برگزاري نشست شبکه تبادل تجارب دانشگاهی
کد خبر: 964813
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042zV
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۴
مدیر برنامه ریزی و توسعه دانشگاه کاشان خبر داد
نخستین نشست شبکه تبادل تجارب دانشگاهی با حضور نمایندگان ۱۴ مرکز آموزشی و پژوهشی در پژوهشکده اسانس های طبیعی دانشگاه کاشان برگزار شد.

مدیر برنامه ریزی و توسعه دانشگاه کاشان هدف از برگزاری این نشست را ارائه تبادل تجربیات و ارتقاء دانشگاهها در زمینه های مختلف عنوان کرد و گفت: مستندسازی و انتقال تجربیات در سازمان های مختلف در عصر مدیریت دانش از موضوعات راهبردی سازمان ها بویژه دانشگاه هاست.
عبدالله رمضانی علوی با بیان اینکه مستند سازی و انتقال تجربه دانشگاه ها نیازمند حلقه اتصالی به نام شبکه تبادل تجارب است افزود: در این راستا دانشگاه کاشان با رویکرد همسوسازی، هماهنگی و تقویت توانمندی حرفه ای دانشگاهها و مراکز آموزش عالی درصدد راه اندازی شبکه تبادل دانش و تجارب دانشگاه هاست که با استقرار این شبکه، همسویی و هماهنگی بیشتری در مجموعه فعالیت های آموزش عالی کشور ایجاد خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: تشکیل شبکه تبادل تجارب بر ایجاد راهبردهای جدید در دانشگاه ها و بکار گیری و پیاده سازی آنها موثر خواهد بود و موجب پیوند اهداف و راهبردهای دانشگاه ها با راهبردهای کلان آموزش عالی کشور خواهد شد.
وی اشتراک دانش سیاست گذاری، برنامه ریزی و نظام مدیریت دانشگاهی، ارتقای یادگیری و استفاده از دانش تخصصی بومی را از ضرورت های تشکیل این شبکه عنوان کرد و افزود: شبکه تبادل تجارب به فضایی اطلاق می شود که گروهی از دانشگاه ها تحت عنوان گروه های کار کرد با توجه به دانش و علایق مشترک و با هدف افزایش دانش و تخصص به تعامل و تبادل دانش با یکدیگر می پردازند.
رمضانی خاطر نشان کرد: در این شبکه مدیران و کارشناسان، نگرش پایه و دیدگاه های یکدیگر را درک و به تبادل دانش و تجربه در حوزه های سیاستگذاری و برنامه ریزی، بودجه بندی، ساختار و تشکیلات، فرایندها، بهره وری و نظام های مدیریتی می پردازند.
در این نشست مبانی حقوقی همکاری وهم افزایی دانشگاه ها توسط رئیس دانشگاه کاشان، مستند سازی تجارب مدیریتی دانشگاه ها توسط دکتر نسرین نور شاهی رئیس موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی و آینده پژوهشی آموزش عالی، دکتر امیر هوشنگ حیدری مدیر گروه پژوهشی آینده اندیشی مرکز تحقیقات سیاست علمی وزارت علوم ارائه شد.

 

 

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی