جایگاهداران شیرینی می‌گیرند!
کد خبر: 967916
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043nY
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۱
سوءاستفاده برخی جایگاهداران، نظارت ضعیف شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی به‌روی جایگاه‌های عرضه و صدور اطلاعیه‌ها در زمان نامناسب و بدون توجه به اثرات آن موجب بی‌نظمی بازار توزیع بنزین شده‌است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: از بامداد روز ۲۲ مردادماه (۱۸ روز پیش) با اجرای مصوبه دولت و در راستای هماهنگی‌های قبلی صورت‌گرفته بین سران قوا، به‌منظور رصد و مدیریت کامل عرضه سوخت در کشور، استفاده از کارت سوخت شخصی به‌هنگام سوختگیری در جایگاه‌های عرضه بنزین الزامی شده‌است.

در حالی که استقبال از این توصیه دولت برای الزام استفاده از کارت سوخت شخصی بین مردم تنها ۵ درصد بود، در روز جمعه اول شهریورماه روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «پیرو اطلاع‌رسانی‌های قبلی به‌اطلاع می‌رساند از تاریخ روز جاری ۹۸/۶/۱ میزان سوختگیری با کارت آزاد جایگاه در هر بار سوختگیری از ۶۰ لیتر به ۳۰ لیتر کاهش یافته است».

محدودسازی ظرفیت سوختگیری با کارت جایگاهداران در حالی صورت گرفت که بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از متقاضیان دریافت کارت سوخت المثنی، هنوز کارت سوخت خود را دریافت نکرده بودند، و این مسئله مشکلاتی را برای مردم و حتی جایگاهداران به‌همراه داشت، به‌طوری‌که مردمی که کارت سوخت نداشتند و خواهان سوخـتگیری بیش از ۳۰ لیتر بودند، دوباره با دور زدن و ورود مجدد به صف سوختگیری در جایگاه، در نوبتی دیگر اقدام به سوختگیری با کارت جایگاهدار می‌کردند که این مسئله هم مورد نارضایتی مردم و هم ایجاد ترافیک در برخی جایگاه‌ها شده‌است.

از سوی دیگر، در برخی جایگاه‌ها با سوء‌استفاده از شرایط، استفاده از کارت جایگاهدار را منوط به پرداخت هزینه اضافی با عناوینی، چون «شیرینی» یا «پول استفاده از کارت جایگاه» کرده و از مردمی که کارت سوخت شخصی به‌همراه ندارند، مبالغ غیرقانونی از ۱۰۰۰ تومان تا بیش از ۱۰ هزار تومان دریافت می‌کنند.

برخی مخاطبان «تسنیم» با تماس با این خبرگزاری از درخواست شیرینی استفاده از کارت سوخت جایگاهدار توسط کارکنان پمپ بنزین‌ها در دو جایگاه عرضه بنزین در مناطق مرکزی کلانشهر تهران خبر دادند و عنوان کردند «اگر حاضر به دادن شیرینی نبودیم، کارت جایگاهدار در اختیارمان قرار نمی‌گرفت».
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار