دزد حواس پرت به محل سرقت بازگشت
کد خبر: 968226
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043sY
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۳
دزد حواس پرت دو هفته پس از دستبرد به خانه‌ای در شرق تهران دوباره قصد سرقت از آنجا را داشت که بازداشت شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: به گزارش جوان، شامگاه ۲۱‌خردادماه بود که مردی به مأموران کلانتری ۱۱۰‌شهدا خبر داد که دزد به خانه‌اش زده‌است. لحظاتی بعد تیمی از مأموران کلانتری راهی محل حادثه در خیابان نبرد شدند. شاکی گفت: لحظاتی قبل وقتی همراه خانواده‌ام وارد خانه شدم متوجه شدیم که خانه به هم ریخته است. بعد از بررسی فهمیدیم که دزد به خانه زده و لوازم عکاسی‌ام را که ۱۰۰‌میلیون تومان قیمت داشت سرقت شده است.

بعد از مطرح شدن شکایت پرونده به دستور دادیار شعبه هشتم دادسرای ناحیه‌۳۴ به پایگاه ششم پلیس‌آگاهی تهران فرستاده شد.

بررسی‌های بیشتر کارآگاهان پلیس نشان داد که سارق یا سارقان با تخریب در خانه وارد شده و بعد از سرقت هم از همان مسیر خارج شده‌اند.

دو هفته پس از وقوع حادثه و در حالی که تحقیقات همچنان در جریان بود شاکی بار دیگر وارد پایگاه ششم پلیس‌آگاهی شد و گزارش سرقت را اعلام کرد. او گفت: ساعت ۱۰ شب همراه خانواده‌ام در خانه خواب بودیم که ناگهان مردی وارد شد و مشغول جست‌وجو برای سرقت لوازم خانه شد. وقتی از جایم بلند شدم آن مرد به سرعت از خانه فرار کرد و من هم او را تعقیب کردم که به کوچه دوید و انتهای کوچه سوار خودروی پژو‌۲۰۶ سفیدرنگ شد و از محل فرار کرد، با این حال من چهره سارق را به خوبی دیدم و در صورتی که او را ببینم می‌توانم او را شناسایی کنم.

با اطلاعاتی که شاکی در اختیار پلیس گذاشت مأموران با بررسی دوربین‌های مداربسته موفق شدند شماره پلاک خودرو را به دست آورند. وقتی مالک خودرو به اداره پلیس دعوت شد گفت: من از ماجرای سرقت خبر ندارم. سال‌۹۵ خودرو را به زنی به نام سارا فروختم، اما هنوز برای تعویض پلاک آن اقدام نکرده‌ایم.

در شاخه دیگری از بررسی‌ها مشخص شد که سارا صاحب سه پسر جوان است که هر سه از مجرمان سابقه‌دار هستند. همچنین مشخص شد که خودروی پژو ۲۰۶ در اختیار شایان پسر ۲۵‌ساله اوست. وقتی مأموران پلیس تصویر شایان را به شاکی نشان دادند او را به عنوان سارق شناسایی کرد.

بعد از به دست آمدن این سرنخ‌ها بود که مخفیگاه شایان در خیابان خراسان شناسایی و اول شهریورماه بازداشت و مقداری از لوازم سرقت شده در سرقت اول از خانه شاکی از محل کشف شد، بنابراین مشخص شد که شایان همان کسی است که اولین بار هم به خانه شاکی دستبرد زده بود.

شایان در بازجویی‌ها به دوبار سرقت از خانه شاکی اعتراف کرد و گفت: من نمی‌دانستم این همان خانه‌ای است که مدتی قبل از آن سرقت کرده بودم. شب حادثه وقتی دیدم چراغ خانه خاموش است احتمال دادم که کسی در خانه نباشد برای همین با تخریب در وارد شدم و زمانی که قصد سرقت داشتم صاحبخانه من را دنبال کرد که فرار کردم، اما سرانجام بازداشت شدم. متهم گفت که مقداری از لوازم سرقت شده را به مالخران عبوری در خیابان شوش فروخته و با پول آن مواد خریده و مصرف کرده است.

سرهنگ کارآگاه بهزاد اختیاری، رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: پس از کامل شدن تحقیقات متهم به دستور قاضی و با قرار قانونی روانه زندان شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار