معرفی شرکت‌های برتر در ایجاد اشتغال
کد خبر: 963952
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042lc
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۰
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی از آغاز برنامه‌ریزی و طراحی بیست‌و‌دومین رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران (IMI۱۰۰) خبر داد و گفت: بانک‌ها و خودروسازان ۲ شرکت برتر در ایجاد اشتغال در سال گذشته بودند و امسال برای اولین بار نمایشگاهی برای نمایش توانمندی‌های ۵۰۰ شرکت برتر با هدف تقویت اعتماد عمومی و تقویت برند شرکت‌ها برگزار خواهد شد.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: ابوالفضل کیانی در نشست خبری، نتایج رتبه‌بندی شرکت‌های برتر را در سال گذشته تشریح کرد و گفت: سازمان مدیریت صنعتی ایران برای بیست و دومین سال متوالی، ۵۰۰ شرکت بزرگ و مؤثر در اقتصاد کشور را طی همایشی در روز ۲۹ دی سال جاری معرفی خواهد کرد. امسال نیز برای اولین بار نمایشگاهی با همکاری شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی برای نمایش توانمندی‌های ۵۰۰ شرکت برتر برگزار خواهد شد.
کیانی با اشاره به اهمیت بنگاه‌های بزرگ به دلیل سال رونق تولید گفت: امسال انتظار‌ها از نقش‌آفرینی بنگاه‌های بزرگ اقتصادی به عنوان پیشران‌های اقتصاد دو چندان است. مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی با اشاره به سنجش شرکت‌ها در ۳۳ شاخص اصلی اظهار کرد: این شاخص‌ها در هفت دسته اندازه و رشد، سودآوری و عملکرد، بهره‌وری، صادرات، نقدینگی، بدهی و بازار در نظر گرفته شده‌اند. وی همچنین با اشاره به رتبه‌بندی بنگاه‌های اقتصادی در سایر کشور‌ها تصریح کرد: یکی از دلایل عمده رتبه‌بندی شرکت‌ها، تولید اطلاعات درباره بنگاه‌های اقتصادی است که می‌تواند باعث ایجاد شفافیت، تحلیل فضای کسب و بررسی فراز و فرود‌رشته‌های مختلف صنعتی شود.

فروش ۵۰۰ شرکت معادل ۴۴ درصد تولید ناخالص داخلی
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی با اشاره به تأثیر بنگاه‌های بزرگ در تولید ناخالص داخلی گفت: برای مثال بررسی سال مالی ۱۳۹۶ نشان می‌دهد که ۱۰۰شرکت اول ۱۲درصد و ۵۰۰ شرکت برتر ۱۴درصد تولید ناخالص داخلی را به خود اختصاص داده‌اند. همچنین به گفته وی، میزان فروش ۵۰۰ شرکت برتر ایران در سال ۱۳۹۶ معادل ۴۴ درصد تولید ناخالص داخلی بوده است.
کیانی با اشاره به سهم ۵۶ درصدی بنگاه‌های بزرگ اقتصادی در صادرات تصریح کرد: بررسی ۵۰۰ شرکت برتر در سال گذشته نشان می‌دهد که صادرات غیرنفتی معادل ۴۷ میلیارد دلار بوده که ۲۷ میلیارد دلار از آن توسط ۵۰۰ شرکت برتر انجام شده است. وی افزود: پتروشیمی‌ها از صادرات در سال ۹۶ رتبه نخست را کسب کردند و بانک‌ها و موسسات مالی از نظر میزان فروش رتبه اول را در بین ۱۰۰ شرکت برتر سال ۹۷ داشتند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار