خدمت‌‌رسانی قرارگاه جهادی امام رضا به روستاهای محروم بانه
کد خبر: 968860
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00442m
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۷
مسوول قرارگاه امام رضا استان کردستان
مسوول قرارگاه امام رضا استان کردستان گفت: به مناسبت آغاز دهه اول محرم اردوی جهادی گروه‌های پزشکی، دندان‌پزشکی و مامایی این قرارگاه با عنوان «ته‌کوشرانی کورد» در دو روستای محروم بانه حضور پیدا کردند.

امید استادنوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار جوان از سنندج اظهار داشت: به مناسبت آغاز دهه اول محرم اردوی جهادی گروه‌های پزشکی، دندان‌پزشکی و مامایی قرارگاه جهادی امام رضا استان کردستان با عنوان «تیکوشه‌رانی کورد» در دو روستای محروم بانه حضور پیدا کردند.

وی افزود: در این اردو جهادگران از 12 الی 15 شهریور به مدت چهار شبانه‌روز به خدمت‌رسانی به مردم روستاهای آرمرده و شویا پرداختند.

مسوول قرارگاه جهادی امام رضا استان کردستان ادامه داد: در این اردو بالغ بر یک‌هزار و 600 نفر از مردم این روستاها مراجعه کردند که از این تعداد 254 نفر ویزیت،  167 مورد خدمات آزمایشگاهی، 76 مورد خدمات مامایی و مشاوره‌ مامایی، 400 مورد غربالگری و بالغ بر 1000 نفر خدمات دندانپزشکی دریافت کردند.

وی یکی از اصلی‌ترین خدمات این اردو را خدمات دندانپزشکی عنوان کرد و گفت: در بخش دندان‌پزشکی 10 نفر از اساتید و دانشجویان رشته دندان‌پزشکی خدماتی شامل معاینه، ترمیم، پرکردن، عصب‌کشی، جرم‌گیری و کشیدن را با هزینه‌ای بالغ بر 600 میلیون ریال به بیش از 1000 نفر از مردم این دو روستا ارائه دادند.

استادنوروزی تصریح کرد: در این اردو 20 میلیون ریال داروی رایگان به بیمارانی که نیاز به دارو داشتند تحویل داده شده است البته سیستم ارجاع هم فعال بود و افرادی که نیاز به مراجعه به پزشکان متخصص و سایر خدمات پزشکی داشتند نیز به مراکز پزشکی و درمانی ارجاع داده شدند.

وی یادآور شد: هدف اصلی از برگزاری چنین اردوهایی این است که در قالب گروه‌های جهادی تیم‌هایی تشکیل دهیم که خود بصورت خودجوش و جهادی کار را دست گیرند و در راستای زدودن غبار محرومیت از چهره برخی روستاهای استان تلاش کنند.

مسوول قرارگاه جهادی امام رضا استان کردستان گفت: دانشجویان جهادگر برای خدمت به خلق خدا بهترین روزهای اوقات فراغت خود را که می‌توانستند جور دیگر سپری کنند در این روستاهای محروم گذراندند که هم خود را بسازند و هم در راستای محرومیت‌زدایی از مردم این مناطق تلاش کنند.

وی اذعان داشت: ما آمادگی داریم که در حوزه‌های مختلف عمرانی، آموزشی، فرهنگی و تربیتی، آسیب‌های اجتماعی، خدمات بهداشتی و درمانی، حقوقی و مشاوره‌ای و ... گروه‌های جهادی را سازماندهی و روانه مناطق محروم استان کردستان کنیم.

انتهای پیام/2330/83

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار