استعدادیابی کارکرد اصلی جشنواره هنرهای تجسمی است
کد خبر: 966110
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043KQ
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۱
عمران خودآموز؛
دبیر شورای سیاست گذاری بیست و ششمین دوره جشنواره ملی هنر های تجسمی جوانان که ٣٠ مردادماه در ایلام برگزار می شود گفت: استعدادیابی اصلی ترین هدف و البته کارکرد جشنواره هنرهای تجسمی است . 
آزادپور

 

 «عمران خودآموز»، استعدادیابی جوانان در حوزه هنرهای تجسمی و معرفی آن ها به جامعه هنری را اصلی ترین هدف این جشنواره دانست و اظهار کرد: استقبال کم سابقه از فراخوان جشنواره بیست و ششم نشانه تبدیل هدف به کارکرد است . 

وی با ذکر اینکه هنرمندان ١٥ تا ٢٥ ساله آثار خود را تا ١٣ مردادماه ارسال کرده اند و هفته گذشته داوری آثار به پایان رسید افزود: افزایش ٤٩ درصدی شرکت کنندگان و آثار ارسالی مایه امیدواری و نشانه رغبت هنرمندان برای حضور در جشنواره بیست و ششم است . 

خودآموز در خصوص شعار "نرسیده به درخت، دو قدم مانده به گل" که برای این دوره جشنواره انتخاب شده، اظهار داشت: «استان ایلام تداعی کننده تمدن قدیم ایلام باستان است و در کتیبه های بابلی نیز این شهر رغا با نام آلام نامیدند که به معنای کوهستان یا کشور طلوع خورشید است . 

وی اضافه کرد: ایلام استانی ٤ فصل بوده و از منظر قومی نیز کردها، لک ها، عرب ها و لرها را در خود جای داده است از منظر اقلیمی نیز معتدل بوده و به لحاظ هنر و فرهنگ آثار باستانی و تاریخی و کتیبه های بسیاری را در دل خود دارد . 

خودآموز افزود: در عصر معاصر هنرمندان خوب ایلامی فراتر از کشور و در سطح بین الملل از خطه ایلام برخاسته اند و امیدواریم میزبانی این جشنواره را به شایستگی به نمایندگی از ایران اسلامی به پایان برسانیم . 

دبیر شورای سیاست گذاری جشنواره تجسمی جوانان به رادیو گفت وگو گفت: سه نفر از داوران جشنواره از استان ایلام هستند که نشان می دهد ایلامی ها در فرهنگ و هنر این سرزمین نام و آوازه ای خوش دارند . 

خودآموز منابع انسانی را اصلی ترین دلیل اعلام آمادگی پذیرش میزبانی این جشنواره از سوی استان ایلام برشمرد و افزود: این مسئله با موافقت مسئولان وزارت ارشاد مواجه شد. استان ایلام همچنین ٤ دوره میزبان جشنواره تجسمی ایثار و شهادت نیز بوده و تجربه انباشته خوبی در این باب دارد . 

وی خاطرنشان کرد: برای کارگاه های عملی جشنواره مکان مناسبی در دانشگاه ایلام در نظر داریم و هنر محیطی ایلام نیز قطعا مورد توجه هنرمندان تجسمی قرار خواهد گرفت.

منبع: ايسنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار