تهدید کوربین به پایان دولت بوریس جانسون
کد خبر: 965042
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00433C
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۰
رهبر حزب اپوزیسیون انگلیس تأکید کرد، بوریس جانسون با رأی عدم اعتماد زودهنگام در دولتش مواجه خواهد شد که ممکن است به عزل او از مقام نخست‌وزیری و برگزاری انتخابات جدید بینجامد. جانسون، اما قصد اعلام انتخابات زودهنگام را ندارد.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر انگلیس گفته است پس از بازگشت پارلمان از تعطیلات تابستانی خواستار رأی عدم اعتماد به دولت بوریس جانسون، نخست‌وزیر تازه‌کار بریتانیا می‌شود تا از برگزیت بدون توافق جلوگیری کند. کوربین در مصاحبه با خبرگزاری آسوشیتدپرس تأکید کرد، حزب کارگر به‌زودی و در زمان مناسب خواستار رأی‌گیری می‌شود. او گفته است، هر کار لازمی را برای توقف برگزیت بدون توافق انجام خواهد داد. رهبر حزب کارگر انگلیس گفت: اینطور به نظر می‌رسد که آقای نخست‌وزیر قصد توافق ندارند. عدم توافق مسئله‌ای واقعاً جدی است. این امر روی قیمت غذا، تأمین دارو، تجارت و سرمایه‌گذاری تأثیر می‌گذارد و مستقیماً ما را به سمت آن توافق تجاری باب میل دونالد ترامپ می‌کشاند که دوست دارد با بوریس جانسون به آن برسد.
کوربین افزود: زمانی که احساس کنیم پیروز می‌شویم و زمانی که اطمینان حاصل کنیم این دولت اجازه نمی‌یابد بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج شود، رأی عدم اعتماد را ارائه می‌کنیم. بوریس جانسون، اما گفته است قصد برگزاری انتخابات جدید ندارد. او با بیان اینکه رأی‌دهندگان به حد کافی رأی داده‌اند، تأکید کرد: «مردم بریتانیا در انتخابات ۲۰۱۵ شرکت کردند، رفراندوم ۲۰۱۶ را داشتند و با انتخابات دیگری در ۲۰۱۷ مواجه شدند. مردم از ما می‌خواهند درخواست‌شان را اجرایی کنیم و این برای ما همان خروج از اتحادیه اروپاست. آخرین گزینه من اعلام انتخابات زودهنگام است».
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار