یوسف‌نژاد: به پایان کار رسیده‌ایم!
کد خبر: 966938
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043Xm
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۰
ابهام در پرونده تحقیق و تفحص از سرخابی‌ها
اواخر خرداد سال گذشته بود که طرح تحقیق و تفحص از استقلال و پرسپولیس به تصویب نمایندگان مجلس رسید.
دنيا حيدری
سرویس ورزشی جوان آنلاین: تحقیق و تفحصی که با استقبال وزیر ورزش نیز مواجه شد: «من حتماً می‌خواهم که مجلس عملکرد دقیقی روی این دو باشگاه در ۱۰ سال گذشته داشته باشد و مشخص شود که چه اتفاقاتی افتاده، چه کسانی خدمت و چه کسانی کوتاهی کرده‌اند.» البته پروژه‌ای که قرار بود شش ماهه پرونده آن بسته شود. مسئله‌ای که احسان قاضی‌زاده هاشمی نماینده مردم فریمان، سرخس و بخش‌های احمدآباد و همچنین عضو هیئت تحقیق و تفحص از باشگاه‌های پرسپولیس نیز بر آن تأکید داشت: «امیدواریم در یک فضای آرام ظرف مدت شش ماه با توجه به اینکه افرادی از سوی کمیته تحقیق و تفحص در دو باشگاه مستقر خواهند شد، عملکرد آن‌ها در مدت ۱۰ سال که دوره‌های مختلف مدیریتی را در برمی‌گیرد، بررسی شود.»، اما بعد از شش ماه محمدصادق طباطبایی‌نژاد، رئیس کمیته تحقیق و تفحص از پرسپولیس و استقلال در تاریح ۲۴ آذر ۹۷ بود که تأکید کرد این کمیته براساس اسناد دریافتی و گفتگو با افراد مرتبط، برنامه‌های خود را پیش برده، اما هنوز به نتیجه‎ای نرسیده است و این اظهارنظر نشان از ادامه‌دار بودن ماجرای تحقیق و تفحص داشت. تحقیقاتی که حالا طبق گفته‌های یوسف‌نژاد، گویا به نقطه پایان رسیده! هرچند که ۲۰ روز قبل نیز سیدصادق طباطبایی، رئیس هیئت تحقیق و تفحص از سرخابی‌ها چنین مسئله‌ای را مطرح کرده بود: «روند بررسی این پرونده به پایان رسیده و هفته گذشته نیز جلسه‌ای درباره جمع‌بندی این تحقیق و تفحص داشتیم.»

بعد از صحبت‌های نماینده اردستان در مجلس، این‌بار یوسف‌نژاد، عضو هیئت تحقیق و تفحص از باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس از پایان کار این پروژه خبر می‌دهد: «هیئت تفحص تمام اسناد، مدارک، سوابق و همچنین مصارف ۱۰ سال گذشته دو باشگاه را مورد بررسی قرار داده و در این رابطه گزارشی شامل مسائل مختلفی از جمله منابع، بازیکنان، قراردادها، مطالبات، شکایات بین‌المللی و همچنین ضعف مدیریتی تهیه‌شده و گزارشی که چندین هزار صفحه اسناد، مدارک و پشتیبان دارد که پس از ارجاع و قرائت در صحن علنی مجلس و اخذ نظر نمایندگان، جمع بندی نهایی آن به دستگاه قضا ارسال می‌شود.»

به گفته یوسف‌نژاد، در گزارش مذکور نام تمامی افراد متخلف که شامل مدیران عامل، اعضای هیئت‌مدیره، مدیران مرتبط است، آورده شده که در صورت تأیید تخلفات تمامی افراد از طریق قضایی مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرند.

عضو کمیته تحقیق و تفحص از سرخابی‌ها در حالی به سنگین بودن این پرونده اشاره می‌کند که رئیس این کمیته نیز پیشتر در این خصوص گفته بود بی‌نظمی در ساختار این دوباشگاه به وضوح دیده می‌شود: «برای شناخت مشکلات این دوباشگاه نیازی به بررسی و تحقیق و تفحص نیست چراکه مشکلات این دو باشگاه به قدری واضح است که خود مدیران آن‌ها هم به این مشکلات اعتراف می‌کنند. بدون شک باید نظام حقوقی و مالی این دوباشگاه نظام‌مند شود. به طور نمونه در پایان هر سال باید این دو باشگاه بیلان مالی خود را اعلام کنند که این اتفاق به دلیل اینکه جمع‌بندی در پایان سال انجام نشده، وجود ندارد.»

البته آنچه یوسف نژادی یا طباطبایی در زمان‌های مختلف درخصوص مشکلات و فساد‌های مدیریتی سرخابی‌ها به زبان می‌آوردند، داستان تازه‌ای نیست که به تازگی و توسط نمایندگان مردم در خانه ملت کشف شده باشد. همه آنچه طی این یک‌سال و سه ماه درخصوص دو باشگاه پرسپولیس و استقلال مطرح شده، همان فریاد‌هایی است که طی سالیان گذشته همواره از حنجره رسانه‌ها خارج شده، اما گوش شنوایی برای شنیدن آن نبوده است. نماینده‌های مجلس بعد از یک‌سال و اندی تحقیقات امروز به نکاتی دست یافتند که سال‌هاست برای رسانه‌ها به روشنی روز است. اما با وجود این انتظار می‌رود نتایج به دست آمده از سوی مجلسی‌ها که طبق گفته‌های خود آن‌ها پرونده‌ای قطور است و غیرقابل انکار به سرنوشت پرونده فساد در فوتبال دچار نشود و به نتیجه‌ای مثبت بینجامد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار