توسعه بهره‌برداری از سانتریفیوژ‌های پیشرفته در گام سوم
کد خبر: 965412
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00439A
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۷
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی خبر داد
در صورت ادامه روند کنونی و عدم تعهد اروپایی‌ها، ایران گام سوم کاهش تعهدات برجام را در چارچوب توسعه بهره‌برداری از سانتریفیوژ‌های پیشرفته برخواهد داشت.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: سیدحسین نقوی‌حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفتگو با خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به گام سوم کاهش تعهدات برجام، گفت: در صورتی که طرف‌های مقابل برجام به تعهدات خود بازنگردند، جمهوری اسلامی ایران گام سوم کاهش تعهدات را بر خواهد داشت. طبق پیش‌بینی‌ها اروپایی‌های طرف برجام اقدام عملی در جهت تحقق تعهدات نمی‌کنند و در این صورت ما گام سوم را برخواهیم داشت. نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: گام سوم کاهش تعهدات برجام ناظر بر توسعه بهره‌برداری از سانتریفیوژ‌های پیشرفته، افزایش درصد غنی‌سازی، فعال‌سازی آب سنگین و تغییر در نگهداری و ذخایر آب سنگین خواهد بود. وی افزود: گام سوم همان تعهداتی است که ما در برجام پذیرفتیم در مقابل رفع تحریم‌ها رعایت کنیم، با توجه به شرایط گام سوم در دستور جمهوری اسلامی است و اگر این شرایط ادامه پیدا کند گام سوم را محکم‌تر برخواهیم داشت.
نقوی حسینی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچ نوع تخطی از شرایط برجام و توافق هسته‌ای نداشته است، گفت: ما کاملاً در چارچوب برجام و مطابق مفاد آن قدم برداشتیم، همچنین مطابق موازین بین‌المللی و موازین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تصمیم گرفتیم و آن‌ها را اجرا کردیم بنابراین شرایط ایران با گام سوم نباید به شرایط قبل از امضای توافق هسته‌ای بازگردد. سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: امریکا بعد از خروج از توافق هسته‌ای هر نوع تحریمی را علیه ایران اعمال کرده است، تحریم‌های ظالمانه و بی‌سابقه همچون تحریم رئیس دستگاه دیپلماسی را اجرا کرده است بنابراین به نظر نمی‌رسد با برداشتن گام سوم کاهش تعهدات تصمیمی جدید بگیرند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار