمند سازی و بهبود وضعیت آموزش نیروی انسانی شاغل در واحدهای صنعتی این دوره ها برگزار می شود ،افزود: با پرداخت یارانه آموزشی برای شرکت کنندگان زمینه افزایش سطح کیفیت محصولات و اجرای صحیح قوانین کار و تامین اجتماعی در واحد صنعتی فراهم می شود.

وی با تاکید بر آموزش مهارتهای تخصصی به نیروی انسانی شاغل در واحدهای صنعتی ادامه داد: این آموزش ها موجب افزایش بهروری، فروش محصولات، استانداردهای کیفی، ایمنی و بهداشت، ارتقاء سطح مهارتی نیروی انسانی، افزایش کارآیی و اثربخشی در واحدهای تولیدی و صنعتی خواهد شد.

فرشي خاطرنشان كرد دوره آموزشی تخصصی اطفاي حريق،مديريت ارتباطات سازماني،مديريت سبز،مديريت منابع،شفافيت و سلامت اداري،امنيت ملي سطح 2 و حقوق اساسي جمهوري اسلامي ايران از  جمله دوره هايي بود كه در سال جاري برای مدیران و کارشناسان واحدهای تولیدی وصنعتی، کارگاهی و خدماتی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی استان برگزار شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار