سرنوشت ایران و عراق به هم گره خورده است
کد خبر: 964797
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042zF
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۴
سخنگوی مقاومت اسلامی نجباء با صفوی و ذوالنور دیدار کرد
سخنگوی مقاومت اسلامی نجباء (از گرو‌های وابسته به حشد الشعبی عراق) که به ایران سفر کرده است، روز گذشته به‌صورت جداگانه با مشاور عالی رهبر معظم انقلاب در نیرو‌های مسلح و همچنین رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد. او در این دیدار‌ها توفیقات جمهوری اسلامی ایران را مایه افتخار همه مسلمانان از جمله شیعیان عراق خواند و گفت: برای تبریک گفتن این پیروزی‌ها به ایران سفر کرده‌ام.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سردار سرلشکر سیدرحیم صفوی، دستیار و مشاور عالی رهبر معظم انقلاب در امور مربوط به نیرو‌های مسلح، روز گذشته در دیدار سخنگوی مقاومت اسلامی نُجَباء با اشاره به رابطه هیبریدی کشور‌های حامی مقاومت، اظهار کرد: در صورت درگیری نظامی بین ایران و امریکا، جنگ به این دو کشور محدود نخواهد بود و فراگیر می‌شود. صفوی افزود: به دشمنان و معاندان هشدار می‌دهم که قدرت موشکی ایران تحت امر فرماندهی کل قوا است. وی در بخش دیگری از گفتگو با مهندس «نصر الشِمَّری» و هیئت همراه، به‌رسمیت شناختن الحشد الشعبی در قانون اساسی عراق را ضروری دانست و تصریح کرد: عراق کشوری مقدس و صاحب تمدن با ملتی مؤمن و شجاع است که باید یکپارچگی و استقلال آن حفظ شود.

دفاع از بغداد، دفاع از تهران است
صفوی ایران و عراق را مکمل فرهنگی، اقتصادی و دفاعی یکدیگر توصیف کرد و گفت: دفاع از عراق، دفاع از ایران بوده و دفاع از بغداد، مثل دفاع از تهران است. سرنوشت این دو کشور به هم گره خورده و در واقع، پیروزی عراقی‌ها، پیروزی ایرانی‌هاست. وی هشدار داد: صهیونیست‌ها از تجمیع قدرت ایران و عراق می‌ترسند. رژیم صهیونیستی همچنین به‌دنبال فاصله انداختن بین عراقی‌ها و کردهاست. دستیار ویژه مقام معظم رهبری در پایان با اشاره به پیش‌بینی امام خمینی (ره)، خطاب به سخنگوی مقاومت اسلامی نُجَباء تصریح کرد: خداوند در آینده به شما نقش بزرگی خواهد داد که همانا عبور از کربلا برای رسیدن به قدس است.

ظرفیت‌های مجلس را به کمک جبهه مقاومت می‌آوریم
همچنین رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در دیدار سخنگوی مقاومت اسلامی نُجَبا تأکید کرد از تمام ظرفیت‌های موجود برای کمک به نیرو‌های مقاومت استفاده خواهد شد.
به گزارش فارس، حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری، با اشاره به حماسه‌آفرینی الحشد الشعبی در عراق اظهار داشت: مقاومت عراق در مقابله با داعش حماسه ماندگاری خلق کرد. این نیرو‌ها در قالب الحشد الشعبی تنها با یک گروه تکفیری به‎نام داعش نجنگیدند، بلکه با همه نظام سلطه جنگیدند. وی با تأکید بر اینکه داعش مولود شیطانی مثلث شوم امریکایی ـ انگلیسی ـ سعودی است، یادآور شد: هرجا که داعش محاصره می‌شد، امریکایی‌ها مواضع نیرو‌های عراقی را هدف قرار می‌دادند. وی با بیان اینکه یکی از سیاست‌های دشمن ایجاد تفرقه بین کشور‌ها و مذاهب مختلف است، افزود: شیعیان در کشور‌های مختلف این افتخار را دارند که نه فریب امریکایی‌ها را خوردند و نه ابزار دست آن‌ها شدند. امریکایی‌ها از ذکاوت و وحدت شیعیان نگران هستند و البته هراس آن‌ها از وحدت شیعه و اهل‌سنت بیشتر است. نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: تاکنون هرچه برای امریکایی‌ها رخ داده، شکست بوده است. ترامپ اعتراف کرد که امریکا ۷ تریلیون دلار در منطقه به‌خصوص در عراق هزینه کرد، اما او برای سفر به عراق باید شبانه و با هواپیمای چراغ خاموش وارد این کشور شود.

انفعال امریکا به اسقاط پهپادش از روی نجابت نبود
ذوالنوری اضافه کرد: اقدامات اخیر کشورمان که مایه قوت قلب نیرو‌های مقاومت شده، تنها بخشی از قدرت ایران است. پهپاد امریکایی نوک قله تکنولوژی دنیا بود و ایران با کف پدافند خود آن را هدف قرار داد. سامانه پدافندی سوم خرداد را نیروی هوافضای سپاه ساخت؛ نیرویی که واحد عملیاتی است، نه واحد تحقیقاتی. تولیدات وزارت دفاع و صنایع خودکفایی سپاه و ارتش پیشرفته‌تر از اینهاست. وی پاسخ ایران به اقدامات دشمن را متناسب با آن اقدامات توصیف کرد و گفت: ترامپ بعد از اسقاط پهپاد امریکایی در جلسه‌ای ۱۰۰ دقیقه‌ای با مشاورانش به این جمع‌بندی رسیدند که به سه نقطه در ایران حمله کنند. سپس اعلام کردند که، چون احتمال می‌دادند ۱۵۰ نفر در ایران کشته شوند، در تصمیم خود تجدیدنظر کرده‌اند! ولی ترامپ نگفت که در صورت پاسخ ایران، ۱۵ هزار امریکایی کشته می‌شدند. بنابراین اگر امریکایی‌ها به اسقاط پهپاد خود پاسخ ندادند، از روی نجابت نبود.

حذف مقاومت از منطقه ممکن نیست
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ایران به سطحی از بازدارندگی رسیده است که مقام معظم رهبری فرمودند دوران «بزن در رو» به پایان رسیده است. البته مهم‌تر از بازدارندگی نظامی، بازدارندگی نرم و معنوی است و انسجام و نفوذ معنوی شیعه و انقلاب در میان ملت‌های منطقه، قدرت نرم کشور است. دشمنان هم از قدرت نظامی و هم از قدرت نرم ایران می‌ترسند. ذوالنوری خاطرنشان کرد: حذف مقاومت از منطقه غیرممکن است و همه باید تحت بیرق مرجعیت و رهبر معظم انقلاب حرکت کنیم. مقام معظم رهبری احترام ویژه‌ای برای آیت‌الله سیستانی قائل هستند و تا کنون هیچ‌گونه خللی در این همفکری و انسجام به‌وجود نیامده است.

برای عرض تبریک پیروزی‌ها به ایران آمده‌ام
نصر الشمری نیز در این دیدار توفیقات جمهوری اسلامی ایران را مایه افتخار همه مسلمانان از جمله شیعیان عراق خواند و گفت: برای تبریک گفتن این پیروزی‌ها به ایران سفر کرده‌ام. وی ادامه داد: فارغ از پیروزی‌های گذشته محور مقاومت، اسقاط پهپاد امریکایی و توقیف نفتکش انگلیسی نشان داد که قدرت محور مقاومت تنها در عرصه نظری نیست و این محور در میدان عمل هم قدرت دارد.
معاون دبیرکل نُجَباء افزود: غربی‌ها از هلال شیعی یا امپراتوری ایران سخن می‌گویند، ولی در واقع این امپراتوری محور مقاومت است که برای ظهور زمینه‌سازی می‌کند.
سخنگوی مقاومت اسلامی نُجَباء، شکل‌گیری داعش را ناشی از توطئه امریکا برای ورود مجدد به عراق دانست و گفت: امریکایی‌ها چند سال پیش با امضای توافقنامه‌ای از عراق عقب‌نشینی کردند، ولی به بهانه مبارزه با داعش، دوباره نیروهای‌شان را برگرداندند. الشِمَّری خاطرنشان ساخت: در حالی که امریکایی‌ها می‌گفتند ۲۰ سال طول می‌کشد تا عراقی‌ها داعش را شکست بدهند، مردم عراق با فتوای آیت‌الله سیستانی و حمایت ایران و حزب‌الله بر داعش غلبه کردند. وی افزود: طبق برآوردها، ۱۱ هزار نظامی امریکایی هم‌اکنون به بهانه مقابله با داعش در خاک عراق حضور دارند و البته دلیل اصلی آن‌ها مبارزه با گروه‌های هم‌پیمان جمهوری اسلامی و تحت نظر داشتن ایران است. معاون دبیرکل نُجَباء با اشاره به پیگیری نمایندگان مجلس عراق برای اخراج امریکایی‌ها، از ریاست پارلمان عراق به‌خاطر مسکوت گذاشتن این طرح انتقاد کرد.
نصر الشِمَّری همچنین گفت: طرحی در دستور کار کنگره امریکا قرار دارد که بر اساس آن، هر عراقی طرفدار ایران (اعم از فرد یا گروه) تحریم می‌شود. در صورت تصویب این طرح، گروه‌های مقاومت عراقی روابط بغداد ـ واشنگتن را قطع و سفیر امریکا را اخراج می‌کنند. وی در پایان دیدار خود با رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، پیروی از مقام معظم رهبری و مرجعیت را افتخار مقاومت اسلامی نُجَباء خواند و تصریح کرد: چنین رهبری جبروت امریکا را درهم شکست.
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۴
0
0
برای تبریک اومدی یا ....
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار