450 نوع بازی در تمام مناطق پانزده گانه برگزار خواهد شد
کد خبر: 966041
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043JJ
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۵
معاون ورزشی و تفریحی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان :
دراصفهان طرحی با محوریت کودک و نونهال به انضمام خانواده تهیه شد که با همکاری صد درصد مناطق پانزده گانه هرهفته در یکی از این منطقه ها در حال برگزار بوده که تاکنون 9 برنامه برگزار شده است.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ،حبیب اله ناظریان با بیان اینکه برنامه تابستانه در راستای شهر فعال و شهروند شاد درنظرگرفته شده است، گفت: برنامه تابستانه با حضور حدود 300 نفر به عنوان عوامل اجرایی برگزار می شود که در آن بیش از 150 بازی بومی محلی و ابداعی و هر بازی با نظارت یک مربی اجرا می شود.

وی اظهار داشت: برنامه ویژه ای برای تابستان شهروندان همزمان با عید غدیر  برنامه ریزی شده که 29 مردادماه در منطقه سه شهرداری میدان نقش جهان با بیش از 450 نوع بازی و با حضور600 نفر به عنوان عوامل اجرایی برگزار خواهد شد.

وی افزود: بازی های بومی محلی، طناب کشی، ابربازی های چوبی برای کودکان، بازی های فکری و حرکتی، ورزشی پینگ پنگ، فوتبال دستی، ابروالیبال، آب بازی که بسیار برای کودکان مفرح است، انواع و اقسام بازیهای گروهی، خیمه شب بازی، بازی عروسکی، عروسک درخُمره. تئاتر خیابانی با تم شهدای جنگ تحمیلی و ... از جمله بازی های در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: برنامه های تاب‌ستانه به چند شیوه از سوی اداره تفریح این سازمان برگزار می شود که شامل برنامه های شبانه در تمام مناطق پانزده گانه ویژه نوجوانان و جوانان با تاکید بر حضور خانواده ها بوده و اجرای برنامه های بومی محلی در پارک ها و مناطق مختلف که تاکنون با استقبال بسیاری روبه رو شده است.

وی تصریح کرد: ازسوی حوزه اداره همگانی و محلات این سازمان نیز ایستگاه های صبحگاهی و عصرگاهی راه اندازی شده که خانواده ها و به ویژه بانوان می توانند از این ایستگاه ها استفاده کنند که یکی از برنامه های مربوط به ایستگاه های عصرگاهی، اختصاص ورزش اسکیت ویژه دختران و بانوان است که ابتدا به صورت رایگان و درحال حاضر با 40 درصد تخفیف در زمین های اختصاصی شهرداری اصفهان و با حضور مربی برگزار می شود.

وی افزود: حوزه جشنواره ها نیز از اول تیرماه در تمام زمین های روباز و پارک ها از جمله پارک آبشار، پارک گل محمدی، پارک لاله، بوستان کودک، پارک صفه، شهرک امیریه، پارک سپاهان شهر و دیگر زمین های روباز متعلق به شهرداری به برگزاری برنامه های ورزشی اقدام کرده است که با برنامه ریزی های صورت‌گرفته هفته ای سه جلسه دختران و پسران مناطق کم‌برخوردار مانند حصه در حال استفاده رایگان از این برنامه ها هستند.

معاون ورزشی و تفریحی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان تاکید کرد: برنامه های تابستانه با هدف غنی سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان و با محوریت حضور آنها برگزار می شود اما خانواده و فرزندان همزمان باهم درگیر بازی هستند و پدران و مادران باید در انجام بازی با فرزند خود همکاری کنند که این موضوع به نوعی نشان‌دهندۀ استحکام خانواده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار