هدف دشمن ریشه‌کن کردن هویت ایرانی- اسلامی است
کد خبر: 967235
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043cZ
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۱
در مراسم اختتامیه نخستین جایزه ادبی شهید اندرزگو مطرح شد
مراسم اهدای جایزه و تقدیر از آثار چاپ شده ادبی با درونمایه بیان حقیقت و روشنگری با عنوان جایزه ادبی شهید سیدعلی اندرزگو در حالی به میزبانی تالار سوره حوزه هنری برگزار شد که سخنرانان این مراسم در مورد تلاش دشمن جهت ریشه‌کنی هویت ایرانی- اسلامی در جامعه امروزی کشور اتفاق نظر داشتند.
سیدمرتضی ذاکر
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: سیدصادق رضایی دبیر این جشنواره در ابتدای این برنامه ضمن تأکید بر این نکته که مقابله ما با تحریف تاریخ پهلوی امری جدی است، گفت: جایزه ادبی شهید سیدعلی اندرزگو پس از سه سال کار کارشناسی برگزار شد و پنج عنوان کتاب را به عنوان آثار برگزیده معرفی می‌کند. مقابله علمی با گروه‌هایی که حوادث انقلاب را غیرواقعی جلوه می‌دهند و جای خادم و خائن را با یکدیگر عوض می‌کنند و خاندان پهلوی را به عنوان ناجی معرفی می‌کنند، نیازمند برنامه‌ای هدفمند است. در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه دوران گذشته در حفظ تمامیت ارضی و خاک، دوران سیاهی بود چراکه بحرین، تکه‌هایی از آرارات و رود هیرمند از ایران جدا شدند، گفت: دشمنان با داعیه نقد و مستندات تاریخی دروغ را به خورد مردم می‌دهند و اینجا دیگر سخن از تفاوت روایت نیست بلکه دشمن حقیقت را طور دیگری روایت می‌کند.

وی با استناد به فرموده رهبر معظم انقلاب که نویسندگان، ناشران، شاعران و همه را باید در خیر بزرگ و این کار ضروری که شناساندن آن خباثتی است که با انگیزه دین‌زدایی شکل گرفت، دعوت کنید، تأکید کرد: دشمنان آمده‌اند هویت ایرانی- اسلامی را از ریشه بزنند. روشن کردن حقیقت کربلا و عاشورا یا برملا کردن خباثت یزید و یزیدیان مساوی با ادبیات طلبگی است و نمی‌شود از شهید اندرزگو سخن به میان آورد، اما از خباثت پهلوی‌ها نگفت.

علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در این مراسم به قرائت یادداشتی برای این جایزه ادبی پرداخت. در بخشی از یادداشت وی آمده است: انقلاب اسلامی به دلیل مبانی، محتوا، عظمت، سرعت و تاثیرگذاری آن در منطقه و جهان و وسعت دشمنی‌ها با آن، آغازگر فصلی جدید در تاریخ است... جشنواره شهید اندرزگو بر اساس توجه به این نیاز پایه‌گذاری شد. شهید اندرزگو حجت است برای همه روحانیون که لباس دین بر تن دارند و باید امثال اندرزگو را الگو و سرمشق خود قرار دهند. برگزارکنندگان این جشنواره، به انقلاب اسلامی و رهبران آن افتخار می‌کنند و مسیر نظام جمهوری اسلامی در چهار دهه گذشته را به رغم پاره‌ای ضعف‌ها و نواقص... مسیری درخشان و رو به رشد می‌دانند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار