مدیریت انقلابی و جهادی پیشران راهبرد مقاومت فعال
کد خبر: 965593
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043C5
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۱
ابوالحسن سلطانی زاده
سرویس سیاسی جوان آنلاینبرخورد عزتمندانه رهبر معظم انقلاب با نخست وزیر ژاپن، انهدام پهپاد امریکایی متجاوز به حریم جمهوری اسلامی و توقیف نفتکش انگلیسی متخلف در آب‌های تنگه هرمز توسط دلیرمردان سپاه، کاهش تعهدات برجامی در دوره‌های ۶۰ روزه تنها و تنها گوشه‌هایی از نمایش اقتدار برگرفته از راهبرد مقاومت فعال بوده است. با نگاهی موشکافانه در می‌یابیم که پیشران اصلی این راهبرد در کسب توفیقات پیاپی در اولین سال از چله دوم انقلاب حاکمیت روحیه جهادی و مدیریت انقلابی در عرصه‌های فوق‌الذکر بوده است و بدون تردید تداوم این موفقیت‌ها نیز مرهون همین مؤلفه است.

همان‌طور که رهبر معظم انقلاب پیش‌تر فرموده بودند که «ما هر جا یک مدیریت انقلابی فعال و پرتحرک داشتیم کار‌ها پیش رفته است و هر جا مدیریت‌های غیرانقلابی و بی تحرک داشتیم کار‌ها متوقف مانده یا انحراف پیدا کرده‌اند». (۱ /۱ /۹۶)

تجارب ۴۰ سال گذشته نشان می‌دهد که با مدیریت انقلابی توانستیم از گردنه‌های صعب‌العبور و پر پیچ و خم مانند تحمیل هشت سال جنگ به کشور، فتنه تجزیه‌طلبان داخلی، فتنه ۸۸، فتنه لیبرال‌ها، جنگ نرم و جنگ اقتصادی سرافراز و پیروزمندانه خارج شویم.

مدیریت انقلابی در راهبرد مقاومت فعال به عنوان جوهر و ماهیت این راهبرد، پیروزی در نبرد اراده‌ها را تثبیت می‌کند و جوانان عاشورایی هرگز تسلیم مذاکره و سازش و نرمش و انفعال و وادادگی و عقب‌نشینی در برابر زیاده‌طلبی‌های شمر‌های زمانه نشده و همواره فریاد هیهات مناالذله را سرلوحه رفتار خویش قرار می‌دهند. با روحیه جهادی و انقلابی است که در راهبرد مقاومت فعال، خودباوری، خداباوری، ولایت‌پذیری، پرکاری، تحول‌آفرینی، سخت‌کوشی، سرعت عمل در کارها، مشارکت‌پذیری، نهادینه کردن اخلاق در محیط زندگی و کار، تعمیق معنویت و بصیرت نافذ معنا و مفهوم پیدا می‌کند و پس از آن است که کارآمدی دین برای ماندگاری نظام اسلامی محقق می‌شود و همین مدیریت تحقق الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت را کلید می‌زند و درصدد عبور سرافرازانه از مرحله سوم فرایند تکاملی انقلاب اسلامی یعنی دولت اسلامی برآمده و با انتخاب یک رئیس جمهور جوان و انقلابی - به تعبیر رهبر معظم انقلاب - زمینه‌ساز فتوحات بعدی یعنی تشکیل جامعه اسلامی و تمدن اسلامی می‌گردد.

انهدام پهپاد فوق پیشرفته امریکا در خلیج فارس پس از توسل و توکل به خدای متعال و استعانت از روح شهید لطفی نیاسر حاصل می‌شود و با همین مدیریت است که کشتی متجاوز و متخلف روباه پیر در تنگه هرمز توقیف و ندای اذان از عرشه آن پخش می‌شود. به برکت این روحیه است که در راهبرد مقاومت فعال، از مرحله بازدارندگی به مرحله ضربه متقابل ارتقا می‌یابیم که تا کسب عالی‌ترین سطح قدرت یعنی ضربه اول فاصله زیادی نداریم و در این وضعیت است که کشور از گزند حوادث و تهدیدات بیمه می‌شود. در راهبرد مقاومت فعال این خداوند تبارک و تعالی است که یک روز در سوم خرداد سال ۶۱ با عملیات بیت‌المقدس فتح خرمشهر را نصیب این ملت می‌کند که امامش می‌فرماید خرمشهر را خدا آزاد کرد و باز همین خداوند است که با سامانه سوم خرداد پرنده متجاوز دشمن را سرنگون و تحقق بخش و مارمیت اذرمیت می‌شود. خدامحوری در این راهبرد موج می‌زند و همه فتوحات و فتح الفتوحات از جانب خداوند تلقی می‌شود و انسان‌ها و ابزار‌ها به عنوان زمینه‌های هدایت لطف الهی تلقی می‌شوند، با این راهبرد هرگز حادثه تلخ تنگه احد و فتنه خوارج در جنگ صفین تکرار نخواهد شد چرا که بصیرت حول محور ولایت در اینجا موج می‌زند و حتی اگر خواص در پیمودن مسیر حق ذره‌ای تردید به خرج دهند توسط امت طرد و برای همیشه از صحنه انقلاب کنار گذاشته خواهند شد.

امروز به برکت همین راهبرد است که باوجود فشار‌های سخت دشمن در عرصه‌های اقتصادی و سخت شدن معیشت مردم و متأسفانه بعضاً سوء مدیریت‌های داخلی که فاقد روحیه جهادی و انقلابی هستند، اما مردم با تبعیت از رهبر و مقتدای خویش این سختی‌ها را تحمل کرده ودشمن را از تحمل فشار حداکثری برای به ستوه آمدن و ناراحت کردن مردم و ایجاد صحنه‌های کف خیابانی برای اعتراض و براندازی ناامید کرده‌اند، دشمن تمام تیر‌های در ترکش خود را رها کرده و همچون فواره در حال قوس نزولی می‌باشد، اما مقاومت راهبردی این ملت همچنان در حال صعود و کسب فتوحات یکی پس از دیگری می‌باشد چرا که خوب دریافته‌اند مقاومت هزینه دارد، اما هزینه سازش و کرنش به‌مراتب بیشتر از استقامت و ایستادگی خواهد بود. مدیریت انقلابی و کار جهادی بیت الغزل راهبرد مقاومت فعال است و از همین رو است که رهبر عاشوراییان در این عصر می‌فرماید: این را همه بدانند که ما جز با کار جهادی و کار انقلابی نخواهیم توانست این کشور را به سامان برسانیم (۱۰ /۲ /۹۶) و باز فرمودند که اگر مدیریت در بخش‌های مختلف کشور انقلابی باشد همه مشکلات کشور حل خواهد شد و ما مشکل غیرقابل حلی در کشور نداریم (۱ /۱ /۹۶) و این دیده بان بیدار و علمدار انقلاب اسلامی به عنوان یک خط کلی و ضرورت حاکمیت آن در بخش‌های مختلف کشور می‌فرمایند: در اداره کشور باید مدیریت جهادی حاکم باشد تا بتوان از مشکلات کشور عبور کرد و به پیش رفت (۱ /۱ /۹۶).

ان‌شاءالله به برکت راهبرد مقاومت فعال که برگرفته از آیات قرآن و تعالیم انبیا و ائمه علیهم السلام برای مقابله با دشمن و رشد و تعالی در مسیر سعادت جامعه می‌باشد خواهیم توانست در پایان همین سال و با انتخابی آگاهانه و متعهدانه مجلس انقلابی تراز دهه پنجم انقلاب اسلامی و اولین سال از چله دوم انقلاب را رقم بزنیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار