ورود مردم به مسابقه خدمت‌رسانی، نزدیک شدن به آستانه ظهور
کد خبر: 963300
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042b6
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲
مدیر موسسه طلیعه ظهور
مدیر موسسه طلیعه ظهور گفت: پس از انقلاب اسلامی مردم در مسابقه خدمت‌رسانی وارد شدند، اکنون سیل یا زلزله‌ای که رخ می‌دهد بسیاری از دولتمردان در اقدام به موقع خدمت‌رسانی جا می‌مانند ولی مردم اعم از پیر، جوان، طلبه، روحانی و کاسب تمام زندگی خود را رها و به خدمت‌رسانی مشغول می‌شوند، این به معنای آن است که جامعه به آستانه ظهور نزدیک می‌شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدباقر حیدری کاشانی، شب گذشته 31 تیرماه در بیست‌وششمین دوره طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه‌زدایی دینی در شهرکرد، اظهار کرد: آیه 54 سوره مائده از آیات کلیدی و محوری‌ترین آیه در بیان عرصه ویژگی‌های انصارالمهدی در آخرالزمان است.
وی افزود: کسی که می‌خواهد در شمار یاران امام زمان (عح) قرار بگیرد باید این ویژگی‌ها را علاوه بر نهادینه کردن در وجودش، به صورت گروهی در جامعه خود به کار گیرد.
حجت‌الاسلام حیدری کاشانی گفت: این آیه در شان آن دسته از هم‌تباران سلمان در آخرالزمان است که با نهادینه کردن این ویژگی‌ها به صورت جمعی به حد نصاب رسیده و در شمار اصحاب‌المهدی قرار می‌گیرند و بازوی توانمند امام عصر می‌شوند.
وی بیان کرد: تا پیش از انقلاب اسلامی و در طول تاریخ تشیع، علما و بزرگانی بودند که ارتباط فردی با امام عصر برقرار کرده بودند و از طرفی آن‌ها شاگردانی در حد انگشت‌شمار پرورش دادند تا با امام عصر نیز ارتباط برقرار کنند.
مدیر موسسه طلیعه ظهور با اشاره به اینکه ارتباطات فردی نمی‌تواند قفل ظهور را باز کند، تصریح کرد: لازم است قوم واقعی که عشق خدا در دلشان پدیدار شده پای کار امامت، ولایت و مهدویت بیایند.
وی اضافه کرد: هنر حضرت امام راحل و بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی این است که نیروهای جوانی را پای کار نبوت، ولایت و مهدویت پرورش داده  که این‌ها به افق اخلاقی و عرفانی، سلوک عاشقانه و بزم عشق و عاشقی با خداوند رسیده‌اند و مصداق تمام عیار یحبون و یحبونهم هستند.
حجت‌الاسلام حیدری کاشانی گفت: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم می‌فرمایند بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی منابع انسانی بوده که در افق عرفانی و قرآنی تربیت شده‌اند که دستاوردهای مادی در درجه بعد از آن قرار دارند.
وی با اشاره به کتاب 50 سال عبادت، تصریح کرد: این کتاب وصیت‌نامه شهداست که برگرفته از 50 فراز عرفانی از 50 وصیت‌نامه شهدای غیر معروف است که امام راحل بر مطالعه و مانوس شدن آن توصیه کرده‌اند.
مدیر موسسه طلیعه ظهور افزود: رهبری در بیانیه گام دوم می‌فرمایند مبانی عرفانی به سطح نوجوانان و کودکان منتقل شده است و ارتقای شگفت‌آور بینش دینی و سیاسی آحاد مردم و نگاه آن‌ها به مسائلی از این دست برای نوجوانان و نونهالان روشن و قابل فهم است.
وی ادامه داد: این امر نشان می‌دهد نوجوان راه سلوک الی‌الله را متوجه می‌شود که این‌ها ثمره زحمت علما، فقها، عرفا و زعمای شیعه است.
حجت‌الاسلام حیدری کاشانی گفت: در نگاه جامعه آرمانی ظهور، مرزی وجود ندارد بلکه یک جامعه جهانی و توحیدی قرار دارد.
وی بیان کرد: رهبری در بیانیه گام دوم می‌فرمایند ایران مقتدر امروز‌ همانند آغاز انقلاب با چالش‌های مستکبران رو به رو است، اکنون یکی از دستاوردهای انقلاب این بوده که برای وجب به وجب سرزمین اسرائیل موشک آماده است و خود می‌دانند.
مدیر موسسه طلیعه ظهور ادامه داد: می‌فرماید امروز چالش بر سر حضور ایران در مرزهای رژیم صهیونیستی و بر چیده شدن نفوذ نامشروع آمریکا از منطقه غرب آسیا و حمایت جمهوری اسلامی از مجاهدان فلسطین در قلب سرزمین‌های اشغالی و دفاع از پرچم برافراشته حزب‌الله و مقاومت در سراسر منطقه است.
حجت‌الاسلام حیدری کاشانی در ادامه بیان کرد: در این بیانیه می‌فرمایند مدیریت جهادی در حد نصابی از نیروهای پرورش یافته در حال نهادینه شدن است، بنابراین هر حرکت انقلابی دارای ریزش‌ها و رویش‌هایی است که باید مراقبت شود که جزء ریزش‌ها نباشیم و اگر ریزش‌های شگفت‌انگیزی مشاهده کردیم نباید خود را ببازیم.
وی تاکید کرد: رهبری می‌فرماید مدیریت‌های جهادی الهام گرفته از ایمان اسلامی و اعتقاد به اصل ما می‌توانیم است که امام راحل به تمامی افراد آموخت ایران را به پیشرفت در تمامی عرصه‌ها برسانید.
وی با اشاره به فرمایش رهبری مبنی بر اینکه ثمره مدیریت جهادی هزاران شرکت دانش بنیان است، تصریح کرد: ثمره سلوک عاشقانه، خاشعانه، عزت‌مندانه، مجاهدانه و شجاعانه پنج ویژگی انصارالمهدی است که تا حدودی این ویژگی‌ها نهادینه شده و نتیجه‌اش هزاران شهید شرکت دانش بنیان، میلیون‌ها تحصیل کرده دانشگاهی یا در حال تحصیل، دهها طرح بزرگ از قبیل چرخه سوخت هسته‌ای، سلول‌های بنیادی، فناوری نانو و زیست فناوری و ... شده است.
مدیر موسسه طلیعه ظهور گفت: ایران پیش از انقلاب در تولید علم و فناوری صفر بوده که به اوج رسانیدن مشارکت مردمی و سابقه خدمت‌رسانی از برکات مدیریت جهادی بوده است.
وی اظهار کرد: پس از انقلاب اسلامی مردم در مسابقه خدمت‌رسانی وارد شدند، اکنون سیل یا زلزله‌ای که رخ می‌دهد بسیاری از دولتمردان در اقدام به موقع خدمت‌رسانی جا می‌مانند ولی مردم اعم از پیر، جوان، طلبه، روحانی و کاسب تمام زندگی خود را رها و به خدمت‌رسانی مشغول می‌شوند، این به معنای آن است که جامعه به آستانه ظهور نزدیک می‌شود.
وی در ادامه بیان کرد: تنها چیزی که خداوند از ما می‌خواهد شکرگذاری است، چه مسئولان و چه آحاد جامعه دینی باید قدر رهبری را بدانند و به جای حمایت خیانت نکرده و کفران نکنند، زیرا هر چه بر سرمان می‌آید از کفران است.
حجت‌الاسلام حیدری کاشانی تصریح کرد: بیش از 20 سال است که رهبری بر اصلاح الگوی مصرف تاکید دارند، با این حال سالانه 2.5 میلیون تن نان در کشور امام زمان تباه می‌شود.
وی گفت: جمعیت ایران نصف کشور چین بوده ولی 20 برابر چین، انرژی مصرف می‌کند، با اصلاح الگوی مصرف چه کردیم، مبادا با بیانیه گام دوم هم این کار انجام شود.
مدیر موسسه طلیعه ظهور خاطرنشان کرد: وقتی امتی دست خود را از دست زعیم دینی و الهی خود بیرون بکشد قطعا برده شیاطین و طاغوت‌های زمان خواهد شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین