تعداد چک‌های برگشتی ۶ درصد کم شد در خرداد چقدر چک برگشت خورد؟
کد خبر: 962489
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042O1
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۸ - ۰۴:۰۰
حدود ٦١٧ هزار فقره چک به ارزشی حدود ٩٤ هزار میلیارد ریال در خردادماه ٩٨، در کل کشور برگشت داده شده که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد ۱/ ۶ درصد کاهش و از نظر مبلغ ۲/ ۱ درصد افزایش را نشان می‌دهد.
سرویس اقتصاد جوان آنلاین: به گزارش تسنیم، براساس تازه‌ترین آمار بانک مرکزی، بالغ بر ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار فقـره چک به ارزشی حدود ٨٤٢ هزار میلیارد ریال در خردادماه ١٣٩٨، در کل کشور مبادله شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلـغ به ترتیب ۲/ ۹ درصد و ۱/ ۱۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد. در ماه مورد گزارش در استان تهران حدود ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار فقـره چک بـه ارزشی بالغ بر ٤٤ هزار میلیارد ریال مبادله شد.
در خرداد‌ماه سال‌جاری ۹/ ۵۰ درصد از تعداد چک‌های مبادله‌ای کل کشور در سه استان تهران، اصفهان و خراسان رضـوی مبادله شده که به ترتیب با ۱/ ۳۳ درصد، ۹/۹ درصد و ۹/ ۷ درصد بیشترین سهم را در مقایسه با سایر استان‌ها دارا بوده‌اند. همچنین ۲/ ۶۴ درصد از ارزش چک‌های فوق در سه استان تهران (۳/ ۵۲ درصد)، خراسان رضوی (۶ درصد) و اصفهان (۹/ ۵ درصد) مبادله شده که بیشترین سـهم را در مقایسه با سایر استان‌ها دارا بوده‌اند.
بالغ بر ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار فقـره چک به ارزشی بالغ بـر ٧٤٨ هزار میلیارد ریال در خردادماه ١٣٩٨، در کل کشـور وصول شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۵/ ۹ درصد و ۷/ ۱۶ درصد کاهش را نشان می‌دهد. در ماه مورد بررسی، در کل کشور ۶/ ۹۰ درصد از کل تعداد چک‌های مبادلـه‌ای و ۹/ ۸۸ درصد از کل مبلغ چک‌های مبادله‌ای وصول شد. در خردادماه ١٣٩٨، در استان تهران حدود ۲ میلیون فقره چک به ارزشی حدود ٣٩٥ هزار میلیارد ریال وصول شد.
در ماه مورد بررسی در استان تهران از نظر تعداد ۴/ ۹۱ درصد و از نظـر ارزش ۸/ ۸۹ درصد از کل مبلغ چک‌های مبادله‌ای وصول شده است. در ماه مذکور در بین سایر استان‌های کشور بیشترین نسبت تعداد چک‌های وصولی به کل چک‌های مبادله‌ای در استان، به ترتیب به استان‌های گـیلان (۹/ ۹۲ درصد)، البرز (۲/ ۹۲ درصد) و یزد (۷/ ۹۱ درصد) اختصاص یافته و استان‌های کهگیلویه و بویراحمد (۵/ ۸۴ درصد)، کرمان (۸۶ درصد) و چهارمحال و بختیاری (۷/ ۸۶ درصد) پایین‌ترین نسبت تعداد چک‌های وصولی به کل چک‌های مبادله شده در استان را به خود اختصاص داده‌اند.
حدود ٥٩٣ هزار فقره چک به ارزشی بالغ بر ٨٨ هزار میلیارد ریال در خردادماه ١٣٩٨، در کل کشور به دلایل کسری یا فقدان موجودی برگشت داده شده است. در واقع در کل کشور از نظر تعداد ۱/ ۹۶ درصد و از نظر ارزش ۴/ ۹۴ درصد از کل چک‌های برگشتی به دلایل کسری یا فقدان موجودی بوده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار