رتبه شانزدهم پزشکی ایران در جهان
کد خبر: 962827
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042TT
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۵
رضا ملک‌زاده، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در نشست مشترک وزیر بهداشت و هیئت امنای مؤسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی (نیماد) اظهار کرد: تمامی کشور‌ها از نظر علمی در سطح دنیا رتبه‌بندی می‌شوند. ایران در زمینه تولیدات علمی در سال ۲۰۱۸ رتبه ۱۶ را به دست آورد و همچنین در زمینه استنادات و پزشکی بالینی نیز رتبه ۱۶ را در سطح جهان کسب کرد، در حالی که در سال گذشته در زمینه پزشکی بالینی رتبه ۲۰ را داشتیم.
سرویس جامعه جوان آنلاین: وی افزود: در زمینه علوم داروسازی در سطح جهان، رتبه هفتم را به دست آوردیم و از کشور‌هایی مانند فرانسه، مقالات بیشتری به چاپ رساندیم. در حال حاضر در زمینه تولید دارو در وضعیت مطلوبی قرار داریم و نیازی به واردات نداریم. معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت عنوان کرد: در پنج سال گذشته، بیش از ۴۸۰ هزار مقاله ایرانی توسط ۱۱۸ کشور، دانلود شد و در این مدت، مقالات ایرانی بیش از ۷۴ هزار بار مورد استناد کشور‌های دیگر قرار گرفت.
ملک‌زاده با بیان اینکه نیماد یکی از نهاد‌های عالی‌رتبه علمی محسوب می‌شود و در راستای مدیریت، هدایت و رهبری توسعه تحقیقات علوم پزشکی تأسیس شده است، خاطرنشان کرد: مؤسسه نیماد در راستای پیشرفت کیفی و کمی تحقیقات و به‌خصوص توجه ویژه به آموزش نیروی انسانی محقق و حفظ نگاه کیفی تلاش کرده است.
وی اضافه کرد: این مؤسسه دارای هفت کمیته علمی مختلف با عنوان کمیته آسیب‌شناسی، ژنتیک و سلول‌های بنیادی، کمیته بیماری‌های غیرواگیر، کمیته بیماری‌های واگیر و اختلالات ایمنی، کمیته خون‌شناسی و سرطان، کمیته علوم اعصاب و بهداشت و روان، کمیته فناوری و نوآوری‌های علوم پزشکی، کمیته کشف و ارزیابی دارو‌ها و همچنین کمیته اخلاق در پژوهش‌های علوم پزشکی است.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با تأکید بر اینکه یکی از اهداف مؤسسه نیماد حمایت از پژوهشگران و محققین علوم پزشکی است، تصریح کرد: در راستای حمایت از محققین نیز چند نوع گرنت تعریف شده است و همچنین اولویت‌های تحقیقاتی معین شده و محققین در راستای آن کار پژوهشی انجام می‌دهند.
ملک‌زاده گفت: حدود ۳۲ درصد از طرح‌های تحقیقاتی ما قابلیت تجاری‌سازی دارند، همچنین سعی شده است از طرح‌های نوآورانه نیز حمایت شود. یک مرکز تحت عنوان مرکز کاکرین نیز در نیماد ایجاده شده که نتایج تمامی تحقیقات را در بردارد.
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
عبدحسن خمیس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
1
1
مانمی ترسیم امام علی پشتمن شیع هستیم وهرمسلم نبایت میترس امام علی وصحب زمان موجود نمیترسیم محمد علی فاطم حسن حسین مایرانی شع هستیم از حمچی نمیترسیم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار