تحریم زمانی مؤثر می‌شود که با تحلیل داخلی فلج‌کننده همراه شود
کد خبر: 964795
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042zD
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۹
سعید جلیلی:
توافقی انجام شد؛ شما تعهدات خود را اجرا می‌کنید و او اجرا نمی‌کند. خود او ۱۵ بار اعلام می‌کند که ایران تمام تعهداتش را به صورت کامل اجرا کرده است؛ چه می‌شود؟ تحریم همان گفت‌وگوکننده‌ها و وزیر محترم خارجه. این آن رفتار استکباری و بدعهدی دشمن است.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: دکتر سعید جلیلی، عضو شورای‌عالی امنیت ملی در اجتماع مردم کبودرآهنگ با اشاره به دشمنی‌های نظام سلطه در حق ملت ایران خاطرنشان کرد: دشمنی با جبهه حق همواره از طریق اعمال زور و فشار نبوده است؛ در بسیاری از موارد وقتی به پشت خیمه دشمن رسیده‌اید، او به یکباره پرچم فریب و تزویر را بلند می‌کند. وی افزود: تزویر برای ایجاد شک در راهی که آمده ‍‌اید ابزار دشمن است. او تمام تلاشش را کرده، اما نتوانسته است موفق بشود؛ تمام قدرت نمایی‌اش را می‌کند، ولی به محض آنکه پهپادش چند کیلومتر وارد آسمان شما شد، سرنگون می‌شود و او نمی‌تواند هیچ غلطی بکند. در همین اثنا دشمن ادعای مذاکره را مطرح می‌کند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه تصریح کرد: دشمنی که رسماً اعلام می‌دارد که راهبرد من علیه ملت ایران فشارحداکثری است، به تعبیر مقام معظم رهبری ترفند به کار می‌برد و ادعای مذاکره می‌کند. مذاکره برای او به این معناست که تعهدات بیشتری را تحت فشار تحریم‌ها به ملت ایران تحمیل کند. می‌گوید برای آنکه نتایح فشارحداکثری را به‌دست آورم باید تعهدات بیشتری را از ایران بگیرم و اسمش را می‌گذارد گفتگو.
نماینده رهبرانقلاب در شورای‌عالی امنیت ملی با اشاره به درخواست مذاکره از سوی امریکایی‌ها اظهار داشت: دشمن توقع دارد ایران در قبال فشارحداکثری هیچ اقدامی نکند و در حالی که جنگ اقتصادی را به شما تحمیل کرده است می‌گوید ما به دنبال جنگ نیستیم! باید پرسید که این گفتگو در کدام چارچوب قرار می‌گیرد؟ در چارچوبی که او فشار یکجانبه را وارد کند و در کسی در برابرش اقدامی نکند؟ هر چه او بگوید پذیرفته شود و اسمش بشود گفتگو؟
وی اضافه کرد: امروز باید علم به مواضع حق را بدانیم. پیشنهاد ماکرون چیست؟ او به صراحت بیان می‌کند که ما هیچ اختلاف راهبردی با ترامپ نداریم و با او موافقیم که باید برای یک توافق جدید و موثر دیگر علاوه بر تعهدات جدید هسته‌ای، درخصوص مسائل موشکی و منطقه هم با ایران گفتگو کرده و از او تعهد بگیریم. البته ماکرون اعلام می‌کند ما معتقدیم که باید در برابر ایران ژست‌های کوچک بگیریم تا بتوانیم رضایت او را برای مذاکره جلب کنیم؛ این همان تزویر است.
عضو شورای راهبردی سیاست خارجی کشور درخصوص درخواست مذاکره غربی‌ها گفت: سخنان رئیس‌جمهور فرانسه جدید نیست؛ او می‌داند که ملت ایران اجازه نمی‌دهد که پهپاد متجاوز وارد آسمانش شود و نفتکش‌اش به ناحق توقیف شود. این اقتدار را می‌خواهد از بین ببرد.
جلیلی افزود: تحریم‌های فلج‌کننده چه وقت می‌تواند موفق بشود؟ زمانی که خدای ناکرده به موازات آن یک تحلیل قلج‌کننده در داخل کشور القا شود.
دکتر جلیلی خاطرنشان کرد: حتماً نباید هزینه داد که به تجربه رسید؛ امروز خوش باور‌ترین افراد به امریکا اعتراف می‌کنند که دیگر نمی‌شود به آن‌ها اعتماد کرد. ان هم لا ایمان لهم؛ این باور قرآنی امروز تجربه ما شده است که آن‌ها به عهدشان پایدار نخواهند بود.
نماینده رهبرانقلاب در شورای‌عالی امنیت ملی در ادامه سخنانش گفت: توافقی انجام شد؛ شما تعهدات خود را اجرا می‌کنید و او اجرا نمی‌کند. خود او ۱۵ بار اعلام می‌کند که ایران تمام تعهداتش را به صورت کامل اجرا کرده است؛ چه می‌شود؟ تحریم همان گفت‌وگوکننده‌ها و وزیر محترم خارجه. این آن رفتار استکباری و بدعهدی دشمن است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با توضیح تجربه مذاکرات گذشته با طرف‌های غربی اظهار داشت: در روز‌های آخر ریاست جمهوری آقای هاشمی همان دولت‌هایی که شش سال با آن‌ها گفت‌وگوی به اصطلاح انتقادی انجام شد، حکم جلب آقای هاشمی را صادر کردند. زمانی کسانی با شعار گفتگو تعابیر اغراق‌آمیزی نظیر شهید آبراهام لینکلن! را به کار می‌بردند؛ امریکا به آن‌ها چه پاسخ داد؟ او پاسخ داد ایران محور شرارت است؛ این‌ها تجارب ملت ماست. وی در این‌باره افزود: اگر دشمن می‌گوید فشار اقتصادی، در کنار آن زوری که اعمال می‌کند چه چیز می‌تواند آن را تکمیل کند؟ تزویر؛ سراب را به جای آب نشان دادن. وعده‌های واهی مثل سازوکار اینستکس! یک ماه، دوماه، یک سال شما را معطل نگه می‌دارد و بعد معلوم می‌شود این همان ترجمه ژست‌های کوچک است. ژست کوچک دشمن به معنای حقیقی کوچک و حقیر است؛ آن هم برای کشوری که خودشان می‌گویند رتبه هفدهم یا هجدهم اقتصاد دنیا را داراست.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار