تفاوت قیمت نهاده‌ها در سایت وزارت جهاد و صمت!
کد خبر: 966173
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043LR
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۰
ماجرای تکراری موازی‌کاری در وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت با لغو قانون انتزاع و واگذاری آن به وزارت صمت بار دیگر آغاز شده‌است.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: خبر‌های رسیده از تفاوت قیمت خوراک دام و طیور در سایت وزارت جهاد کشاورز‌ی و وزارت صمت حکایت دارد. وزیر جهاد کشاورزی از این اختلاف قیمت‌ها انتقاد می‌کند و می‌گوید: اعتراض خودرا به رئیس‌جمهور اعلام کردیم.

رسانه‌ها هرچقدر از ضعف مدیریت در اجرای قانون انتزاع در وزارت جهاد کشاورزی بنویسند، باز هم کم است. به رغم انتقادات و تذکرات رسانه‌ها و کارشناسان کشاورزی نسبت به نابسامانی در اجرای این قانون، مدیران و معاونین وزارت جهاد کشاورزی همچنان بی‌توجهی کردند تا اینکه این قانون که بسیار به نفع تولید‌کنندگان حوزه کشاورزی بود، لغو شد.

روز گذشته وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه بازدید از نمایشگاه دام و طیور در جمع خبرنگاران، پس از یک ماه سکوت در پاسخ به سؤالی درباره قیمت سبوس گندم اعلام شده از سوی دولت گفت: در سایت وزارت کشاورزی قیمت هر کیلوگرم سبوس ۸۴۰ تومان اعلام شده، این در حالی‌است که وزارت صمت قیمت آن را ۱۲۵۰ تومان در هر کیلو اعلام کردند. ما با این موضوع مخالفیم و مخالفت خود را به رئیس‌جمهوری نیز اعلام کردیم و ایشان نیز در مکاتباتی اعلام کردند که باید این بی‌دقتی‌ها برطرف شود. محمود حجتی افزود: وقتی قیمت سبوس گندم پیش از عید افزایشی ۳۰ تا ۴۰ درصدی را تجربه کرده، نمی‌توان بار دیگر این رقم را افزایش داد زیرا واحد‌های دامپروری به مشکل بر می‌خورند. به گفته وزیر جهاد کشاورزی، وقتی قیمت عمده گندم که در اختیار کارخانه‌های تولید آرد قرار می‌گیرد، ۶۶۰ تومان است نمی‌توان انتظار داشت که قیمت سبوس بیش از این افزایش پیدا کند و وزارت کشاورزی با این موضوع مخالف است و این امید وجود دارد که در جریان مکاتبات انجام شده مشکلات در این زمینه برطرف شود.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه ایران در صنعت دامپروری در دنیا حرف‌های زیادی برای گفتن دارد، گفت: ما سالانه ۵/۲ میلیون تن گوشت سفید تولید می‌کنیم که با تأمین نیاز بازار‌های داخلی و افزایش ارتباطات بین‌المللی امکان صادرات آن وجود دارد. در حوزه خوراک دام ضریب تبدیل ما به ۶/ ۱ رسیده و امیدواریم در جریان برگزاری‌های نمایشگاه‌های مختلف، ظرفیت کشور در این حوزه افزایش یافته و به بهبود بهره‌وری دست پیدا کنیم. وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته خوشبختانه در زمینه تأمین خوراک طیور هیچ مشکلی نداریم و حتی بیش از حد نیاز نیز این خوراک خریداری شده‌است.

حجتی اظهار کرد: در زمینه خوراک طیور امکان کاشت در کشور وجود دارد، اما با توجه به اینکه کاشت این محصول باید به شکل تابستانه انجام شود و ما با محدودیت منابع آبی مواجه هستیم، در این زمینه تلاش شده که بخشی از نیاز از طریق واردات انجام شود.

وی ادامه داد:‌در این زمینه واردات ذرت دانه‌ای و کنجاله در دستور کار قرار گرفته و تا حدی تأمین شده‌است که اخیراً نگرانی‌هایی در گمرک برای چگونگی ترخیص آن نیز به وجود آمده‌بود. از این‌رو در این بخش نیاز‌ها به شکل کامل تأمین شده‌است. وزیر جهاد کشاورزی گفت: با توجه به ظرفیت‌هایی که در داخل کشور وجود دارد، ما یکی از کشور‌هایی محسوب می‌شویم که در رابطه با دام و طیور می‌توانیم هم به اقصی نقاط دنیا صادرات داشته باشیم. وی افزود: خوشبختانه هم ارتباط بین‌المللی بین تولیدکنندگان ما برقرار است و هم در ارتباط با مسائل مربوط به مکمل‌ها، واکسن ها، خوراک دام پیشرفت‌های خوبی را داشته‌ایم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار