بصیرت سیاسی برای سپاه واجب جناح‌بندی سیاسی حرام است
کد خبر: 963275
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042ah
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۳:۴۵
همانگونه که بار‌ها گفته شده است سپاه پاسدار تمامیت انقلاب و دستاورد‌های آن، به ویژه در شرایط خطیر و تاریخی کنونی است. ما بصیرت سیاسی را در سپاه واجب و جناح پذیری سیاسی را حرام می‌دانیم.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش سپاه نیوز، حجت الاسلام عبدالله حاجی صادقی، نماینده، ولی فقیه در سپاه در بازدید از روابط عمومی کل سپاه در جمع مدیران و کارکنان این مجموعه، با بیان اینکه ظهور انقلاب اسلامی ایران هیمنه پوشالی و ابرقدرتی نظام استکباری را در جهان فرو ریخت، گفت: امریکایی‌ها بسیار تلاش کردند دنیا را آماده نظام نوین مورد نظر خود کنند تا با یک کدخدا اداره شود و همگان تحت سلطه و سیطره این کدخدا قرار گیرند، اما انقلاب اسلامی با گفتمان مبتنی بر مفاهیم و آموزه‌های برگرفته از اسلام ناب که مطابق با فطرت انسانی است، این معادلات را برهم زد.
حاجی صادقی، سپاه را پاسدار و نگهبان انقلاب گفتمان‌ساز و الهام بخش اسلامی ایران توصیف و با بیان اینکه قداست‌زدایی از ارکان انقلاب و نظام اسلامی از اهداف دشمنان است، اظهار کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان نهادی انقلابی و ولایی که همواره صیانت از اسلام، انقلاب و برقراری امنیت و آرامش ملت ایران را سرلوحه پاسداری خود قرار داده، امروز مایه آرامش مردم و خار چشم و موجب عصبانیت دشمنان و بدخواهان ملت است.
نماینده، ولی فقیه در سپاه بزرگنمایی اقدامات کوچک جبهه باطل و کوچک‌نمایی توفیقات و دستاورد‌های برجسته انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی را از ابعاد مهم جنگ نرم دشمن برشمرد و اظهار کرد: به‌رغم دستاورد‌ها و توفیقات بی‌بدیل انقلاب اسلامی، دشمن با استفاده از امپراتوری رسانه‌ای و جنگ روانی سعی در کم‌رنگ نشان دادن این موفقیت‌ها دارد، اما همانگونه که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در بیانیه گام دوم انقلاب مطرح فرموده اند، در این ۴۰ سال با وجود فراز و نشیب‌ها، توقف نداشته‌ایم و انقلاب اسلامی در مسیر پیش روندگی، پیشرفت و پیروزی است؛ به همین دلیل بخش مهمی از اقدامات و فعالیت‌های ما باید معطوف به نمایش برگ‌های زرین اقتدار، شکوه و عظمت انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران نزد افکار عمومی دنیا باشد. وی مهم‌ترین محور فعالیت‌ها و رویکرد‌های اطلاع‌رسانی در سپاه را تطابق با منویات و فرمایش‌های فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی) دانست و تصریح کرد: از جمله ترفند‌های دشمن این است که ما را نسبت به گذشته ناکام، نسبت به وضعیت فعلی در حالت بحران و نسبت به آینده مأیوس کند، اما مقام معظم رهبری به عنوان الگوی امید آفرینی و روحیه بخشی در نظام اسلامی ما، گذشته را افتخارآمیز، وضعیت فعلی را در حال مقاومت و ایستادگی و آینده را سرشار از امید و موفقیت معرفی می‌کنند.
حجت‌الاسلام حاجی صادقی، بصیرت افزایی، امیدآفرینی و اثربخشی اقدامات با بهره‌گیری از ادبیات جذاب، تأثیرگذار و مخاطب پسند، به دور از هرگونه انفعال را از دیگر محور‌های سیاست‌ها و رویکرد‌های اطلاع رسانی سپاه عنوان و با اشاره به ضرورت تمسک به آموزه‌های اهل بیت (علیهم‌السلام) در انجام اقدامات اطلاع رسانی سپاه خاطرنشان کرد: یکی از راهبرد‌های مهم و درس آموز در سیره ائمه اطهار (ع) بهره‌گیری از راهبرد تبدیل تهدید به فرصت بود که مطالعه و به‌کارگیری آن ازجمله در حوزه تبلیغ، اطلاع رسانی و آگاه‌سازی با به کارگیری مهارت‌های لازم بایستی نصب‌العین روابط عمومی سپاه، بلکه روابط عمومی سایر دستگاه‌ها قرار گیرد. وی تصریح کرد: بهره‌گیری از راهبرد تبدیل تهدید به فرصت که در شرایط امروز و پس از خباثت هیئت حاکمه امریکا در قرار دادن نام سپاه در فهرست سازمان‌های تروریستی! و عملیاتی کردن جنگ روانی و هجمه‌های رسانه‌ای سنگین علیه این نهاد انقلابی، مردمی و مقتدر، از اهمیت مضاعف برخوردار شده است و ایجاب می‌کند روابط عمومی سپاه با ارتقای ظرفیت‌ها و مهارت‌های موجود خود در حوزه تولیدات رسانه‌ای، دستاوردها، توانمندی‌ها و حقیقت ناب و اقتدار آمیز سپاه را بیش از پیش در معرض افکار عمومی داخل و خارج کشور قرار دهد. نماینده، ولی فقیه در سپاه خاطرنشان کرد: برجسته‌سازی رویکرد‌ها و کارکرد‌های سپاه در حوزه‌های مختلف دفاعی، امنیتی و نیز سازندگی، مردم یاری و محرومیت‌زدایی و سایر عرصه‌ها می‌تواند با خنثی‌سازی ترفند‌های دشمن، منزلت و پایگاه اجتماعی سپاه را از هرگونه گزند و آسیب مصون دارد. حاجی صادقی در بخش دیگری از سخنان خود در تبیین رویکرد‌های سپاه در حوزه سیاسی و چرایی تلاش برخی برای هجمه به سپاه در این عرصه، گفت: همانگونه که بار‌ها گفته شده است سپاه پاسدار تمامیت انقلاب و دستاورد‌های آن به ویژه در شرایط خطیر و تاریخی کنونی است، ما بصیرت سیاسی را در سپاه واجب و جناح پذیری سیاسی را حرام می‌دانیم. نماینده، ولی فقیه در سپاه تأکید کرد: سپاه به هیچ عنوان در حوزه مسائل متعارف سیاسی، مصداقی ورود پیدا نمی‌کند، اما بصیرت‌افزایی سیاسی با هدف ناکام گذاردن توطئه‌ها و ترفند‌های دشمنان را با جدیت دنبال می‌کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار