شعارگرایی و شعارزدگی را از کالبد انقلاب خارج کنیم
کد خبر: 967713
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043kH
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۴:۳۰
امیرحسین یوسفی
انقلاب اسلامی در حالی وارد ۴۰ سال دوم می‌شود که به تبع فراز و فرود‌ها و ریزش‌ها و رویش‌هایش دارای کوله‌باری از تجربه‌های ارزشمند است؛ تجربه‌هایی که اگر در یک سرزمین دیگر و برای مردمی غیر از مردم ایران اسلامی و مکتبی غیر از نظام اسلامی اتفاق می‌افتاد می‌توانست تار و پود آن را برهم پیچد.
 
امروز در شرایطی صاحب انقلاب اسلامی، این دُر گرانبها هستیم و به آن می‌بالیم که انقلاب، از آن انقلاب نهال‌گونه ۵۷ تبدیل به درخت تنومند و پرقدرت شده است و در نتیجه تجارب ۴۰ ساله کاملاً صیقل خورده و بسان شمشیر آب دیده با وجود چالش‌ها و بحران‌ها به‌صورت بُرنده و جهشی حرکت می‌کند. هرچند صیقل خوردن و روان شدن انقلاب اسلامی هزینه‌های زیادی داشته و عمده این هزینه‌ها اعم از مادی و معنوی را مردم پرداخته‌اند، چون این انقلاب 

حرکت انقلاب در ۴۰ سال دوم نباید با اصطکاک‌ها و مانع‌های گام اول انقلاب همراه باشد؛ دست‌انداز‌های اول انقلاب که بنا به دلایل تقنینی، اجرایی یا قضایی و حقوقی ایجاد شده بودند و کار و مأموریت‌های انقلاب را دچار فرسایش می‌نمودند باید درگام دوم مرتفع گردند. سرعت انقلاب، نباید سرعت ۴۰ سال اول انقلاب باشد. انقلاب برای تحقق آرمان‌های خود که رسیدن به تمدن نوین اسلامی است باید جهشی حرکت نماید تا عقب‌ماندگی‌های تحمیلی از طرف نظام سلطه را جبران نماید و به چشم‌انداز آرمانی خود تحقق بخشد. سرعت ۴۰ سال اول انقلاب در ۴۰ سال دوم انقلاب قابل قبول نیست.

در گام دوم، آن‌هم در دهه اول باید موانع رشد حرکت انقلاب، مورد رصد و شناسایی دقیق قرار گیرند؛ مجرا‌ها و منافذی که برای انقلاب و نظام تولید ناکارآمدی می‌کنند مشخص شوند، سازمان‌ها، نهادها، وزارتخانه‌ها، ادارات و به طورکل دستگاه‌هایی که برای نظام نارضایتی خلق می‌کنند مورد بازبینی و بررسی قرار گیرند. اگر مشتری با رجوع به بانک ناراضی خارج می‌شود، اگر والدین دانش‌آموزان از کمیت و کیفیت آموزش و پرورش ناراضی هستند، اگر کشاورز از کار خود در دشت وکوه و صحرا ناراضی است، اگر خدمات‌رسانی به مردم در جا‌هایی دچار خدشه است و اگر‌های دیگر... باید در گام دوم انقلاب با اولویت‌بندی، اما با سرعت و دقت، سراغ این اگر‌ها رفت و نسبت به رفع مشکلات و معایب اهتمام ورزید.

امروز دیگر بعد از ۴۰ سال از سپری شدن انقلاب دولت‌ها و مسئولان نظام به انحای مختلف به ظاهر و باطن دشمن شناخت متقن و محکم پیدا کرده‌اند، تجربه و آورده مقاومت را دیده و لمس کرده‌انده، نتایج مذاکره را چشیده‌اند و آزمون دلدادگی و توسل به غرب و نظام سلطه را پس داده‌اند. دیگر جایی برای آزمون و خطا وجود ندارد لذا در گام دوم انقلاب بدون انحراف به چپ و راست باید در مسیر مستقیم انقلاب حرکت نمود و با اتکا به توان داخلی بدون کوچک‌ترین توجهی به داشته‌های دیگران راه‌های موفقیت را طی کرد.

به توفیق الهی، شعار‌های انقلاب در ۴۰ سال دوم انقلاب باید لباس واقعیت به تن کند و شعارگرایی و شعارزدگی از کالبد انقلاب خارج گردد، چراکه شعار بدون عمل می‌تواند در بلندمدت همچون غده سرطانی بدخیم عمل و انقلاب را فلج کند.

امروز که در ۴۰ سال دوم انقلاب نفس می‌کشیم نقشه راه مهیاست. نقشه راه هم به تبع وجود داشته‌های ۴۰ ساله انقلاب و هم به واسطه صدور بیانیه یا منشور گام دوم انقلاب حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) برای همه دلسوزان، مسئولان، نخبگان و در یک کلمه برای همه انقلابیون جهان اسلام کاملاً روشن و واضح ترسیم شده است.

بیانیه گام دوم انقلاب گذشته، حال و آینده انقلاب را دقیق ترسیم کرده است. بیانیه به روشنی شکستن بلوک‌بندی انحصاری جهان به غرب و شرق را به عنوان مصداق برتری مکتب اسلام سیاسی اعلام و به وضوح بیان نموده است که مدعیان دروغین دموکراسی که دم از نظریه پایان تاریخ و غلبه لیبرال دموکراسی غرب بر جهان می‌زدند چگونه در سال ۱۹۷۹ بر پیروزی ایدئولوژی اسلام ناب محمدی (ص) نظاره‌گر شدند. بیانیه، اراده نظام در مواجهه با مسائل پیش‌روی در این برهه زمانی (حال) را با صراحت تمام عنوان و تأکید کرده است این انقلاب با شجاعت، صداقت، اقتدار و مروت انقلابی، از مظلومان و مستضعفان در مقیاس داخلی، منطقه‌ای و جهانی دفاع می‌کند و آن را مایه سربلندی ایران اسلامی می‌داند و با جدیت برای برداشتن گام‌های استوار در آینده برای نیل به آرمان بزرگ که همان تمدن اسلامی است حرکت می‌کند.

مردم ایران اسلامی، مردمی متعهد به انقلاب و ولایت هستند. این مردم که در طول ۴۰ سال گذشته با تمام وجود در حراست از انقلاب کوشیده‌اند لازم است ثمرات و دستاورد‌های انقلاب را به صورت کامل ببینند و شاهد باشند هر چند با وجود مشکلات عدیده و سنگ‌اندازی‌های فراوان دشمن و نظام سلطه در چهار دهه گذشته، انقلاب دستاورد‌های زیادی همچون استقلال و آزادی را داشته است ولی باید مسئولان بدانند و آگاه باشند که حق این مردم ایثارگر بیشتر از اینهاست و جهان اسلام برای برآورده شدن منویات خود به انقلاب اسلامی چشم دوخته است لذا مسئولان باید بیشتر و با نگاه راهبردی، عمیق‌تر و کارآمدتر به دورنمای کار‌ها و برنامه‌ها نگاه کنند تا طعم انجام کار‌ها به کام مردم و امت اسلام شیرین و دشمن روز به روز مأیوس‌تر گردد. ان‌شاءالله
برچسب ها: متعهد به انقلاب
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار