دولت به اسم تنظیم بازار ۱۰۰۰ تن سیب را فاسد کرد!
کد خبر: 964110
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042oA
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۰
این اولین باری نیست که محصولات تنظیم بازاری دچار فساد می‌شوند. دولت باید از حوزه تنظیم بازار میوه بیرون برود و کار را به بخش خصوصی واگذار کند.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: سید رضا نورانی، رئیس اتحادیه محصولات کشاورزی در گفتگو با «مهر» با بیان این مطلب در واکنش به فاسد شدن بیش از یک هزار تن سیب درختی تنطیم بازاری در برخی از سردخانه‌های کشور اظهار داشت: چه کسی می‌خواهد در این زمینه پاسخگو باشد؟
وی اضافه کرد: اگر سیب برای تنظیم بازار ذخیره‌سازی شده‌بود که توزیع آن برای ایام شب عید بوده چرا آنقدر نگه داشتند که دور بریزند، در گذشته نیز این اتفاقات افتاده و این بار اول و دوم نیست که با چنین مسائلی مواجه می‌شویم. در گذشته نیز محصولاتی مانند پرتقال و سیب تنظیم بازاری دور ریخته شده بود.
نورانی درباره اینکه چرا این محصولات به موقع وارد بازار نشدند تا دچار فساد نشوند، افزود: مسئولان مربوطه باید به این پرسش پاسخ دهند.
وی درباره اینکه گفته می‌شود ممنوعیت صادرات باعث شده این سیب‌ها در سردخانه‌ها بمانند و چنین شرایطی ایجاد شود، گفت: مطرح کردن چنین مباحثی بهانه‌تراشی است؛ کار آن‌ها صادرات نیست که بخواهند برای صادرات ذخیره‌سازی انجام دهند. اقلام مذکور برای تنظیم بازار و توزیع داخلی بوده‌است.
نورانی تصریح کرد: باید به موقع این محصولات را وارد بازار می‌کردند که مصرف کنندگان سیب گران نخرند. این سیب‌های تنظیم بازاری باید در زمان عید نوروز توزیع می‌شد و البته تا آخر فروردین نیز مسئولان می‌توانند آن‌ها را توزیع کنند.
وی اضافه کرد: اگر محموله متعلق به بخش خصوصی بود و با ممنوعیت صادرات وزارت صنعت، صادرات آن‌ها دچار مشکل می‌شد می‌توانستیم بگوییم که این مسئله درست است، اما دولت این اقلام را برای صادرات ذخیره‌سازی نمی‌کند بلکه برای ایام اضطرار ذخیره‌سازی می‌کند تا در مواقع لازم بتواند بازار را تنظیم کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار