تصمیم گیری درباره چهل هزار معبر در کمیسیون ماده پنج شهر تهران
کد خبر: 964311
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042rP
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۴
جلسه کمیسیون ماده پنج شهر تهران در خصوص گزارش اقدامات کمیته تخصصی شبکه معابر به ریاست دکتر حناچی شهردار تهران و با حضور اعضاء، مهندس هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شـــهر تهران، مهندس گلپایگانی معاونت شهرسازی و معماری و مهندس اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج تشکیل شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، مهندس اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج درباره تصمیمات گرفته شده در جلسه اخیراین کمیسیون گفت: بر اساس ضوابط و مقررات طرح تفصیلی، آن دسته از شبکه معابر که در فرآیند اجرای طرح تفصیلی ابهام دارند، توسط کمیته تخصصی مستقر در معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران تعیین تکلیف می‌شوند.
وی با بیان اینکه، طی سال‌های ۹۱ تا ۹۸ حدود چهل هزار معبر مورد بررسی قرار گرفته اند، گفت: در مناطق شمالی طول معابر بر مبنای طرح تفصیلی ۴ هزار و ۷۴۳ کیلومتر و در مناطق جنوبی ۴ هزارو ۴۳۴ کیلومتر بوده است و طول معابر بازنگری شده تاکنون به ترتیب ۳۵ درصد و ۲۲ درصد متراژ کل است.
اشراقی افزود: عملکرد کمیته مذکور در سال‌های ۹۶ و ۹۷ طی گزارشی در کمیسیون ماده پنج مطرح شد و بعد از برگزاری چهار جلسه به صورت کارگروه و توضیحات مشاوران تهیه کننده طرح، ضمن بحث و بررسی اعضاء با نظرات کارگروه فنی موافقت به عمل آمد.
اشراقی گفت: بر این اساس مقرر شد معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران یک گزارش تکمیلی در ارتباط با موضوع و همچنین گزارشی از طرح‌های توسعه محور‌های پیاده را به کمیسیون ماده پنج ارائه کند.
هم چنین در این جلسه پس از توضیحات مهندس هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران در خصوص مجتمع‌های ایستگاهی مترو و بیان ظرفیت‌های موجود، معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران مکلف شد با هماهنگی معاونت حمل و نقل و ترافیک و مدیر عامل مترو ظرف مدت سه ماه، گزارش کاملی در این خصوص ارائه کند
گفتنی است در این جلسه در خصوص ملکی به مساحت حدود سه هکتار واقع در در پهنه مسکونی و لایه ذخیره توسعه و نوسازی شهری منطقه ۲ تصمیم گیری شد.
بر این اساس با احداث ۳۵۷ واحد مسکونی در ۹ طبقه روی همکف و زیرزمین‌ها و ۳۵ درصد سطح اشغال به همراه تأمین خدمات موافقت شد.
هم چنین مقرر شد خدمات هفتگانه به ۲۰ درصد عرصه افزایش و فضای سبز یکپارچه و باز و معابر بیش از ۴۰ درصد عرصه را به خود اختصاص دهد.
لازم به ذکر است، در این جلسه به سایر موارد ارسالی از سوی مناطق ۱، ۵، ۶ رسیدگی و درباره آن تصمیم گیری شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار