علت مشکلات کشور دوری از تفکر بسیجی است
کد خبر: 966242
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043MY
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰
در دوران دفاع مقدس شاهد نهادینه شدن تفکر بسیج بودیم و مشکلات امروز ما در کشور ناشی از دوری از تفکر بسیجی است و نهاد بسیج در طول انقلاب در حساس‌ترین موقعیت‌ها از نظام اسلامی پاسداری کرد.
به گزارش جوان‌آنلاین به نقل از خبرگزاری بسیج، دکتر جلالی رییس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در آیین انعقاد تفاهم نامه‌ی مشرک با سازمان بسیج مستضعفین گفت: سازمان بسیج برآمده از یک تفکر است که گنجاندن آن در قالب یک سازمان دشوار است. امام خمینی همواره بسیج را یک تفکر می‌دانست که شجره طیبه است و حتی امام در اواخر عمرشان فرمان تاسیس بسیج دانشجویی را دادند. ایشان بربعد تفکری این نهاد تاکید داشتند.
وی افزود: بسیج یک نگاه تفکری است که در پرتوی انقلاب اسلامی تشکیل شد و امام با تشکیل بسیج تفکر اتقلاب را حفظ و حراست کردند.
دکتر جلالی با توجه به مشکلات موجود در کشور گفت: در دوران دفاع مقدس شاهد نهادینه شدن تفکر بسیج بودیم و مشکلات امروز ما در کشور ناشی از دوری از تفکر بسیجی است و نهاد بسیج در طول انقلاب در حساس‌ترین موقعیت‌ها از نظام اسلامی پاسداری کرد.
وی افزود: امروز هم امام خامنه‌ای تبیین کردند که بسیج چه ماموریت هاییی دارد و بسیج به عنوان یک نهاد مردمی است که موفق ظاهر شده و موفقیت بسیج یعنی موفقیت مردم و تحقق مردم سالاری دینی و همه ما وام دار بسیج هستیم و اگر توفیق حضور در بسیج را ندارم، اما تفکر بسیجی را دوست دارم.
رییس مرکز کمیسیون‌های مجلس در ادامه گفت: مجلس بر آن شد تا از ظرفیت‌های متقابل سازمان بسبج و مجلس استفاده شود و بر همین اساس مقررر شد تا یک همکاری جدی محقق شود. به خصوص با توجه به گام دوم انقلاب اسلامی و فرمایشات رهبری درتحقق این گام با همکاری سازمان بسیج به موفقیت برسیم.
وی در پایان افزور: مرکز پژوهش‌های مجلس یکی از نهاد‌های سالم کشور است که در آن جوانان متخصص و متعهد مشغول کار هستند و در خردادماه سال گذشته رهبری به مرکز پژوهش مدال افتخار دادند و ایشان مورد تعریف و تمجید قرار گرفتیم و امیدواریم این همکاری با بسبج یک همکاری مفید و طولانی مدت باشد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار