بانک ملی با تخلف بزرگ‌تر شد!
کد خبر: 963284
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042aq
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۰
در حالی‌که سامانه کدال دیروز در ساعت ۱۵:۳۰ خبر از لغو برگزاری مجمع بانک اقتصاد نوین می‌داد در ساعت ۱۸:۴۶ تصمیمات مجمعی را که خبر لغوش را داده‌بود، منتشر کرد تا بانک ملی به جای کاهش دارایی‌ها‌یش در عمل مدیریت یک بانک دیگر را نیز بر عهده بگیرد.
سرویس اقتصاد جوان آنلاین: در این مجمع که قرار بود به دلیل به حدنصاب نرسیدن اعضا (۴۶ نفر) برگزار نشود، سهامداران بدون توجه به این ماجرا مجمع را برگزار کردند که در آن تمامی پنج صندلی هیئت‌مدیره به گروه توسعه ملی (سرمایه‌گذاری بانک ملی ایران) رسید. این گروه که با وعده تغییر و سودآوری در اقتصاد نوین موفق به کسب هر پنج صندلی هیئت‌مدیره شد، اما در صورت‌های مالی سه ماهه نخست خود اصلاً وضعیت جالبی ندارد و کاهش موارد متعدد از جمله کاهش ۹۵ درصدی سود هر سهم و ۸۹ درصدی موجودی نقد و نیز کاهش جمع دارایی‌ها مؤید این ادعاست. به علاوه بانک مرکزی طی نامه‌ای خبر از لغو این مجمع داده بود و حالا با وجود مخالفت بانک مرکزی مجمع اقتصاد نوین برگزار شد و نتیجه آن مدیران گروه توسعه ملی را بسیار خوشحال کرد. گفتنی است ۶۳ درصد از سهام گروه توسعه ملی در اختیار بانک ملی است. اما این تمام ماجرا نیست بنا به نظر حسابرس در صورت‌های مالی گروه توسعه ملی در پایان سال ۹۷ موارد متعددی نیاز به تعدیل دارد. از جمله اینکه عمده مبالغ مربوط به شرکت‌های فرعی و وابسته مندرج در صورت‌های مالی تلفیقی گروه از جمله سرمایه‌گذاری در شرکت‌های وابسته و محاسبات مربوط‏ به سرقفلی، ارزش دفتری دارایی‌های ثابت مشهود و سهم اقلیت از صحت لازم برخوردار نمی‌باشند.
همچنین «پایگاه خبری تحلیلی خط بازار» در این‌باره نوشته‌است: سرمایه‎گذاری در سهام شرکت‎های وابسته گروه شامل صنعتی آذرخاک و یونیک متال تکنولوژی، در صورت‌های مالی تلفیقی گروه به روش ارزش ویژه انعکاس نیافته‌است. مضافاً محاسبه ارزش ویژه سرمایه‎گذاری شرکت‎های وابسته توسعه صنایع بهشهر جمعاً به مبلغ ۷۵۸ ر ۶ میلیارد‏ریال، شناسایی سهم از زیان بانک اقتصاد نوین به مبلغ ۴۴۳ میلیارد ریال، سهم گروه از تفاوت تسعیر عملیات خارجی بانک مزبور به مبلغ ۱۸۴ ر ۱ میلیارد ریال و سهم گروه از سود شرکت وابسته صنایع شیر ایران به مبلغ ۶۱۰ میلیارد‏ ریال براساس صورت‌های مالی حسابرسی‌شده آن‌ها صورت نپذیرفته‌است. علاوه بر آن سه شرکت از شرکت‌های وابسته فاقد گزارش حسابرس مستقل می‎باشند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار