توضیحات معاون وزیر صنعت درباره تکمیل خودرو‌های ناقص
کد خبر: 963549
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042f7
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸
معاون وزیر صنعت درباره تکمیل خودرو‌های ناقص کف کارخانه توضیحاتی ارائه داد.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: فرشاد مقیمی، معاون وزیر صنعت با بیان اینکه برنامه‌ای برای تأمین قطعات کسری خودرو‌های موجود در کف کارخانه‌های خودروسازی تدوین کرده‌ایم، اظهار داشت: قرار بود بانک مرکزی ۸۴۴ میلیون یورو جهت تامین قطعات بپردازد، اما هنوز هیچ رقمی در این زمینه پرداخت نشده است.

وی ادامه داد: برای جبران این مسئله در حال تامین مالی از محل واگذاری‌ها و منابع شرکت‌های خودروساز هستیم.

وی با بیان اینکه هر هفته حدود ۴ تا ۵ هزار دستگاه خودرو از کف پارکینگ خودروسازان خارج می‌شود، افزود: تعداد خودرو‌های ناقص تولیدی کارخانه‌های خودروساز در حال رسیدن به عدد صفر است به طوری که روزانه هیچ خودروی ناقصی تولید نشود.

معاون وزیر صنعت توضیح داد: در هفته منتهی به ۱۸ تیرماه، ۹۲ هزار و ۶۶۰ دستگاه خودرو در کف پارکینگ سایپا موجود بود که این رقم در هفته بعد از آن به ۸۵ هزار و ۲۰۰ دستگاه خودرو رسید.

مقیمی ادامه داد: پس از آن، خودرو‌های ناقص موجود در کف سایپا به ۸۰ هزار و ۳۲۲ دستگاه رسیده است.

وی در مورد خودرو‌های ناقص موجود در کف ایران خودرو نیز گفت: این رقم در هفته گذشته از ۹۲ هزار دستگاه به ۸۹ هزار دستگاه رسیده است.

معاون وزیر صنعت در ادامه با بیان اینکه برای تامین قطعات خودرو‌های ناقص با چند منبع در حال مذاکره هستیم و قرارداد‌هایی نیز در این زمینه منعقد شده است، اظهار داشت: مکانیزم تامین قطعات و تجهیزات رو به بهبود است و برای کاهش ارزبری قطعات نیز پروژه‌های ساخت داخل را دنبال می‌کنیم.

وی ادامه داد: برای تقویت داخل سازی از ثبت سفارش قطعات وارداتی نیز جلوگیری می‌شود.
منبع: فارس
برچسب ها: خودروسازان
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار