فرمانده كل سپاه: بزرگی ما در کوچکی مقابل ملت است
کد خبر: 965271
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00436t
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۰
لباس جهادی که برادران سپاه به تن کرده‌اند لباس عزت مسلمانان است. برای ماندن در قافله‌ای عظیم یک تکیه‌گاهی وسیع به نام مردم در اختیار داریم که باید به آن‌ها تکیه کنیم. همه مردم از آن ما هستند و ما از مردم و با مردم و برای مردم هستیم و این شعار ماست. بزرگی ما در کوچکی مقابل این ملت است.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش سپاه نیوز، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه صبح پنج شنبه در جمع پاسداران استان کرمانشاه با بیان اینکه همه قدرت‌های بزرگ جبهه استکبار بر قلب سیاسی عالم اسلام یعنی ایران متمرکز شده‌اند، ادامه داد: شاهد تمرکز قوای حداکثری دشمن بر پیکره انقلاب و نظام و ملت هستیم و این یک واقعیت است، اما در کنار این واقعیت به ظاهر سخت و تلخ یک حقیقت شیرین و دلنشین و یک بشارت دل‌انگیز شکل گرفته و آن این است که خورشید دشمن به مغرب خود نزدیک شده و دشمن رو به زوال است.

برتری دشمن در حال فرسوده شدن است
سرلشکر سلامی بیان کرد: چنانچه سیری در تاریخ شود و امروز را مقطعی از یک تاریخ سرنوشت‌ساز بدانیم به دست می‌آید که هنوز دشمن قدرتمند است، هنوز بزرگ‌ترین قدرت نظامی جهان را در اختیار دارد، هنوز بزرگ‌ترین قدرت اقتصادی عالم است، هنوز سیطره رسانه‌ای و فضای مجازی و فرهنگی او برتر است و در بسیاری از کشور‌ها و نهاد‌های سیاسی هنوز سیطره سیاسی دارد. فرمانده کل سپاه افزود: این نگاه برای لحظه‌ای است که به صحنه نگاه می‌کنیم، اما با نگاه به روند، دشمن در حال پیر شدن و همه این برتری‌ها در حال فرسوده شدن است و یک افسردگی سیاسی، خستگی، فرسایش و افول و زوال را در تمام ارکان قدرت دشمن می‌بینیم.
سلامی با اشاره به اینکه وقتی انقلاب شد این کشور نقطه تمرکز تمام قدرت‌های شیطانی عالم بود و همه آن‌ها دست به دست هم داده بودند تا دوباره تاریخ این کشور را تکرار کنند، افزود: شما در اینجا صدای انفجار توپ‌ها و بمب‌ها را می‌شنیدید و این نشانه تمرکز قوای عالم بود و هیچ کس هم باور نمی‌کرد که ایران در آن زمان قادر باشد از چنین جنگی پیروز بیرون آید، اما این اتفاق با وجود تصورات جهانی رخ داد و همه تاریخی که در این ۴۰ سال برای اسلام و ایران ساخته شد فراتر از قلمرو تصور و باور ما و دیگران بود. فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: من معتقدم آن چیزی که دشمن را اینگونه به زوال کشاند و قدرت ما را افزایش داد و به ما منزلت داد در سه بخش نهفته است که اولی رهبری است.

زوال دشمن ناشی از زوال عقل سیاسی است
وی با بیان اینکه زوال دشمن از زوال عقل سیاسی ناشی شده است، گفت: در آن طرف رهبری قرار دارد که قدرت را بدون داشتن عقل سیاسی درست به کار می‌گیرد و نظام رهبری که دچار زوال عقل سیاسی است و زمانی که نظامی سیاست را بر اساس زوال عقل به کار می‌گیرد غیر از هزینه و دور شدن از هدف به هیچ نقطه‌ای نمی‌رسد. سلامی افزود: در این طرف، رهبری قدرت را با حکمت و اراده و فهم تلفیق می‌کنند و این چهار عنصر شخصیت رهبر ما را توصیف می‌کند و چنین رهبری می‌توانند یک قدرت بزرگ بسازند. وی گفت: در دو سوی این جبهه رهبری وجود دارند، اما رهبر یک نظام تریلیون‌ها دلار هزینه می‌کند و نتیجه‌ای جز سرگردانی راهبردی و توقف و شکست چیزی دریافت نمی‌کند و در ساز و کار سیاسی می‌ماند، این رهبر هزینه می‌کند و دشمن سود می‌برد، بنابراین این رهبر دچار فرسایش و زوال عقل سیاسی است. فرمانده کل سپاه افزود: در سوی دیگر رهبری هدایت می‌کنند که حداقل یک‌صدم یا شاید یک هزارم هزینه دشمن هزینه می‌کنند و ۵۰۰ برابر سود می‌برند و منفعت سیاسی و سیطره دشمن را متوقف می‌کنند.

زوال دشمن آرزو نیست، واقعیت است
وی با طرح این سؤال که چرا دشمن مدام عقب رفته است و آیا این یک واقعیت است یا نظر ما، گفت: ما در کانون جنگ جهانی قرار داشتیم، اما امروز آن‌ها متفرق شده‌اند و جبهه وسیع شده و سرزمین‌های اسلامی یکی پس از دیگری از تسلط دشمن خارج شده و عمود‌های خیمه سیاسی آن‌ها فرو پاشیده و ارتش‌های بسیاری با منطق انقلاب اسلامی در مقابل آن‌ها شکل گرفته، بنابراین زوال دشمن آرزو نیست و واقعیت است. سرلشکر سلامی با بیان اینکه زمانی فلسطین با سنگ می‌جنگید، اما امروز تمام سرزمین تحت اشغال صهیونیست‌ها نقطه تلاقی آتش از جنوب و شمال فلسطین اشغالی است، گفت: حزب‌اللهی که ۱۳ سال پیش در ۳۳ روز اسرائیل را شکست داد امروز یک نیروی قدرتمندی است که ده‌ها برابر نسبت به این تاریخ تجربه و عقل در کیفیت و کمیت و تدبیر داشته است و به اندازه شکست دادن تمام عیار رژیم صهیونیستی قدرت ساخته، اما رژیم صهیونیستی، چون به اشباع قدرت رسیده متوقف شده است. وی عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب از احتمال سقوط و فروپاشی این رژیم در سال‌های آینده سخن می‌گویند، زیرا شرایط فراهم است، اما مقدمات هنوز شکل نگرفته یا به بیانی شکستن رژیم در عمل بسیار آسان است، اما مقدمات آن هنوز فراهم نیست و این اتفاقی است که رخ داده است. فرمانده کل سپاه افزود: بعضی از متحدان امریکا در منطقه، امریکا را تشویق به جنگ می‌کردند، اما فهمیدند که جنگ با ایران نظام سیاسی آن‌ها را در معرض تهدید قرار می‌دهد، بنابراین سکوت کردند و مطمئن هستم امروز صهیونیست‌ها و متحدان منطقه‌ای علاقه‌ای به جنگ ندارند زیرا می‌دانند جغرافیای این جنگ وسیع است و نتیجه را می‌دانند.

رهبری، اسلام و مردم، ۳ عنصر اقتدار
سرلشکر سلامی با بیان اینکه رهبری، اسلام و مردم سه عنصر اقتدار هستند و تجمع در قدرت ایجاد می‌کنند، عنوان کرد: این میدان سیاسی انقلاب است که دشمن را در این مرحله متوقف می‌کند و یک بازدارندگی معتبر محسوب می‌شود.
سرلشکر سلامی بیان کرد: گاهی دشمن می‌خواهد نفوذ خود را کاهش دهیم و اگر بخواهیم هم نمی‌توانیم زیرا قدرت‌های شکل گرفته ناشی از ایمان و باور هستند و این قدرت‌ها هرگز زائل‌شدنی نیستند و امروز ما در چنین وضعیتی قرار داریم. وی افزود: دشمنان از هر زوایه‌ای که می‌آیند می‌شکنند، آنچنان که در چند ماه اخیر مشاهده کردید تسلط تدبیر، روح و روان و جنگ‌افزار بود و این قدرت واقعی است و قدرت واقعی یعنی قدرتی که بتواند اراده ملت از کوچک و بزرگ را با خود حمل کند در غیر این صورت قدرت نیست. وی عنوان کرد: امروز ایران از چنین قدرتی برخوردار است و آنچه را اراده کند تحقق می‌بخشد زیرا سه عنصر رهبری، اسلام و مردم با هم پیوند ناگسستنی دارند و تجلی حقیقت روح اسلام هستند.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: رهبری نماد درخشان اسلام در عالم هستند و مردم نیز در دامنه این قله رفیع فضیلت و تقوا و شجاعت سختی‌ها را تحمل می‌کنند. سرلشکر سلامی با تأکید بر اینکه لباس جهادی که برادران به تن کرده‌اند لباس عزت مسلمانان است، افزود: برای ماندن در قافله‌ای عظیم یک تکیه‌گاهی وسیع به نام مردم در اختیار داریم که باید به آن‌ها تکیه کنیم. همه مردم از آن ما هستند و ما از مردم و با مردم و برای مردم هستیم و این شعار ماست. سرلشکر سلامی خطاب به پاسداران گفت: برای اسلام شرح صدر داشته باشید و زود عصبانی نشوید و همچون دریا آرام، باوقار و پرظرفیت باشید و بزرگی ما در کوچکی مقابل این ملت است.

دلربایی و نفوذ در قلب مردم کار سپاه است
سردار سلامی همچنین در پایان سفر به استان کرمانشاه درجمع فرماندهان نیروی زمینی سپاه و قرارگاه نجف با قدردانی از مجاهدت‌های وصف ناپذیر و همت‌های حیرت‌آور یگان‌های مختلف مهندسی و عملیاتی این نیرو برای به اهتزاز درآوردن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در قله‌های رفیع و صعب‌العبورترین مناطق مرزی در غرب کشور با تأکید بر اینکه کشور بدون مرز‌های مستحکم کشور نیست، به ویژه کشوری مانند ایران که با تهدیدات نزدیک، قوی، متنوع، متراکم و گسترده روبه‌رو است، تصریح کرد: اولین سپر دفاعی که باید نفوذناپذیر باشد، مرزهاست. در واقع مرز هویت استراتژیک ملی است و نقش راهبردی در راهبرد‌های کلان نظام و کشور دارد.

امنیت اولین خواسته بلاواسطه ملت است
فرمانده کل سپاه درخشش اقدامات و دستاورد‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در عرصه معیار‌ها و استانداردسازی زندگی، رفاه و اشتغال را ناکافی دانست و نیازمند تداوم و توسعه اقدامات همه دستگاه‌ها در این حوزه قلمداد و تأکید کرد: امنیت اولین خواسته بلاواسطه ملت است و مردم ما به رغم مشکلات و چالش‌های ناشی از جنگ و فتنه اقتصادی دشمن در سال‌های اخیر هیچ گاه پژواک صدای بیگانگان نشده‌اند و این از آیات عظمت و بزرگی ملت ایران و در عین حال دشمن‌شناسی آنان است. سرلشکر سلامی همراهی و حمایت مردم از سپاه به ویژه در شرایط خاص و حساس را نعمتی الهی برای این نهاد انقلابی محسوب و یادآور شد: دلربایی باور و دستور کار سپاه است و کارکرد‌های افتخارآمیز این نهاد طی چهار دهه اخیر نشان داده است اول باید بر قلب‌های مردم نفوذ کرد و در دل‌های آنان جاری شد تا بستر شکوفایی و تعالی در کشور به ویژه برای ما فراهم‌تر شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار