تصویری تکان دهنده از بی‌سامانی مقبره‌الشعرا
کد خبر: 965632
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043Ci
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۷
حتی نوشتن این جمله هم سنگین و شرم‌آور است، مقبره‌الشعرایی که قرار بود یکی از قطب‌های فرهنگی کشور باشد، به بیغوله سگ‌ها تبدیل شده‌است.

 اینجا مقبره‌الشعرای تبریز است. آرامگاه ۴٠٠ تن از شاعران و عارفان تاریخ پرشوکت سرزمین‌مان.

مولانا خاک سرخ این دیار را که مامن شمس تبریزی بوده، ستایش‌کرده‌ است. تذکره‌های تاریخی، پر است از نام و نشان عارفانی که در این خاک مدفون شده‌اند. اما در سایه بی‌تفاوتی متولیان امر، این مزار امروز به بیغوله سگان شده‌است.

سگ‌ها در محوطه مقبره، به هم می‌لولند و صدای زوزه‌‌شان یک آن قطع نمی‌شود. قدم‌به‌قدم فضولات سگ‌ها میان سنگ و سیمان محوطه تاریخی، به چشم می‌خورد.

ببینید مدیریت شهری و فرهنگی تبریز را،  ببینید نهایت احترام و شان به جایگاه نام‌آوران ادب و عرفان را.

به گمانم تبریز، حتی در تلخ‌ترین دوره حیات تاریخی خود، حتی در دوره‌های قحطی و زلزله و محاصره، شاهد منظره‌ای چنین تلخ و گریه‌دار نبوده‌است.

این عکس‌ را در حاشیه مراسم سالگرد مرحوم استاد فردی گرفتم و به نوبه خود، از ارواح شامخ حکیم خاقانی، اسدی طوسی، قطران تبریزی، همام تبریزی، جواد آذر، پدیده تبریزی، اصغر فردی و در راس همه استاد شهریار و دیگر بزرگان خفته در مقبره‌الشعرا، به سبب انتشار این عکس، پوزش می‌طلبم.

امیدوارم این عکس به دست مسئولانی برسد که یکی بعد از دیگری، لاف توسعه و آبادانی می‌زنند و از ضرورت اتمام پروژه مقبره‌الشعرا سخن می‌گویند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار