دستبرد دزد شبرو به آموزشگاه موسیقی
کد خبر: 969145
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00447N
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۳
دزد شب رو که به یکی از آموزشگاه‌های موسیقی در شرق تهران دستبرد زده بود، بازداشت شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: به گزارش جوان، ۲۷‌تیرماه بود که مدیر یکی از آموزشگاه‌های موسیقی وارد کلانتری‌۱۲۷ نارمک شد و گزارش سرقت را اعلام کرد. او گفت که مدیر یک آموزشگاه موسیقی حوالی میدان نارمک است و امروز وقتی وارد محل کارش شده متوجه شده که دزد لوازم آموزشگاه را سرقت کرده است. بعد از مطرح شدن شکایت تیمی از کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس‌آگاهی به دستور دادیار شعبه اول دادسرای ناحیه‌۱۵ مأمور رسیدگی به پرونده شدند. شاکی در توضیح بیشتر ماجرا به مأموران پلیس گفت: امروز صبح مثل همیشه راهی محل کارم که آموزشگاه موسیقی است، شدم. وقتی رسیدم دیدم که در ورودی تخریب شده‌است. وارد که شدم فهمیدم لوازم موسیقی مثل دستگاه‌های گیتار، سه‌تار و لوازم دیگر که به ارزش تقریبی ۱۰۰‌میلیون تومان بود سرقت شده‌است. کارآگاهان در بررسی میدانی محل سرقت با بررسی دوربین‌های مداربسته تصویر سارق را که مردی حدوداً ۳۸‌ساله بود به دست آوردند.

براساس تصاویر به دست آمده متهم ساعت‌۹ شب خود را به طبقه‌سوم رسانده و بعد از تخریب در ورودی وارد شده و اقدام به سرقت کرده‌است. او لوازم سرقت شده را به یک دستگاه خودروی ریو که مقابل آموزشگاه پارک شده بود منتقل کرده و همراه راننده متواری شده بود.

یک‌ماه بعد از وقوع حادثه و در حالی که تحقیقات برای بازداشت متهم در جریان بود، شاکی وارد پایگاه چهارم پلیس‌آگاهی شد و سرنخ تازه‌ای به دست پلیس داد. او گفت: امروز یکی از دوستانم به من خبر داد که یکی از لوازم سرقت شده را در یکی از فروشگاه‌های لوازم موسیقی در شرق تهران دیده است. با اطلاعاتی که دوستم در اختیارم گذاشت من هم راهی فروشگاه شدم و اطمینان پیدا کردم که آن ساز متعلق به من است که درخواست رسیدگی دارم.

بعد از به دست آمدن این سرنخ مأموران پلیس راهی فروشگاه شده و مدیر آن که مردی به نام فرهاد بود، بازداشت شد و از او تحقیق کردند. او گفت: چندی قبل مردی به نام رضا چند دستگاه موسیقی شامل یک‌دستگاه پلی‌بک و یک‌دستگاه دی‌جی را برای فروش به مغازه‌ام آورد که بعد از توافق بر سر قیمت هر دو را به قیمت ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خریدم و پول آن را به حسابش واریز کردم. با اطلاعاتی که مرد مالخر در اختیار پلیس گذاشت مأموران موفق شدند مخفیگاه رضا را در محدوده شمیران‌نو شناسایی و ۱۵‌شهریور وی را بازداشت کنند. او در بازجویی‌ها به سرقت اعتراف کرد و گفت: من سرقت را به تنهایی انجام دادم. شب حادثه در آموزشگاه را تخریب و لوازم آن را سرقت کردم و با کرایه کردن یک خودروی ریوی عبوری راهی خانه‌ام شدم. بعد هم لوازم سرقت شده را به مبلغ ۱۰‌میلیون تومان فروختم و پول آن را صرف خرید مواد یا خوشگذرانی کردم.

سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری، رئیس پایگاه چهارم پلیس‌آگاهی گفت: تحقیقات از سارق و مالخر پرونده در پایگاه چهارم پلیس‌آگاهی در جریان است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار