دپوی ۵/ ۳ میلیون تن کالای اساسی در یکی از بنادر جنوب
کد خبر: 964676
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042xI
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۶
در بازدید کمیسیون اصل نود مجلس از گمرکات جنوب مشخص شد ۵/۳ میلیون تن کالای اساسی در یکی از بنادر انبار شده‌است.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس در گفتگو با «فارس»، با اشاره به بازدید هیئت پارلمانی از گمرکات استان خوزستان گفت:‌در ادامه این بازدید‌ها ۸ هزار و ۲۰۰ تن میلگرد کشف شد که با استفاده از کارت بازرگانی یک بار مصرف و اظهار خلاف واقع فرد مورد نظر قصد داشت تا این میلگرد‌ها را به قصد صادرات از کشور خارج کند.
وی افزود: صادرات میلگرد ممزوج از کشور مشکلی ندارد، اما صادرات میلگرد معمولی ممنوع است و فرد صادر‌کننده میلگرد‌های معمولی را در اظهار خلاف واقع خود میلگرد ممزوج عنوان کرده تا بتواند آن‌ها را از کشور خارج کند.
نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس اظهار داشت: در بازدیدی که از بندر امام‌خمینی به عمل آمد ۵/۳ میلیون تن کالای اساسی انبار شده‌بود و توضیح آنکه پس از ورود کمیسیون اصل نود و بحث واردات کالا‌های اساسی شرکت‌هایی که ارز دولتی برای این منظور دریافت کرده‌بودند، سریعاً اقدام به واردات این کالا‌ها کردند که الان ۵/۳ میلیون تن کالای اساسی در گمرک بندر امام خمینی انبار شده‌است.
خجسته خاطرنشان کرد: همچنین از بازدیدی که از گمرک اهواز به عمل آمد، مشخص شد ۳۶ هزار کولر از طریق گمرک بندر خرمشهر به صورت قاچاق به کشور وارد شده و در گمرک این بندر انبار شده‌است و مقدار زیادی خودرو که ورود آن به کشور ممنوع است در گمرک بندر خرمشهر وجود داشت.
وی افزود:‌در ادامه کار تیم کارشناسی بازدیدی را از گمرک چذابه به عمل آوردند که در این بازدید با توجه به گزارش واصله از تیم کارشناسی بازدید‌کننده گمرک چذابه به صورت یک پایانه در مالکیت چندین نفر قرار داشت و گمرک نظارت کافی بر صادرات کالا از این گمرک نداشت.
نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس اظهار داشت: در گمرک چذابه بخشی در اختیار شهرداری بود و بخشی در اختیار بخش خصوصی قرار داشت و باسکول هم در خارج از گمرک بود و این گمرک فاقد هر‌گونه ایستگاه آتش‌نشانی بود و همه کارگرانی که در این گمرک مشغول به کار بودند، به صورت ساعتی کار می‌کردند و فاقد بیمه بودند.
خجسته خاطرنشان کرد: کلیه کالا‌هایی که از گمرک چذابه به کشور عراق صادر می‌شود اعم از کالا‌های اساسی و مواد خوراکی اکثراً بدون قاچاق و بدون نظارت گمرک انجام می‌شود و گمرک بر اوضاع این کالا‌ها هیچ گونه نظارتی نداشته و هیچ‌گونه در خروج و ورود و نظارتی در این گمرک توسط تیم کارشناسی مشاهده نشده‌است.
وی افزود: تیم کارشناسی همچنین از هندیجان و گمرک سجافی بازدید به عمل آوردند که در این بازدید و با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) و نیروی انتظامی یک تریلی لوازم خانگی به وزن ۲۳ تن که به صورت ته‌لنجی وارد کشور شده‌بود و بنا بود در بازار به فروش برسد، کشف و ضبط شد.
نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس اظهار داشت:‌علاوه بر این یک تریلی کریستال چینی که به صورت قاچاق در حال ورود به کشور بود و نیز ۲۲ دستگاه پیانو به ارزش ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و نیز مقدار زیادی مواد مخدر و ۷۹ کیلو حشیش کشف و ضبط شد.
خجسته خاطرنشان کرد: در بررسی عملکرد گمرک سجافی مشخص شد که اکثر کالا‌هایی که به این گمرک می‌آید در قالب ته‌لنجی است و گمرک از هیچ‌گونه درآمد و عوارض گمرکی از واردات کالا به کشور از طریق گمرک سجافی برخوردار نمی‌شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار