این خانه تشنه همدلی من و توست
کد خبر: 962441
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042NF
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۶
زندگی مشترک نیاز به مراقبت دائمی دارد
زمانی که فرد بدون داشتن آگاهی و علاقه تن به ازدواجی که تنها از سر رفع تکلیف باشد، بدهد، طولی نمی‌کشد که تاب حتی دغدغه‌های کوچک آن را هم نمی‌آورد...
بهنام صدقی
سرویس سبک زندگی جوان آنلاین: زندگی مشترک نیز همانند بسیاری دیگر از مناسبات و پدیده‌ها در طول زمان دستخوش تغییراتی شده است. در گذشته عمده مسئولیت‌ها و تصمیم‌گیری‌ها بر عهده مرد خانواده بود، اما امروزه با توجه به مشکلات اقتصادی زنان نیز پا‌به‌پای مردان کار می‌کنند، به طوری که هر دو نان‌آور خانه شده‌اند. در چنین شرایطی زندگی بدون برنامه و مدیریت دوام چندانی نخواهد داشت، لذا تمام مشکلات و مسائل را تنها در یک کفه ترازو نگذارید. سعی کنید آن‌ها را تقسیم کنید تا سنگینی زندگی تنها بر دوش یک نفر نباشد.
زمانی که فرد بدون داشتن آگاهی و علاقه تن به ازدواجی که تنها از سر رفع تکلیف باشد، بدهد، طولی نمی‌کشد که تاب حتی دغدغه‌های کوچک آن را هم نمی‌آورد؛ لذا پدر و مادر‌ها هم بهتر است ابتدا مطمئن شوند فرزندشان به شناخت و درک درستی از ازدواج و مسائل مربوط به آن و همچنین خودآگاهی رسیده است و بعد برایش آستین بالا بزنند و هرگز فردی که در حال و هوای نوجوانی است را سر سفره عقد ننشانند.
با همه این اوصاف، ایده‌آل‌ترین ازدواج‌ها هم نیاز به مراقبت دارد. هرچقدر هم رابطه‌ای سرد باشد با گرمای عشق و محبت می‌توان تمام یخ‌ها را آب کرد. قطعاً خاطرات خوشی در بین زوج‌ها وجود دارد که با یادآوری‌شان لبخند بر لب‌های طرفین می‌نشیند. تنها اختلافات خود را مرور نکنید. گاهی روز‌های خوش گذشته را نیز تکرار کنید. فیلم‌ها و عکس‌هایی که در کنار هم بوده‌اید را دوره کنید. نگذارید مسائل و مشکلات زندگی بینتان فاصله ایجاد کند. برای هم هدیه بخرید. بسیاری از زن و شوهران هستند که سال‌های سال است حتی یک شاخه گل هم به هم هدیه نداده‌اند. حتی اگر فرزندانی ۴۰ ساله هم داشته باشید یادتان نرود که عشق را به هم هدیه دهید. دادن حتی شاخه‌ای گل نشان از محبت و توجه بوده و در هر سنی که باشید لذتبخش است. در روز‌هایی همچون تولد و سالگرد ازدواج، همسرتان بی‌صبرانه منتظر توجه و هدیه شماست.
خوش‌صحبت باشید و از کلمات و واژه‌هایی زیبا برای صدا کردن یکدیگر استفاده کنید. لحن مهربان داشتن باعث می‌شود هر شنونده‌ای جذب شخصیت و سخنانتان شود.
اگر شما هم از آن دست افرادی هستید که نمی‌توانید علت سردی همسرتان را تشخیص دهید بهتر است کمی در آینه نگاه کنید. برخی مردان آنقدر خود را سرگرم کار کرده‌اند که فرصت رسیدگی به خود را پیدا نمی‌کنند و برخی زنان هم آنقدر سرگرم خانه‌داری و بچه‌داری شده‌اند که حتی دستی هم به سر و روی خود نمی‌کشند.
به آراستگی خود اهمیت داده و سعی کنیم با ظاهری مرتب در محل کار و منزل خود حاضر شویم. بگذاریم مانند همان روز‌های اول همسرمان از دیدنمان لذت ببرد.
فراموش نکنیم زندگی مشترک نیاز به مراقبت دائمی دارد و خانه و خانواده‌ای شاد است که همدلی در آن جاری باشد.
به هر حال گاهی مشکلات کمی پیچیده‌تر می‌شود و فرد احساس ناتوانی در حل آن می‌کند. زمانی که حس کردید رابطه‌تان رو به یخ‌زدگی است و توان حلش را هم ندارید، بهترین گزینه رجوع به مشاوران خانواده است. با در میان گذاشتن مسئله با مشاوران و متخصصان این حوزه راحت‌تر می‌توانید چاره‌ای اندیشیده و مشکلتان را حل کنید.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار