قصاص و زندان مجازات قتل زندانی فشافویه
کد خبر: 963265
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042aX
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۰
قاتل علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی زندان فشافویه که به اتهام دو فقره قتل جداگانه به مرگ محکوم شده بود در این پرونده هم حکم قصاص دریافت کرد. همدست متهم نیز که از محکومان حبس ابد است به اتهام معاونت در قتل به ۲۵ سال زندان محکوم شد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه روز گذشته اعلام کرد پرونده قتل علیرضا شیرمحمدعلی به صورت ویژه در دادگستری استان تهران رسیدگی و حکم عاملان قتل صادر شد. وی ادامه داد:پس از سه روز از اعلام ختم رسیدگی به پرونده در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران هیئت رسیدگی‌کننده متهم ردیف اول را به اتهام مشارکت در قتل عمد به قصاص و پرداخت دیه صدمات غیرموثر محکوم کرد. وی ادامه داد: متهم ردیف دوم هم به اتهام معاونت در قتل عمد به ۲۵ سال زندان و پرداخت دیه صدمات غیرموثر در قتل محکوم شد. اسماعیلی ادامه داد: حکم صادره غیرقطعی است و قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور است.
براساس این گزارش متهمان پرونده حمیدرضا و محمدرضا نام دارند. حمیدرضا سال ۸۸ به اتهام قتل در جریان یک نزاع بازداشت و پس از محاکمه به مرگ محکوم شد. متهم، اما در زندان رجایی شهر یکی دیگر از محکومان را به قتل رساند و بعد از انتقال به دادگاه کیفری یک استان بار دیگر به قصاص محکوم شد. همدست وی محمدرضا هم از مجرمان خطرناک بود که به اتهام جرایم مواد مخدر در دادگاه انقلاب محاکمه و به حبس ابد محکوم شده بود. دو متهم در زندان رجایی شهر کرج با دایر کردن باند کلاهبرداری تلفنی اقدام به فریب شهروندان در نقاط مختلف کشور می‌کردند که یک سال و نیم قبل شناسایی و برای تنبیه به زندان فشافویه منتقل شده بودند. تلاش دو متهم برای بازگشت به زندان رجایی شهر کرج و ادامه فریبکاری‌های‌شان، اما در جریان بود تا اینکه ساعت‌۲۲ شامگاه دو شنبه بیستم خردادماه آن‌ها خود را به بند محکومان امنیتی رسانده و علیرضا شیرمحمدعلی یکی از متهمان را با ضربات چاقوی دست ساز به قتل رساندند. دو متهم سپس به دادسرای امور جنایی تهران منتقل شده و تحقیقات پس از دو روز کامل و کیفرخواست علیه حمیدرضا به اتهام مشارکت در قتل و محمدرضا به اتهام معاونت در قتل صادر شد. واکنش به انتشار خبر و انجام تحقیقات درباره چرایی ورود دو متهم به بخش متهمان امنیتی سبب شد تا مدیرکل زندان‌های استان تهران، رئیس زندان تهران بزرگ و رئیس اندرزگاه محل نگهداری مقتول از مسئولیت خود برکنار شوند. ۴۰ روز بعد از وقوع حادثه پرونده شنبه ۲۹ تیرماه روی میز هیئت قضایی شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی بابایی قرار گرفت و دو متهم پای میز محاکمه ایستادند. هیئت قضات بعد از ختم جلسه روز گذشته اقدام به صدور رأی کرده و حمیدرضا را به قصاص و محمدرضا را به ۲۵ سال زندان محکوم کردند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار