جزئیاتی از معامله جذاب گواهی اسقاط خودرو!
کد خبر: 963283
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042ap
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۱
واردکنندگان خودرو گواهی اسقاط را به قیمت یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می‌خرند، اما آن را به قیمت ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به مردم می‌دهند.
سرویس اقتصاد جوان آنلاین: رئیس انجمن صنفی مراکز اسقاط و بازیافت خودرو‌های فرسوده کشور در گفتگو با «ایسنا»، از انباشت ۸۰ هزار گواهی اسقاط خودرو خبر داد و گفت: در حال حاضر مراکز اسقاط خودرو هیچ فعالیتی ندارند و فشار‌های واردکنندگان و لابیگری‌ها ریشه مراکز اسقاط خودرو را خشکانده‌است.
محمدحسین گودرزی افزود: مراکز اسقاط خودرو با سرمایه خود ۸۰ هزار خودرو را اسقاط کردند و خودروسازان و واردکنندگان خودرو حتی حاضر نیستند گواهی اسقاط را به نرخ روز از مراکز بخرند؛ بنابراین سرمایه مراکز اسقاط خودرو بدون استفاده مانده و این مراکز نقدینگی ندارند.
این در حالی است که به گفته گودرزی بر اساس مصوبه دولت، اسقاط خودرو‌های فرسوده وظیفه تولیدکنندگان و واردکنندگان خودرو است. رئیس انجمن صنفی مراکز اسقاط و بازیافت خودرو‌های فرسوده کشور با بیان اینکه مراکز اسقاط خودرو دیگر توانایی اسقاط خودرو‌های فرسوده را ندارند و دولت نیز در این زمینه کمکی نمی‌کند، مدعی شد: واردکنندگان خودرو می‌خواهند گواهی اسقاط را به قیمت یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان از مراکز اسقاط خودرو بخرند، اما آن را به قیمت ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای خریداران خودروی صفر وارداتی فاکتور می‌کنند.
وی همچنین از تردد ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار خودروی فرسوده در کشور خبر داد و گفت: ۲۱۶ مرکز اسقاط خودرو که در سال‌های گذشته هر کدام با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان راه‌اندازی شدند، حالا نابود و کارگران آن‌ها بیکار شده‌اند.
گودرزی با بیان اینکه اسقاط خودرو‌های فرسوده منجر به صرفه‌جویی در مصرف سوخت می‌شود، تصریح کرد: اگر وضعیت خودرو‌ها و موتور‌های فرسوده به همین صورت ادامه پیدا کند، با آغاز فصل سرما با آلودگی هوای شدید مواجه خواهیم شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار