مرگ زن در خواب جراح زیبایی
کد خبر: 967896
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043nE
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۸
غلامرضا مسکنی
تحقیقات پلیس تهران درباره تکنیسین اتاق عمل که هنگام خواب پزشک جراح، زن بیمار را جراحی کرده و مرگ او را رقم زده است به جریان افتاد.
غلامرضا مسکنی
سرویس حوادث جوان آنلاین: به گزارش جوان، افراد زیادی هستند که به خاطر سهل‌انگاری و اشتباهات پزشکی جان خود را از دست می‌دهند. این پرونده‌ها که ابتدا در دادسرای ویژه جرائم پزشکی بررسی می‌شود، در صورتی که جرم پزشک محرز شود در نهایت عامل آن به جریمه نقدی محکوم می‌شوند و به ندرت هم پیش می‌آید که مجوز پزشک لغو شد، اما در شکایتی که به تازگی در دادسرای امور جنایی از پزشک و دستیارش به اتهام قتل عمد مطرح شده شاکی به خاطر اینکه پزشک مورد نظر عمل جراحی را به تکنیسینش واگذار کرده به اتهام قتل عمد همسرش از پزشک و تکنیسین شکایت کرده‌است. این شکایت چند روز قبل از سوی مرد میانسالی در دادسرای امور جنایی تهران مطرح شد.

شاکی در توضیح ماجرا به خبرنگار ما گفت: مدیر شرکت تولیدی هستم و وضع مالی‌ام خوب است. چندین سال قبل با همسرم پریسا ازدواج کردم و حاصل زندگی‌مان یک دختر ۱۸‌ساله و یک پسر ۱۲‌ساله است. سال گذشته همسرم در حالیکه ۴۷‌سال سن داشت احساس می‌کرد اضافه وزن دارد و به همین سبب تصمیم گرفت عمل ساکشن انجام دهد تا به وزن ایده‌آلش برسد. او با چند پزشک متخصص جراح پلاستیک مشورت کرد، اما همه آن‌ها معتقد بودند که همسرم نیازی به عمل جراحی ساکشن ندارد. در نهایت پریسا از عمل جراحی منصرف شد تا اینکه آذر‌سال قبل در اینستاگرام با آگهی تبلیغ عمل جراحی ساکشن مواجه شد. صاحب آگهی خودش را جراح متخصص پلاستیک معرفی کرده‌بود و مدعی بود که یکی از برترین‌های این رشته است و افراد زیادی را در کلینیک مخصوصش که مجهز به وسایل عمل جراحی روز دنیا، عمل کرده است. همسرم آنقدر تحت تأثیر آگهی قرار گرفته‌بود که تصمیم گرفت به پزشک مورد نظر مراجعه کند و درباره عمل ساکشن با او مشورت کند. او در آگهی‌اش به دروغ نوشته بود که جراح پلاستیک است در صورتی که بعد فهمیدم او جراح عمومی است و اصلاً سر رشته‌ای در جراحی پلاستیک ندارد. به هرحال همسرم فریب آگهی او را خورد و به مطبش مراجعه کرد و پزشک هم پس از معاینه اعلام کرد که پریسا نیاز به عمل جراحی دارد تا وزنش استاندارد شود. او با چرب‌زبانی همسرم را فریب داد تا اینکه همسرم در تاریخ ۱۱ آذر‌سال قبل پس از پرداخت حدود ۱۷‌میلیون تومان برای عمل جراحی به کلینیکی که او در خیابان سهند حوالی خیابان دکتر بهشتی معرفی کرده‌بود، رفت.

وی ادامه داد: آن روز همسرم در کلینیک عمل ساکشن انجام داد و ساعتی بعد که از اتاق عمل بیرون آمد حالش خوب نبود که آقای دکتر مدعی شد عوارض بعد از عمل جراحی است و به همین دلیل او را ۴۸‌ساعت بستری کرد و پس از آن گفت که حال همسرم خوب است و او را مرخص کرد و من همسرم را به خانه بردم. ساعتی بعد در خانه حال همسرم بد شد که بلافاصله او را به بیمارستان ایرانمهر منتقل کردم و پزشکان پس از معاینه او را بستری کردند. هر روز که می‌گذشت حال همسرم بدتر می‌شد تا اینکه چهار روز بعد فوت کرد و پزشکان علت فوت را عفونت ناشی از عمل جراحی اعلام کردند که در بررسی‌های بعدی مشخص شد تیم پزشکی هنگام عمل جراحی ساکشن وسایل عمل را استرلیزه نکرده بودند.

پس از این حادثه از پزشک مورد نظر شکایت کردم و پرونده‌ام برای رسیدگی در اختیار قاضی یکی از شعبه‌های دادسرای ویژه جرائم پزشکی قرار گرفت. پزشک جراح در بازجویی‌ها مدعی بود که عمل جراحی را به خوبی انجام داده است، اما تحقیقات بعدی با توجه به شاهد‌های عینی که پیدا کردم نشان داد که پزشک مورد نظر عمل جراحی به این مهمی را به تکنیسینش واگذار کرده است که هیچ سررشته‌ای از عمل جراحی ندارد و فقط به عنوان دستیار در کلینیک در کنارش بوده‌است. همچنین مشخص شد که پزشک جراح زمان عمل در اتاق دیگری در حال استراحت بوده و همسرم زیر تیغ فرد غیر‌متخصصی در حال جان دادن بوده‌است.

وقتی متوجه این موضوع شدم در تعجب ماندم که چطور یک پزشک به خودش اجازه می‌دهد با جان انسان‌ها بازی کند و دختر و پسری را اینگونه بی‌مادر کند.

پس از جمع آوری اطلاعات و شواهد، قاضی پرونده با صدور رأی عدم صلاحیت پرونده ما را برای رسیدگی به دادسرای امور جنایی تهران فرستاد و من الان به دادسرا آمده‌ام تا از پزشک جراح و دستیارش به اتهام قتل عمد همسرم شکایت کنم. وی در پایان گفت: پس از مرگ همسرم زندگی من و دو فرزندم تلخ شد و در این مدت روز‌های سختی را تحمل کرده‌ایم و فرزندانم به خاطر مرگ ناگهانی مادرشان افسرده شده‌اند.

من نیازی به جریمه و پول دیه ندارم، اما به این خاطر شکایت کردم و پیگیر شکایتم هستم که افرادی که به خاطر منافع مالی‌شان جان انسان‌ها را بازیچه خود قرار می‌دهند به سزای عملشان برسند تا درس عبرتی باشد برای افراد سود جوی دیگر و پس از آن شاهد این حادثه‌های ناگوار برای خانواده‌ها نباشیم. براساس این گزارش بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران پس از شکایت مرد میانسال، پرونده را برای رسیدگی در اختیار تیمی از کارآگاهان اداره‌دهم پلیس‌آگاهی قرار داد. همچنین دستور داد همزمان با تحقیق از شاهدان از پزشک مورد نظر و دستیارش درباره این حادثه تحقیق کنند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار